Tour of Qinghai Lake

24. letni Australijczyk powalczy na stażu o profesjonalny kontrakt na przyszły sezon.

Kilka dni temu informowaliśmy, że do BMC Racing Team w ramach stażu dołączy Alexander Evans. Teraz amerykańska ekipa przedstawiła kolejnego Australijczyka, którego sprawdzi w swoich szeregach.

Freddy Ovett aktualnie ściga się w barwach  Australian Cycling Academy – Ride Sunshine Coast na trasie Tour of Qinghai Lake, gdzie na ostatnim etapie wywalczył piąte miejsce. Włodarze BMC Racing Team zauważyli go przede wszystkim na Herald Sun Tour, gdzie zajął dziesiąte miejsce w generalce.

Menedżer Jim Ochowicz jest bardzo zadowolony z tego, że Evans i Ovett dołączą do jego ekipy:

Z przyjemnością powitamy w swoich szeregach tych dwóch młodych kolarzy. Bardzo podobała mi się ich jazda w Herald Sun Tour i postanowiliśmy zaproponować im staż. Już niedługo sprawdzą się na wyścigu Larry H. Miller Tour of Utah. Tym samym dołączą do naszej australijskiej części zespołu, do którego należą już Rohan Dennis, Simon Gerrans, Richie Porte oraz Miles Scotson.

Bardzo podekscytowany stażem jest sam Ovett:

Spełnia się moje marzenie i jestem bardzo szczęśliwy, że dano mi taką szansę. Już nie mogę się doczekać spotkania z poszczególnymi zawodnikami w ekipie. Liczę, że moja znajomość z Australijczykami pomoże mi odnalezieniu wspólnego języka z całością drużyny. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony i zrobię wszystko, abym tak został odebrany.