Foto: FREDDY GUÉRIN - WWW.DIRECTVELO.COM

Jeden nowy „pełnoprawny” kolarz i trzech stażystów dołączy do francuskiej drużyny od sierpnia.

Na profesjonalnym kontrakcie w Cofidisie będzie Victor Lafay (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme), który był na stażu w tej drużynie w ubiegłym sezonie. 22. letni Francuz wygrał w tym sezonie etap na wyścigu Le Tour de Savoie Mont Blanc. Ponadto wywalczył srebrny medal w kategorii orlików na mistrzostwach Europy.

Pierwszym z zaanonsowanych stażystów jest 23. letni Francuz Emmanuel Morin (Sojasun espoir-ACNC). W tym roku wygrywał już w sześciu wyścigach, w tym podczas Route Brettone czy Boucles Guegonnaises. Z bardzo dobrej strony pokazał się na ubiegłorocznym Tour de l’Avenir, gdzie w klasyfikacji punktowej lepszy od niego okazał się tylko Kristoffer Halvorsen (aktualnie Team Sky).

Francuska ekipa postanowiła także sprawdzić Włocha Antonio Puppio (Viris L&L Sisal Matchpoint). 19 letni kolarz to srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w jeździe na czas juniorów, gdzie o sekundę pokonał naszego Filipa Maciejuka. Także w roku ubiegłym wywalczył w tej specjalności tytuł mistrza kraju w kategorii juniorów.

Kolejnym ciekawym (potencjalnym) nabytkiem jest Norweg Anders Skaarseth (Uno-X Norwegian Development Team). 23. letni zawodnik ma w swoim palmares czwarte miejsce w Omloop Het Nieuwsblad dla orlików. W ubiegłym sezonie na drugim miejscu kończył rywalizację w Grote Prijs Marcel Kint i klasyfikacji generalnej Le Tour de Bretagne Cycliste.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments