Cervelo / Mark Cavendish

To już koniec futurystycznej maszyny Marka Cavendisha. Od przyszłego sezonu, kolarze Dimension Data będą jeździć na rowerach BMC.

Od kiedy afrykański zespół należał do elitarnej grupy ekip World Tour, jego dostawcą sprzętu była firma Cervelo, która spisywała się naprawdę doskonale. Chyba wszyscy kibice doskonale znają najznakomitszy sprzęt Marka Cavendisha, którego zdjęcia wielokrotnie obiegały internet. Jak się jednak okazuje, DDD zrezygnowało z usług Cervelo na rzecz BMC.

Jak doskonale wiemy, przez wiele ostatnich lat szwajcarski producent był głównym sponsorem prowadzonym przez Jima Ochowicza. Wraz z końcem sezonu 2018 ta sytuacja się jednak zmienia, a miejsce BMC przejmuje polska firma CCC. Jednocześnie firma zmarłego już Andy Rihsa nie zamierza wycofywać się z kolarstwa.

Jesteśmy dumni, że przez wiele lat mogliśmy współpracować z jimem Ochowiczem, będąc jego głównym sponsorem. Ponad dekada spędzona w peletonie bardzo wiele nas nauczyła, a także przyniosła szereg wielkich sukcesów. Wraz z naszym amerykańskim przyjacielem wygraliśmy bowiem Tour de France, olimpijskie złoto czy mistrzostwo świata w drużynowej jeździe na czas. Teraz jednak przyszedł czas na zmiany. Jesteśmy pewni, że współpraca z zespołem Dimension Data będzie bardzo owocna

– czytamy w oświadczeniu szwajcarskiej firmy.

Umowa łącząca BMC i Dimension Data wygaśnie wraz z końcem 2021 roku.