© Quick-Step Floors Cycling Team / Getty Images

Wspaniały styl w jakim osiągnął dzisiejszy sukces zawodnik Quick Step Floors pozwolił zrekompensować porażkę z Danem Martinem na Mur de Bretagne. Jak Julian Alaphilippe skomentował swój dzisiejszy triumf?

To dla mnie bardzo emocjonalne przeżycie, nie jest łatwo wygrać etap Tour de France. Podczas debiutu przed dwoma laty było blisko, ale się nie udało. Wygrana taka jak dziś to więcej niż się spodziewałem, brak mi słów. Cieszę się, że uradowałem swoją rodzinę, sam też jestem z siebie zadowolony.

Od wczorajszego wieczoru byłem zdeterminowany, by zabrac się dziś do odjazdu, ale nie sądziłem, że będę w stanie pojechać taką końcówkę. Byłem nieco rozczarowany po tym jak nie udało się wygrać na Mur de Bretagne, bo tamten finisz bardziej mi odpowiadał, ale przegrałem z mocnym przeciwnikiem. Chciałem się poprawić i dziś zrobiłem to w najlepszy dla siebie sposób, jestem bardzo dumny i szczęśliwy z tego jak udało mi się zaprezentować.

Koszulka górala nie była moim celem, ale skoro byłem na przedzie wyścigu to spróbowałem o nią powalczyć. Chciałem zwyciężyć na etapie Tour de France i udało się.