fot. Quick-Step Floors / Getty Images

Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) był najszybszy na finiszu pierwszego etapu wyścigu Tour de France. Kolumbijczyk skorzystał ze znakomitego rozprowadzenia kolegów z drużyny i pewnie uniósł na kresce ręce w górę. Z trasy wypadł w końcówce obrońca tytułu Chris Froome (Team Sky), w wyniku czego poniósł stratę czasową. 

Na inaugurację 105. edycji wyścigu Tour de France kolarze zmierzyli się z liczącym 201 kilometrów płaskim etapem z Noirmoutier-en-l’Île do Fontenay-le-Comte. Największe trudności mógł stanowić boczny wiatr od strony Atlantyku, bowiem peleton przez ponad 100 kilometrów poruszał się wybrzeżem, oraz elementy infrastruktury drogowej na ostatnich kilometrach.

Natychmiast po starcie, bez problemu, odjechało trzech Francuzów z trzech różnych drużyn: Kevin Ledanois (Team Fortuneo – Samsic), Jérôme Cousin (Direct Energie) oraz Yoann Offredo (Wanty – Groupe Gobert).

Nerwowość związaną z pierwszym etapem, w jego początkowej fazie, najbardziej odczuli dwaj kolarze BMC: Greg Van Avermaet oraz Stefan Küng, którzy zmagali się z usterkami sprzętu i musieli ostatecznie zmienić rowery.

Na pierwszej lotnej premii w La Tranche-sur-Mer nie ścigali się uciekinierzy (pierwszy przejechał Cousin, który akurat był na zmianie), ale za to walczyli sprinterzy, a zwłaszcza Fernando Gaviria, którego łupem padło 13 punktów.

Harcownicy dotrwali do górskiej premii, co z pewnością było ich głównym celem. Walkę o pierwszą w tym wyścigu białą koszulkę w czerwone grochy już 3700 metrów przed szczytem Côte de Vix rozpoczął Offredo, ale po chwili zrezygnował. Ostatecznie pierwszym liderem klasyfikacji górskiej został Kevin Ledanois.

Ledanois od razu po “górskiej akcji” wrócił do peletonu, ale na czele jeszcze przez chwilę i tak znajdowało się trzech kolarzy, ponieważ z peletonu zaatakował były mistrz Belgii Oliver Naesen.

W samej końcówce zrobiło się bardzo nerwowo. 11 kilometrów przed metą wydarzyła się kraksa, w którą bez konsekwencji zdrowotnych zamieszał się Arnaud Démare. Następnie, 4 kilometry przed metą, ucierpieli również Chris Froome i Egan Bernal, którzy zostali za peletonem. Warto również odnotować, że wcześniej na asfalcie leżał kolarz EF Education-First Drapac Lawsonn Craddock.

Na czele podzielonego peletonu pięknie pracowała drużyna BORA-hansgrohe, dzięki czemu Rafał Majka finiszował na dziesiątym miejscu! Zwyciężyć nie udało się jednak Peterowi Saganowi, w którego zasięgu nie znajdował się dziś Fernando Gaviria. Mistrz świata był drugi, a trzeci Marcel Kittel.

Fernando Gaviria został jednocześnie pierwszym debiutantem w Wielkiej Pętli od czternastu lat, który odniósł etapowe zwycięstwo.

Chris Froome dotarł do mety z kilkudziesięciosekundową stratą, natomiast minutę i 15 sekund stracił Nairo Quintana, który miał defekt.

W wywiadzie dla Eurosportu Tomasz Marczyński powiedział, że również uczestniczył w tej kraksie na 11 kilometrów przed metą, ale na szczęście zdołał wyhamować i upadł na trawę, więc nic poważnego mu się nie stało.

Wyniki pierwszego etapu:

1 GAVIRIA Fernando Quick-Step Floors 120 100 4:23:32
2 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 50 70 ,,
3 KITTEL Marcel Team Katusha – Alpecin 25 50 ,,
4 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 15 40 ,,
5 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 5 32 ,,
6 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo 26 ,,
7 MATTHEWS Michael Team Sunweb 22 ,,
8 DEGENKOLB John Trek – Segafredo 18 ,,
9 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team 14 ,,
10 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe 10 ,,
11 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team 8 ,,
12 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert 6 ,,
13 BOUDAT Thomas Direct Energie 4 ,,
14 THOMAS Geraint Team Sky 2 ,,
15 JUNGELS Bob Quick-Step Floors 1 ,,
16 VALGREN Michael Astana Pro Team ,,
17 RICHEZE Ariel Maximiliano Quick-Step Floors ,,
18 GILBERT Philippe Quick-Step Floors ,,
19 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data ,,
20 COLBRELLI Sonny Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
21 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
22 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ,,
23 ALAPHILIPPE Julian Quick-Step Floors ,,
24 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,
25 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
26 GREIPEL André Lotto Soudal ,,
27 DUMOULIN Tom Team Sunweb ,,
28 BARGUIL Warren Team Fortuneo – Samsic ,,
29 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
30 KOREN Kristijan Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
31 SANCHEZ Luis Leon Astana Pro Team ,,
32 LANDA Mikel Movistar Team ,,
33 LAMPAERT Yves Quick-Step Floors ,,
34 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
35 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
36 CAVENDISH Mark Team Dimension Data ,,
37 NAESEN Oliver AG2R La Mondiale ,,
38 VALVERDE Alejandro Movistar Team ,,
39 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin ,,
40 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
41 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
42 KRUIJSWIJK Steven Team LottoNL-Jumbo ,,
43 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin ,,
44 URAN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
45 OSS Daniel BORA – hansgrohe ,,
46 CALMEJANE Lilian Direct Energie ,,
47 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
48 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
49 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
50 IZAGIRRE Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
51 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,
52 MARTIN Daniel UAE-Team Emirates ,,
53 PICHON Laurent Team Fortuneo – Samsic ,,
54 ROGLIC Primoz Team LottoNL-Jumbo ,,
55 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,
56 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
57 CHAVANEL Sylvain Direct Energie ,,
58 HARDY Romain Team Fortuneo – Samsic ,,
59 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
60 ANDERSEN Søren Kragh Team Sunweb ,,
61 SIEBERG Marcel Lotto Soudal ,,
62 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
63 THEUNS Edward Team Sunweb ,,
64 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:22
65 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 0:24
66 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo ,,
67 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 0:32
68 TERPSTRA Niki Quick-Step Floors 0:33
69 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo 0:34
70 SCULLY Thomas Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
71 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin 0:40
72 FRAILE Omar Astana Pro Team 0:42
73 VERMOTE Julien Team Dimension Data ,,
74 CORT NIELSEN Magnus Astana Pro Team ,,
75 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic ,,
76 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
77 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
78 MOINARD Amaël Team Fortuneo – Samsic ,,
79 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,
80 GOGL Michael Trek – Segafredo ,,
81 CLARKE Simon Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
82 MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
83 PORTE Richie BMC Racing Team 0:51
84 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
85 ROLLAND Pierre Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
86 VICHOT Arthur Groupama – FDJ ,,
87 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert ,,
88 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
89 TOLHOEK Antwan Team LottoNL-Jumbo ,,
90 DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
91 FROOME Christopher Team Sky ,,
92 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
93 TEN DAM Laurens Team Sunweb ,,
94 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
95 TAARAMÄE Rein Direct Energie ,,
96 KIŠERLOVSKI Robert Team Katusha – Alpecin ,,
97 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
98 ATAPUMA John Darwin UAE-Team Emirates ,,
99 DURASEK Kristijan UAE-Team Emirates ,,
100 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic ,,
101 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
102 IMPEY Daryl Mitchelton-Scott ,,
103 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert ,,
104 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 1:02
105 PAUWELS Serge Team Dimension Data 1:04
106 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
107 FRANK Mathias AG2R La Mondiale ,,
108 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert 1:12
109 SICARD Romain Direct Energie ,,
110 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 1:14
111 AMADOR Andrey Movistar Team 1:15
112 QUINTANA Nairo Movistar Team ,,
113 BERNAL Egan Arley Team Sky ,,
114 BENNATI Daniele Movistar Team 1:17
115 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert 1:18
116 ARNDT Nikias Team Sunweb ,,
117 MARTENS Paul Team LottoNL-Jumbo ,,
118 JANSEN Amund Grondahl Team LottoNL-Jumbo ,,
119 COUSIN Jérôme Direct Energie ,,
120 GESCHKE Simon Team Sunweb 1:22
121 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
122 SCHAR Michael BMC Racing Team 1:27
123 GESBERT Elie Team Fortuneo – Samsic ,,
124 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe 1:30
125 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
126 HAGA Chad Team Sunweb ,,
127 MOSCON Gianni Team Sky 1:38
128 ERVITI Imanol Movistar Team 1:52
129 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin 2:00
130 LATOUR Pierre AG2R La Mondiale 2:11
131 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 2:16
132 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
133 MARTINEZ Daniel Felipe Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:19
134 VANMARCKE Sep Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
135 SLAGTER Tom-Jelte Team Dimension Data 2:24
136 GRELLIER Fabien Direct Energie ,,
137 DECLERCQ Tim Quick-Step Floors ,,
138 GRMAY Tsgabu Trek – Segafredo ,,
139 GAUDU David Groupama – FDJ ,,
140 SOLER Marc Movistar Team ,,
141 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
142 GAUDIN Damien Direct Energie ,,
143 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
144 PELLIZOTTI Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
145 POLJANSKI Pawel BORA – hansgrohe ,,
146 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
147 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
148 KWIATKOWSKI Michal Team Sky ,,
149 NAVARRO Daniel Cofidis, Solutions Crédits ,,
150 ROWE Luke Team Sky ,,
151 BEVIN Patrick BMC Racing Team 2:42
152 POELS Wout Team Sky 2:44
153 BOSWELL Ian Team Katusha – Alpecin ,,
154 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
155 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale 2:48
156 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 3:00
157 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert 3:02
158 BAUER Jack Mitchelton-Scott ,,
159 CARUSO Damiano BMC Racing Team ,,
160 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
161 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
162 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
163 LEDANOIS Kevin Team Fortuneo – Samsic ,,
164 MARCZYNSKI Tomasz Lotto Soudal 3:12
165 GERRANS Simon BMC Racing Team 4:04
166 HAYMAN Mathew Mitchelton-Scott ,,
167 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott ,,
168 HOWSON Damien Mitchelton-Scott ,,
169 THOMSON Jay Robert Team Dimension Data ,,
170 HANSEN Jesper Astana Pro Team ,,
171 GESINK Robert Team LottoNL-Jumbo ,,
172 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 6:23
173 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
174 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
175 CASTROVIEJO Jonathan Team Sky 7:48
176 CRADDOCK Lawson Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 7:50

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 GAVIRIA Fernando Quick-Step Floors 25 4:23:22
2 SAGAN Peter BORA – hansgrohe 0:04
3 KITTEL Marcel Team Katusha – Alpecin 0:06
4 NAESEN Oliver AG2R La Mondiale 0:09
5 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates 0:10
6 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
7 GROENEWEGEN Dylan Team LottoNL-Jumbo ,,
8 MATTHEWS Michael Team Sunweb ,,
9 DEGENKOLB John Trek – Segafredo ,,
10 FUGLSANG Jakob Astana Pro Team ,,
11 MAJKA Rafał BORA – hansgrohe ,,
12 NIBALI Vincenzo Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
13 DUPONT Timothy Wanty – Groupe Gobert ,,
14 BOUDAT Thomas Direct Energie ,,
15 THOMAS Geraint Team Sky ,,
16 JUNGELS Bob Quick-Step Floors ,,
17 VALGREN Michael Astana Pro Team ,,
18 RICHEZE Ariel Maximiliano Quick-Step Floors ,,
19 GILBERT Philippe Quick-Step Floors ,,
20 BOASSON HAGEN Edvald Team Dimension Data ,,
21 COLBRELLI Sonny Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
22 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
23 PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert ,,
24 ALAPHILIPPE Julian Quick-Step Floors ,,
25 VAN AVERMAET Greg BMC Racing Team ,,
26 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,
27 GREIPEL André Lotto Soudal ,,
28 DUMOULIN Tom Team Sunweb ,,
29 BARGUIL Warren Team Fortuneo – Samsic ,,
30 BENOOT Tiesj Lotto Soudal ,,
31 KOREN Kristijan Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
32 SANCHEZ Luis Leon Astana Pro Team ,,
33 LANDA Mikel Movistar Team ,,
34 LAMPAERT Yves Quick-Step Floors ,,
35 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,
36 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data ,,
37 CAVENDISH Mark Team Dimension Data ,,
38 VALVERDE Alejandro Movistar Team ,,
39 ZABEL Rick Team Katusha – Alpecin ,,
40 MOLLEMA Bauke Trek – Segafredo ,,
41 MOLARD Rudy Groupama – FDJ ,,
42 KRUIJSWIJK Steven Team LottoNL-Jumbo ,,
43 ZAKARIN Ilnur Team Katusha – Alpecin ,,
44 URAN Rigoberto Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
45 OSS Daniel BORA – hansgrohe ,,
46 CALMEJANE Lilian Direct Energie ,,
47 SIMON Julien Cofidis, Solutions Crédits ,,
48 TURGIS Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
49 SMITH Dion Wanty – Groupe Gobert ,,
50 IZAGIRRE Gorka Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
51 POLITT Nils Team Katusha – Alpecin ,,
52 MARTIN Daniel UAE-Team Emirates ,,
53 PICHON Laurent Team Fortuneo – Samsic ,,
54 ROGLIC Primoz Team LottoNL-Jumbo ,,
55 VAN GARDEREN Tejay BMC Racing Team ,,
56 PHINNEY Taylor Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
57 CHAVANEL Sylvain Direct Energie ,,
58 HARDY Romain Team Fortuneo – Samsic ,,
59 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
60 ANDERSEN Søren Kragh Team Sunweb ,,
61 SIEBERG Marcel Lotto Soudal ,,
62 KEUKELEIRE Jens Lotto Soudal ,,
63 THEUNS Edward Team Sunweb ,,
64 HAUSSLER Heinrich Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:32
65 DOMONT Axel AG2R La Mondiale 0:34
66 SKUJIŅŠ Toms Trek – Segafredo ,,
67 TROIA Oliviero UAE-Team Emirates 0:42
68 TERPSTRA Niki Quick-Step Floors 0:43
69 ROOSEN Timo Team LottoNL-Jumbo 0:44
70 SCULLY Thomas Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
71 KOCHETKOV Pavel Team Katusha – Alpecin 0:50
72 FRAILE Omar Astana Pro Team 0:52
73 VERMOTE Julien Team Dimension Data ,,
74 CORT NIELSEN Magnus Astana Pro Team ,,
75 VACHON Florian Team Fortuneo – Samsic ,,
76 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe ,,
77 BODNAR Maciej BORA – hansgrohe ,,
78 MOINARD Amaël Team Fortuneo – Samsic ,,
79 PÖSTLBERGER Lukas BORA – hansgrohe ,,
80 GOGL Michael Trek – Segafredo ,,
81 CLARKE Simon Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
82 MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
83 PORTE Richie BMC Racing Team 1:01
84 YATES Adam Mitchelton-Scott ,,
85 ROLLAND Pierre Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
86 VICHOT Arthur Groupama – FDJ ,,
87 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert ,,
88 IZAGIRRE Ion Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
89 TOLHOEK Antwan Team LottoNL-Jumbo ,,
90 DE KORT Koen Trek – Segafredo ,,
91 FROOME Christopher Team Sky ,,
92 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
93 TEN DAM Laurens Team Sunweb ,,
94 POZZOVIVO Domenico Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
95 TAARAMÄE Rein Direct Energie ,,
96 KIŠERLOVSKI Robert Team Katusha – Alpecin ,,
97 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,
98 ATAPUMA John Darwin UAE-Team Emirates ,,
99 DURASEK Kristijan UAE-Team Emirates ,,
100 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic ,,
101 EDET Nicolas Cofidis, Solutions Crédits ,,
102 IMPEY Daryl Mitchelton-Scott ,,
103 MARTIN Guillaume Wanty – Groupe Gobert ,,
104 FERRARI Roberto UAE-Team Emirates 1:12
105 PAUWELS Serge Team Dimension Data 1:14
106 RENSHAW Mark Team Dimension Data ,,
107 FRANK Mathias AG2R La Mondiale ,,
108 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert 1:22
109 SICARD Romain Direct Energie ,,
110 NIEVE Mikel Mitchelton-Scott 1:24
111 AMADOR Andrey Movistar Team 1:25
112 QUINTANA Nairo Movistar Team ,,
113 BERNAL Egan Arley Team Sky ,,
114 COUSIN Jérôme Direct Energie ,,
115 BENNATI Daniele Movistar Team 1:27
116 VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert 1:28
117 ARNDT Nikias Team Sunweb ,,
118 MARTENS Paul Team LottoNL-Jumbo ,,
119 JANSEN Amund Grondahl Team LottoNL-Jumbo ,,
120 GESCHKE Simon Team Sunweb 1:32
121 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits ,,
122 SCHAR Michael BMC Racing Team 1:37
123 GESBERT Elie Team Fortuneo – Samsic ,,
124 MÜHLBERGER Gregor BORA – hansgrohe 1:40
125 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
126 HAGA Chad Team Sunweb ,,
127 MOSCON Gianni Team Sky 1:48
128 ERVITI Imanol Movistar Team 2:02
129 MARTIN Tony Team Katusha – Alpecin 2:10
130 LATOUR Pierre AG2R La Mondiale 2:21
131 DE GENDT Thomas Lotto Soudal 2:26
132 VUILLERMOZ Alexis AG2R La Mondiale ,,
133 MARTINEZ Daniel Felipe Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 2:29
134 VANMARCKE Sep Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
135 SLAGTER Tom-Jelte Team Dimension Data 2:34
136 GRELLIER Fabien Direct Energie ,,
137 DECLERCQ Tim Quick-Step Floors ,,
138 GRMAY Tsgabu Trek – Segafredo ,,
139 GAUDU David Groupama – FDJ ,,
140 SOLER Marc Movistar Team ,,
141 HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits ,,
142 GAUDIN Damien Direct Energie ,,
143 KÜNG Stefan BMC Racing Team ,,
144 PELLIZOTTI Franco Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
145 POLJANSKI Pawel BORA – hansgrohe ,,
146 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits ,,
147 SUTHERLAND Rory UAE-Team Emirates ,,
148 KWIATKOWSKI Michal Team Sky ,,
149 NAVARRO Daniel Cofidis, Solutions Crédits ,,
150 ROWE Luke Team Sky ,,
151 BEVIN Patrick BMC Racing Team 2:52
152 POELS Wout Team Sky 2:54
153 BOSWELL Ian Team Katusha – Alpecin ,,
154 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
155 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale 2:58
156 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 3:10
157 OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert ,,
158 BAUER Jack Mitchelton-Scott 3:12
159 CARUSO Damiano BMC Racing Team ,,
160 GALLOPIN Tony AG2R La Mondiale ,,
161 VANENDERT Jelle Lotto Soudal ,,
162 DE BUYST Jasper Lotto Soudal ,,
163 LEDANOIS Kevin Team Fortuneo – Samsic ,,
164 MARCZYNSKI Tomasz Lotto Soudal 3:22
165 GERRANS Simon BMC Racing Team 4:14
166 HAYMAN Mathew Mitchelton-Scott ,,
167 HEPBURN Michael Mitchelton-Scott ,,
168 HOWSON Damien Mitchelton-Scott ,,
169 THOMSON Jay Robert Team Dimension Data ,,
170 HANSEN Jesper Astana Pro Team ,,
171 GESINK Robert Team LottoNL-Jumbo ,,
172 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 6:33
173 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
174 LE GAC Olivier Groupama – FDJ ,,
175 CASTROVIEJO Jonathan Team Sky 7:58
176 CRADDOCK Lawson Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 8:00