Fot. Movistar

Zgodnie z zapowiedziami, hiszpańska ekipa zabierze do Francji trzech liderów.

Już od dawna wiadomo, że w klasyfikacji generalnej o przewodnictwo w Team Movistar będą walczyć Mikel Landa, Nairo Quintana i Alejandro Valverde. Wszyscy trzej startują z „równymi pozycjami”, a sytuacja ma się wyjaśnić w pierwszym tygodniu, w którym na kolarzy czekają m.in. drużynówkę, krótkie podjazdy, wiatr czy bruk.

Eusebio Unzue zdecydował, że „typowo górskimi” pomocnikami trzech liderów będą Andrey Amador i Marc Soler. Pozostali zawodnicy są bardziej wszechstronni i z pewnością przydadzą się właśnie we wspomnianym pierwszym tygodniu – Daniele Bennati, Imanol Erviti i Jose Joaquim Rojas.

Co ciekawe hiszpańska ekipa zrezygnowała z Richarda Carapaza, który ma za sobą bardzo dobre Giro d’Italia – prawdopodobnie przyczyną jest zmęczenie. Mając na uwadze m.in. bruki i jazdę drużynową na czas wydawało się, że dużym wzmocnieniem byłby Nelson Oliveira, ale i Portugalczyk zostanie w domu.

Team Movistar na Tour de France:

Andrey Amador, Daniele Bennati, Imanol Erviti, Mikel Landa, Nairo Quintana, Jose Joaquim Rojas, Marc Soler, Alejandro Valverde

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments