Zwycięstwem Łukasza Michalskiego (Moto Agbud Steweld Jelcz Laskowice) zakończył się wyścig ze startu wspólnego juniorów w ramach mistrzostw Polski – Ostróda 2018. Podium uzupełnili Paweł Kasprzyk (UKS Copernicus – SMS Toruń) i Marcel Modliński (Cartusia).

Podobnie jak w przypadku juniorek, najmłodsi Panowie rywalizowali na 20-kilometrowej rundzie na południe od Ostródy. W sumie do pokonania były 122 kilometry.

Już na pierwszej rundzie zaczęły się ataki. Pierwszą ucieczkę stworzyli Adrian Marzec (TKK Paciffic Nestle Fitness Toruń) i Paweł Kasprzyk (UKS Copernicus – SMS Toruń). Ich przewaga dość szybko urosła do minuty, lecz liczny i zbity peleton nie miał zamiaru odpuszczać.

Na kolejnych kilometrach sytuacja nieco się zmieniała. Co prawda na czele wciąż jechała dwójka Marzec – Kasprzyk, a peleton tracił nieco ponad minutę, lecz pomiędzy nimi znalazło się jeszcze pięciu kolarzy podzielonych na dwie grupki. 18 sekund tracili bowiem Jakub Śmieszek (Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Jakub Bielak (KTK Kalisz). Nieco ponad pół minuty za ucieczką jechali za to Kamil Taczyński (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Kacper Półtorak (Deichmann Abus Mat Sobótka) oraz Jakub Rutkowski (UKS Copernicus – SMS Toruń).

Trzecia runda, niezgodnie z tradycją juniorskiego ścigania, przebiegła wyjątkowo spokojnie. Mimo to, w czołówce doszło do małego przetasowania. Początkowo siedmiu uciekinierów zjechało się, by później nieco zmienić skład osobowy. Miejsce Bielaka i Rutkowskiego zajęli bowiem Karol Wawrzyniak (TKK Paciffic Nestle Fitness Toruń) i Łukasz Michalski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice). Przewaga harcowników nad mocno naciągniętym peletonem wynosiła około 40 sekund.

Kolejne 20 kilometrów przyniosło wielkie przeciąganie liny. Z czołówki odpadł mocno już zmęczony Taczyński, a na kontry zdecydowało się kilku innych, mocnych kolarzy. Tym razem jednak wszystko zamknęło się w 25 sekundach. Zapowiadało to więc wielkie ściganie na ostatnich dwóch rundach.

Przedostatnie okrążenie zostało już przejechane w bardzo wysokim tempie. Mimo to, to ucieczki dojechało aż ośmiu kolarzy. Byli to Konrad Sosiński (KTK Kalisz), Dawid Sędzik (Krakus – bbc Czaja), Jakub Krysztofiak (Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), Marcel Modliński (Cartusia), Maciej Noceń (GKK Opty – Mazowsze), Mateusz Jakubasz (KTK Kalisz), Kacper Simiński (Społem Ulisse Central Łódź) i Szymon Stelczyk (Moto Agbud Steweld Jelcz Laskowice). Przewaga czternastoosobowego odjazdu wynosiła jednak zaledwie 18 sekund, co zaczynało zapowiadać finisz z dużej grupy.

Ostatecznie o wszystkim zdecydował piękny sprint… z ucieczki, która przyjechała niecałą sekundę przed peletonem. W nim najlepszy okazał się Łukasz Michalski, który z dużą łatwością pokonał Pawła Kasprzyka i Marcela Modlińskiego.

wyniki – tutaj

Poprzedni artykułKeisse przez chorobę nie pojedzie Tour de France
Następny artykułŁukasz Michalski: „To był bardzo ciężki wyścig”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments