fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

Zwycięstwem Michała Kwiatkowskiego (Sky) zakończył się wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn w ramach mistrzostw Polski – Ostróda 2018. Podium uzupełnili Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe) i Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Jak co roku, wyścig elity mężczyzn był zdecydowanie najtrudniejszy. Kolarze mieli do pokonania 10 rund, co w sumie dało 204 kilometry.

Od samego początku rywalizacja była co najmniej ciekawa. Jako pierwsi do ucieczki zabrali się bowiem Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (Sky), Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Adam Stachowiak (Voster ATS), Wojciech Sykała, Bartosz Warchoł (Wibatech – Merx), Tobiasz Pawlak (Domin) oraz Jakub Najs (CST7R MTB). Tak ciekawa akcja bardzo szybko została zauważona przez peleton, który z automatu zaczął gonitwę, bardzo mocno się dzieląc.

Bardzo wysokie tempo sprawiło, że w grupie zasadniczej utrzymało się zaledwie 34 zawodników. Mimo to ekipa CCC Sprandi Polkowice nie pozwalała na to, by przewaga urosła. Po przejechaniu 90 kilometrów, harcownicy zdołali jednak uciec ze smyczy liczącej 30 sekund, dokładając do przewagi całe 2 minuty. Wówczas wydawało się bardzo prawdopodobne, że akcja ofensywna siódemki (odpadli Pawlak i Najs) zakończy się powodzeniem.

Na siódmej rundzie ściganie rozpoczęło się na nowo. Wszystko zaczęło się od ataku Michała Kwiatkowskiego, który rozerwał ucieczkę. Ostatecznie na czele utrzymali się już tylko Kwiato, Michał Gołaś, Maciej Bodnar i Łukasz Owsian. Jednocześnie peleton prowadzony przez grupę Wibatech zmniejszył stratę do dwóch minut.

Kiedy zawodnicy wjeżdżali na ostatnią rundę stało się jasne, że mistrza kraju należy szukać w odjeździe. 20 kilometrów przed metą, różnica kręciła się bowiem w okolicach dwóch minut.

Ostatecznie o medalach zdecydował finisz. W nim najlepszy okazał się Kwiatkowski, minimalnie pokonując Macieja Bodnara. Trzeci był Łukasz Owsian.

Pełne wyniki > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments