fot. Kacper Kirklewski / naszosie.pl

Zwycięstwem Małgorzaty Jasińskiej (Movistar) zakończyła się jazda indywidualna na czas elity kobiet. Najlepszą orliczką została Agnieszka Skalniak (Experza).

Wyścig elity Pań był jednym z najbardziej emocjonujących pierwszego dnia mistrzostw. Zawodniczki rywalizowały na 11-kilometrowej rundzie wokół Pół Grunwaldzkich, którą pokonywały dwukrotnie.

Od samego początku rywalizacja była bardzo ciekawa. Startująca jako pierwsza Agnieszka Jerzyk (SKS 64-Sto Leszno) przez długi czas prowadziła, lecz po chwili lepsza okazała się Justyna Kaczkowska (Mat Atom Deweloper), która rozpoczęła wielki marsz zawodniczek z Sobótki.

Na półmetku, najlepszy czas wykręciła Małgorzata Jasińska (Movistar), która o sekundę wyprzedzała Annę Plichtę (Boels Dolmans). Osiem sekund traciła za to Katarzyna Pawłowska (Virtu). Było więc jasne, że wszystko rozstrzygnie się na drugiej rundzie.

Tam zdecydowanie najszybsza była Jasińska, która nie dała najmniejszych szans rywalkom. W miarę zbliżyć się do jej wyniku zdołała jedynie Pawłowska, która zakończyła ściganie na drugiej pozycji. Dużo ciekawiej wyglądała rywalizacja o trzecią pozycję, która ostatecznie przypadła Katarzynie Wilkos (Mat Atom Deweloper). Najlepszą orliczką została za to Agnieszka Skalniak (Experza).

Wyniki – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments