Ivan Ramiro Sosa (Androni Giocattoli – Sidermec) wygrał królewski etap wyścigu Adriatica Ionica Race i został nowym liderem wyścigu.

W trzecim dniu włoskiej etapówki organizatorzy przygotowali kolarzom królewski etap o długości ponad 158 kilometrów. Zawodnicy startowali z Mussolente, a meta usytuowana była na słynnym Passo Giau.

Po ostrym starcie utworzył się kilkuosobowy odjazd, który dość szybko wypracował sobie przewagę. Na podjazdach pod Passo Rolle i Passo Valles ucieczka bardzo się tasowała i co rusz byliśmy świadkami ataków poszczególnych kolarzy.

30 kilometrów przed metą na czele zostali Fabio Felline (Trek – Segafredo) i Marco Frapporti (Androni Giocattoli – Sidermec), którzy mieli niespełna minutę przewagi nad kolejną grupą. Jednak jeszcze przed podjazdem Passo Giau (9,8 km długości; średnie nachylenie 9,3 %) dwójka została doścignięta.

W połowie Passo Giau z czołówki zaatakowali: Edward Ravasi (UAE-Team Emirates), Giulio Ciccone (Bardiani – CSF), Ivan Ramiro Sosa (Androni Giocattoli – Sidermec), Ben Hermans (Israel Cycling Academy), Ildar Arslanov (Gazprom-RusVelo) i Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij).

2 kilometry przed szczytem na ponowienie ataku zdecydował się Kolumbijczyk Sosa. Młody zawodnik Androni pięknie jechał i nie dał żadnych szans konkurentom. 37 sekund po nim linię mety przejechał Ciccone, a kolejne 28 sekund stracił Hermans.

 

Ivan Ramiro Sosa został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 4:40:42
2 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:37
3 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:06
4 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:12
5 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:29
6 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:43
7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:02:20
8 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:02:27
9 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:39
10 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:02:45
11 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:02:57
12 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:09
13 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:25
14 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:03:49
15 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:03:59
16 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:04:07
17 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:14
18 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:04:31
19 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:04:52
20 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:05:03
21 Simone Ravanelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:05:34
22 Abderrahim Zahiri (Mar) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:06:04
23 Lorenzo Delcó (SUI) Biesse – Carrera – Gavardo 0:06:15
24 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:06:29
25 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:06:32
26 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:06:48
27 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06:57
28 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:04
29 Sebastian Schönberger (AUT) Wilier Triestina – Selle Italia 0:07:41
30 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:08:10
31 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:08:15
32 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:48
33 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:09:45
34 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:12:18
35 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:12:31
36 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:13:27
37 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:13:27
38 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:27
39 Moreno Moser (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:27
40 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:32
41 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:14:37
42 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:15:22
43 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:16:12
44 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:16:36
45 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:16:53
46 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:16:53
47 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:17:04
48 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:19:08
49 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:19:39
50 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:19:43
51 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:20:53
52 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:20:53
53 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:22:07
54 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:22:09
55 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:22:09
56 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:22:09
57 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:22:15
58 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:22:44
59 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:23:20
60 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:23:20
61 Enrico Salvador (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:26:33
62 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:26:33
63 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:33:38
64 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:33:38
65 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:34:16
66 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:34:16
67 Andrea Toniatti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:35:14
68 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:35:42
69 Jalel Duranti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:36:35
70 Matteo Trentin (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:37:19
71 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:37:41
72 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:38:18
73 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:38:18
74 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:38:18
75 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:38:18
76 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:38:18
77 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:38:18
78 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:38:18
79 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:38:18
80 Filippo Tagliani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:38:18
81 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:38:18
82 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:38:18
83 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:38:18
84 Riccardo Minali (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:38:18
85 Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:38:18
86 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:38:18
87 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:38:18
88 Enrico Logica (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:38:18
89 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:38:18
90 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:38:18
91 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:38:18
92 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:38:18
93 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:38:18
94 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:38:18
95 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:38:18
96 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:38:18
97 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:38:18
98 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:38:18
99 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:38:18
100 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:38:18
101 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:38:18
102 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:38:18
103 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:38:18
104 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:38:18
105 Andrea Zanardini (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:38:18
106 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:38:30
107 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:38:56
108 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:39:19
DNF Mihail Mihaylov (Bul) Trevigiani Phonix – Hemus 1896
DNS Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 8:56:28
2 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:18
3 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:45
4 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:13
5 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:01:38
6 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:45
7 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates 0:01:51
8 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:01:54
9 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:03
10 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:02:03
11 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF 0:02:53
12 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:55
13 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:03:15
14 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:24
15 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:04:41
16 Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia 0:04:54
17 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:06:22
18 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:06:40
19 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:06:46
20 Simone Ravanelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:06:52
21 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06:56
22 Fabio Felline (Ita) Trek – Segafredo 0:07:23
23 Abderrahim Zahiri (Mar) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:07:28
24 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:07:50
25 Sebastian Schönberger (AUT) Wilier Triestina – Selle Italia 0:08:21
26 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:08:33
27 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:48
28 Floris Gerts (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:09:00
29 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:03
30 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:10:44
31 Lorenzo Delcó (SUI) Biesse – Carrera – Gavardo 0:11:07
32 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:11:47
33 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:12:28
34 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:12:41
35 Moreno Moser (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:13:36
36 Simone Velasco (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:14:07
37 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:14:10
38 Alessandro Bisolti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:14:47
39 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:15:10
40 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:15:10
41 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:15:41
42 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:16:22
43 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:16:46
44 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:17:06
45 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:17:18
46 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:17:30
47 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:18:31
48 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:19:40
49 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:19:43
50 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani – CSF 0:21:07
51 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:21:07
52 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:21:39
53 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:22:07
54 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:23:05
55 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:23:15
56 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:23:35
57 Javier Ignacio Montoya Montoya (Col) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:24:41
58 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:24:53
59 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:27:09
60 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:28:27
61 Enrico Salvador (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:30:54
62 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:32:06
63 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:33:48
64 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:35:45
65 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:37:00
66 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 0:37:18
67 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo 0:37:26
68 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:37:52
69 Meiyin Wang (Chn) Bahrain – Merida 0:37:57
70 Matteo Trentin (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:38:17
71 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:38:20
72 Andrea Toniatti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:38:26
73 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:38:57
74 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:38:58
75 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:39:13
76 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:39:13
77 Enrico Logica (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:39:36
78 Jalel Duranti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:39:47
79 Antonio Di Sante (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:39:57
80 Michele Scartezzini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:40:00
81 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:40:01
82 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:40:47
83 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:40:47
84 Davide Martinelli (Ita) Quick Step Floors 0:40:51
85 Nicholas Dlamini (RSA) Team Dimension Data 0:41:25
86 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:41:36
87 Chun Kai Feng (Tpe) Bahrain – Merida 0:41:59
88 Riccardo Minali (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:42:08
89 Niccolò Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:42:09
90 Andrea Zanardini (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:42:17
91 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:42:25
92 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:42:45
93 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:42:46
94 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:42:56
95 Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:43:14
96 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:43:50
97 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:45:33
98 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:46:05
99 Filippo Tagliani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:46:17
100 Stanimir Cholakov (Bul) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:46:31
101 Giovanni Pedretti (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:46:58
102 Kasper Asgreen (Den) Quick Step Floors 0:47:18
103 Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo 0:47:40
104 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:48:04
105 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy 0:48:04
106 Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:48:45
107 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:49:23
108 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:50:55