Druga ekipa podała pełny skład na rozpoczynający się 7. lipca Tour de France. Liderem Ag2r La Mondiale będzie oczywiście Romain Bardet.

Wczoraj swoją selekcję na Wielką Pętlę przedstawiła drużyna LottoNL – Jumbo, a dziś zrobili to włodarze Ag2r La Mondiale. W składzie znalazło się sześciu Francuzów, Szwajcar i Belg.

Ekipa ma być podporządkowana temu, aby jak najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej wywalczył Romain Bardet. W trzech ostatnich edycjach Francuz wygrywał po jednym etapie na Wielkiej Pętli, ale także dwukrotnie plasował się na podium generalki.

Pomagać mu będą przede wszystkim Tony Gallopin, Alexis Vuillermoz, Pierre Latour oraz Alexandre Geniez. Ta czwórka wygląda bardzo mocno i może wiele namieszać na górskich przełęczach.

W składzie znaleźli się też mistrzowie krajów: Belgii – Oliver Naesen i Szwajcarii – Silvan Dillier. Dla tego drugiego występ na Tour de France będzie debiutem w tej imprezie.

Skład Ag2r La Mondiale na Tour de France 2018:

Romain Bardet, Silvan Dillier, Axel Domont, Tony Gallopin, Alexander Geniez, Pierre Latour, Oliver Naesen i Alexis Vuillermoz.