fot. EF Education First-Drapac

Etapowe zwycięstwo i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Slovenia utwierdziło drugiego kolarza Tour de France 2017 Rigoberto Urána (EF Education First-Drapac), że jest on na dobrej drodze do przynajmniej powtórzenia tego osiągnięcia w tym sezonie. 

Rigoberto Urán wygrał trzeci etap wyścigu Tour of Slovenia z metą w Celje. Na królewskim odcinku był piąty, a dobry występ na ostatnim etapie jazdy indywidualnej na czas sprawił, że ukończył rywalizację zaraz za Primožem Rogličem (LottoNL-Jumbo).

Jestem zadowolony. Najważniejszy jest dla mnie Tour, ale teraz dysponowałem na tyle dobrymi nogami, że byłem w stanie ukończyć wyścig na drugim miejscu, wygrać etap i dobrze zaprezentować się w jeździe indywidualnej na czas. Jestem tam, gdzie powinienem być

– powiedział Urán oficjalnej stronie internetowej drużyny EF Education First-Drapac.

Przed wyścigiem w Słowenii “Rigo” odbył dwutygodniowy obóz wysokościowy w Kolumbii. Teraz uda się do swojego domu w Monako, gdzie będzie kontynuował przygotowania do Touru.

Do Tour de France będę robił mniej więcej to samo, co robiłem przed Tour of Slovenia. Chcę solidnie potrenować – w planach jest mini obóz treningowy w Gironie, podczas którego będziemy koncentrować się na jeździe na czas. Następnie przyjdzie czas na Wielką Pętlę

– zakończył Kolumbijczyk.

Radość ze słoweńskiego występu Urána podzielił dyrektor sportowy ekipy EF Education First-Drapac Ken Vanmarcke, który przestrzegł jednocześnie, że główny cel jego podopiecznego na ten sezon to Tour de France, a nie Wyścig dookoła Słowenii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments