OVO Energy Women's Tour

Amerykanka z Team Sunweb wygrała drugi etap i przejęła koszulkę liderki brytyjskiego wyścigu. Ataków próbowała Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM).

Drugi dzień wyścigu to 145km z Rushden do Daventry. Po drodze nie brakowało niewielkich pagórków, a jeden z najtrudniejszych czekał zaledwie kilka kilometrów przed metą.

Podobnie jak wczoraj, początkowo nikomu nie udawało się oderwać od peletonu. Na pierwszej premii lotnej najlepsza była Coryn Rivera (Team Sunweb), co przesuwało ją na pozycję “wirtualnego lidera”. Na drugim finiszu Amerykanka ponownie nadrobiła kilka sekund nad rywalkami, a chwilowe rozluźnienie po premii wykorzystała Maaike Boogard (BTC City Ljubljana). Holenderka zaatakowała i samotnie przewodziła stawce.

Zawodniczka słoweńskiej ekipy uzyskała niecałe 3 minuty przewagi, ale po przejechaniu nieco ponad 85km osłabła, co oznaczało, że niedługo było już po akcji. 35km przed metą zaatakowały Marianne Vos (WaowDeals), Danielle Rowe (WaowDeals), Elisa Longo Borghini (Wiggle High5) i Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM). Ten odjazd sprawił, że peleton bardzo mocno się podzielił.

25km przed metą na czele znalazła się 40-osobowa grupka, z której co chwilę próbowały odjechać kolejne zawodniczki, ale nikomu nie udało się uzyskać przewagi. Dopiero 3km przed metą, na ostatniej wspinaczce pod Newham Hill, czołówka mocno się podzieliła. Na mecie doszło więc do sprintu z mocno uszczuplonej grupy. Najszybsza była Coryn Rivera (Team Sunweb), która minimalnie pokonała Marianne Vos (WaowDeals) i Christine Majerus (Boels-Dolmans).

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) i Katarzyna Pawłowska (Virtu Cycling) straciły po 17 sekund, natomiast Anna Plichta (Boels-Dolmans) 3’02”.

Wyniki:

1  RIVERA Coryn Team Sunweb 4:08:06
2  VOS Marianne WaowDeals Pro Cycling ,,
3  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
4  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling ,,
5  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott ,,
6  FERRAND-PREVOT Pauline Canyon SRAM Racing ,,
7  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
8  BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
9  BUURMAN Eva Trek – Drops ,,
10  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 ,,
11  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
12  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
13  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
14  IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
15  VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
16  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
17  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
18  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott 0:05
19  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team 0:17
20  MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
21  SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
22  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
23  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
24  FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
25  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling ,,
26  PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
27  PAWŁOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women ,,
28  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
29  ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
30  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
31  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
32  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing ,,
33  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
34  EVANS Neah Storey Racing 0:33
35  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
36  PARKINSON Abby-mae Trek – Drops ,,
37  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
38  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
39  KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
40  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
41  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
42  BRAND Lucinda Team Sunweb ,,
43  BECKER Charlotte Hitec Products ,,
44  CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 0:40
45  HOLDEN Elizabeth Trek – Drops ,,
46  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
47  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott ,,
48  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
49  MASON Chanel Storey Racing 0:50
50  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
51  TREVISI Anna Alé Cipollini 1:01
52  KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
53  ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
54  HEINE Vita Hitec Products 1:20
55  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
56  PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
57  DUYCK Ann-sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
58  CECILIE NORSGAARD Emma Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
59  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
60  TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
61  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
62  ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
63  HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
64  SOEK Julia Team Sunweb ,,
65  LOWTHER Melissa Storey Racing ,,
66  PAYTON Hannah Trek – Drops 1:27
67  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 1:36
68  POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
69  MUCCIOLI Dalia Valcar PBM 1:51
70  BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
71  WILD Kirsten Wiggle High5 2:00
72  CONSONNI Chiara Valcar PBM ,,
73  KESSLER Nina Hitec Products ,,
74  TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
75  SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
76  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women 2:22
77  SIMMONDS Hayley WNT-Rotor Pro Cycling 2:57
78  HARRIS Elizabeth-Jane Storey Racing ,,
79  KASPER Romy Alé Cipollini ,,
80  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women 2:58
81  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team 3:02
82  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team 3:44
83  GUTIÉRREZ Sheyla Cylance Pro Cycling ,,
84  CRUMPTON Bethany Storey Racing 6:13
85  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling 9:29
86  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
87  LLOYD Manon Trek – Drops ,,
88  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
89  BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
90  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women ,,
91  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
92  BASTIANELLI Marta Alé Cipollini ,,
93  EDMONDSON Annette Wiggle High5 ,,
94  D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott ,,
95  FRAPPORTI Simona Hitec Products ,,
96  ZANETTIN Chiara Valcar PBM ,,
97  BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
98  ERIC Jelena Cylance Pro Cycling ,,
99  SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
100  DURRELL Rebecca Storey Racing ,,
DNF  VAN TWISK Abigail Trek – Drops DNF
DNF  ARCHIBALD Katie Wiggle High5 ,,

Klasyfikacja generalna:

1  RIVERA Coryn Team Sunweb 7:22:22
2  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling 0:15
3  VOS Marianne WaowDeals Pro Cycling 0:16
4  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 0:17
5  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team 0:19
6  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 0:21
7  BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana 0:23
8  BUURMAN Eva Trek – Drops ,,
9  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
10  FERRAND-PREVOT Pauline Canyon SRAM Racing ,,
11  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
12  VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
13  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
14  IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
15  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
16  KASPER Romy Alé Cipollini ,,
17  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing 0:39
18  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 0:40
19  FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
20  SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
21  ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
22  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
23  PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
24  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
25  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
26  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
27  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
28  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
29  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
30  PAWŁOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women ,,
31  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 0:54
32  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team 0:56
33  EVANS Neah Storey Racing ,,
34  PARKINSON Abby-mae Trek – Drops ,,
35  BRAND Lucinda Team Sunweb ,,
36  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
37  KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
38  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
39  BECKER Charlotte Hitec Products ,,
40  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
41  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 1:01
42  HOLDEN Elizabeth Trek – Drops 1:03
43  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
44  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
45  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott 1:06
46  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope 1:13
47  MACKAIJ Floortje Team Sunweb 1:18
48  KIRCHMANN Leah Team Sunweb 1:24
49  ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
50  TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
51  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling 1:34
52  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott 1:39
53  HOSKING Chloe Alé Cipollini 1:42
54  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing 1:43
55  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
56  TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
57  HEINE Vita Hitec Products ,,
58  PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
59  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
60  DUYCK Ann-sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
61  SOEK Julia Team Sunweb ,,
62  LOWTHER Melissa Storey Racing ,,
63  PAYTON Hannah Trek – Drops 1:50
64  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 1:59
65  POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
66  CECILIE NORSGAARD Emma Cervélo-Bigla Pro Cycling 2:11
67  BARNES Alice Canyon SRAM Racing 2:14
68  MUCCIOLI Dalia Valcar PBM ,,
69  WILD Kirsten Wiggle High5 2:23
70  KESSLER Nina Hitec Products ,,
71  CONSONNI Chiara Valcar PBM ,,
72  SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
73  TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
74  ALLEN Jessica Mitchelton-Scott 2:25
75  MASON Chanel Storey Racing 2:27
76  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women 2:45
77  CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 2:50
78  SIMMONDS Hayley WNT-Rotor Pro Cycling 3:20
79  HARRIS Elizabeth-Jane Storey Racing ,,
80  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women 3:21
81  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team 3:25
82  GUTIÉRREZ Sheyla Cylance Pro Cycling 4:07
83  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
84  CRUMPTON Bethany Storey Racing 6:36
85  D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott 9:42
86  BASTIANELLI Marta Alé Cipollini 9:46
87  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling 9:50
88  ERIC Jelena Cylance Pro Cycling 9:52
89  SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
90  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women ,,
91  BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
92  LLOYD Manon Trek – Drops ,,
93  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
94  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 10:30
95  BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
96  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
97  ZANETTIN Chiara Valcar PBM ,,
98  FRAPPORTI Simona Hitec Products 11:13
99  EDMONDSON Annette Wiggle High5 11:39
100  DURRELL Rebecca Storey Racing 13:33