Fot. Lang Team

Szósty etap tegorocznej edycji Tour de Pologne nie zakończy się w Popradzie, a w Bukowinie Tatrzańskiej. Organizator imprezy – Lang Team – poinformował o zmianach na trasie tego oraz dwóch innych odcinków.

Po raz pierwszy o tym, że nasz narodowy wyścig może w 2018 roku opuścić Polskę, mówił na finiszu ubiegłorocznej edycji Czesław Lang. Plany te z czasem nabierać zaczęły realnych kształtów, a ich zwieńczeniem było oficjalne ogłoszenie mety szóstego etapu w Popradzie, które nastąpiło podczas prezentacji trasy Touru na początku maja. Od tamtej pory minął nieco ponad miesiąc i jak się okazuje, pierwotne założenia uległy zmianie.

Szósty etap nie będzie się kończyć w Popradzie. Co więcej, nie opuści nawet granic Polski, a prowadzić będzie z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej, z metą przy ośrodku Bukovina Resort. Zawodnicy po dotarciu do Bukowiny pokonają cztery rundy o długości 24,2 kilometra każda, na trasie których usytuowane będą trzy górskie premie – Rzepiska (I kategorii), Łapsze (III) oraz Czarna Góra (II). Łącznie etap liczyć będzie dokładnie 130 kilometrów.

fot. Lang Team
fot. Lang Team

Mniejsze zmiany nastąpiły też na trasie pierwszego i trzeciego etapu. Trasa otwierającego zmagania odcinka przebiegać będzie teraz przez Lanckoronę (zamiast, jak pierwotnie planowano, przez Biertowice i Izdebnik), gdzie usytuowana zostanie premia specjalna. Odcinek trzeci zmieni z kolei swój przebieg w okolicach Knurowa, przesunięte zostaną także ulokowana w tym mieście premia lotna i premia specjalna.

Poniżej nowe mapy i profile I oraz III etapu:

fot. Lang Team
fot. Lang Team
fot. Lang Team
fot. Lang Team
fot. Lang Team