Danilo Celano z prawej / fot. Caja Rural-RGA

Kolarz drużyny Caja Rural-RGA Danilo Celano nie wystartuje w wyścigu La Route d’Occitanie z powodu ogromnej opuchlizny oka wywołanej ukąszeniem owada. 

Danilo Celano nie będzie w stanie towarzyszyć swoim kolegom w La Route d’Occitanie z powodu małego problemu spowodowanego owadem, który uniemożliwia mu jazdę na rowerze

– taki komentarz widnieje pod powyższym zdjęciem zamieszczonym przez drużynę Caja Rural-RGA na Twitterze.

W silnym, siedmioosobowym składzie Caja Rural na wyścig w Oksytanii zamiast Włocha, zobaczymy 27-letniego Hiszpana Antonio Molinę. Kolarzy w nowej francuskiej “etapówce” czeka dużo pagórków i finisz na podjeździe.

Danilo Celano zaliczy przynajmniej ośmiodniową przerwę od jazdy na rowerze spowodowaną nie tylko opuchlizną oka uniemożliwiającą widzenie. W związku z zażywaniem kortyzonu musi on bowiem powstrzymać się przez ten czas od ścigania. Caja Rural należy bowiem do MPCC, a dobrowolne członkostwo w tej organizacji mającej na celu zapobieganie dopingowi, zabrania zażywania tej właśnie substancji.

Przypomnijmy, że przed prezentacją drużyn startujących w Giro d`Italia 2018 pszczoła ukąsiła Sandera Armée z Lotto-Soudal, który poradził sobie z mocno opuchniętą twarzą bez leczenia kortyzonem, i zdołał dojechać do mety wyścigu w Rzymie.