Kolarze sześciu narodowości znaleźli się w składzie UAE Team Emirates na Tour of Slovenia.

Dyrektorzy sportowi Bruno Vicino i Paolo Tiralongo wytypowali siedmiu kolarzy UAE Team Emirates, którzy będą się ścigać na szosach Słowenii. Jest wśród nich Przemysław Niemiec, dla którego to kolejny start po zakończonym niedawno Hammer Sportzone Limburg.

Ekipa Polaka będzie raczej starała się dostosowywać swoją taktykę na każdym z etapów:

To trochę inny wyścig niż w latach ubiegłych i trzeba będzie elastycznie podchodzić każdego dnia do tego, co się dzieje na trasie. W sprintach powinien dobrze radzić sobie Consonni, a o generalkę powalczy oczywiście Durasek. Reszta zawodników powinna zabierać się w odjazdy i tam upatrywać swojej szansy

– tłumaczy Vicino.

Pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich Yousef Mohamed Mirza dopiero po raz pierwszy w tym sezonie będzie miał okazję zaprezentować się w Europie:

Bardzo się cieszę, że będę mógł pomóc kolegom w Słowenii. Trochę czasu minęło od mojego ostatniego startu i nie mogę się już doczekać początku rywalizacji. Nasza ekipa jest wyrównana i każdego dnia będziemy się starać powalczyć o dobry wynik.

Skład UAE Team Emirates na Tour of Slovenia 2018:

Matteo Bono, Simone Consonni, Kristijan Durasek, Vegard Stake Laengen, Yousif Mirza, Przemysław Niemiec i Aleksandr Riabushenko.

Poprzedni artykułBrennauer liderką Wiggle High5 na OVO Energy Women’s Tour
Następny artykułGiro Ciclistico d’Italia 2018: Einer Rubio wygrywa, Williams liderem
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments