Fot. Lotto-Soudal

Belgijska ekipa jedzie na francuski wyścig etapowy z jednym zadaniem – wygrać etap.

Lotto-Soudal na Criterium du Dauphine nie będzie się starać o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej, ale w pełni poświęci się rywalizacji o etapowe “skalpy”. W sprintach ma się pokazywać Jens Keukeleire, a na dzisiejszym prologu o wygraną i koszulkę lidera powalczy mistrz Europy Victor Campenaerts.

Pozostali zawodnicy belgijskiej ekipy będą się starać załapać do ucieczki. Tomasz Marczyński, Jelle Wallays i Tiesj Benoot spróbują udowodnić, że są specjalistami od “pagórków”, Jelle Vanendert z kolei wyceluje w odcinki z finiszami na podjazdach. Ostatnim “harcownikiem” jest Thomas de Gendt, który może zdobyć ucieczkowy hat-trick po wygranych w Volta a Catalunya i Tour de Romandie.

Prawie każdy etap to dla nas okazja. Kolarze tacy jak Tiesj Benoot, Tomasz Marczyński i Jelle Wallays mogą spróbować złapać się do ucieczek na trudnych odcinkach i wykończyć to finiszem. Jens Keukeleire nie będzie jedynie czekał na sprinty, bo jeśli wskoczy do dużej grupy, to ma dużą szansę na triumf. Jelle Vanendert z kolei wyceluje w metę na szczycie, a Thomas de Gendt ma najbogatsze doświadczenie w “wykańczaniu” ucieczek

– mówi przed wyścigiem dyrektor sportowy Lotto-Soudal Herman Frison.

Skład Lotto-Soudal na Criterium du Dauphine:

Tiesj Benoot, Victor Campenaerts, Thomas de Gendt, Jens Keukeleire, Tomasz Marczyński, Jelle Vanendert, Jelle Wallays

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments