fot. Bahrain-Merida

Po dwóch latach przerwy Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) wraca na start wyścigu Critérium du Dauphiné, by jak najlepiej przygotować się do Tour de France. 

Vincenzo Nibali ścigał się ostatnio w kwietniu, w Liége-Bastogne-Liége. Minione dwa tygodnie spędził na wysokości, a konkretnie u podnóża wulkanu Teide na Teneryfie, gdzie budował formę, którą dopracuje w Dauphiné.

Jestem pewien, że Dauphiné jest najlepiej pasującym wyścigiem, aby stopniowo przygotować się do Tour de France, który jest w tym roku moim głównym celem. Pamiętam, że w każdej edycji [Dauphiné] jest dużo dobrych kolarzy i gór, przez co wyścig ten jest trudny

– powiedział Vincenzo Nibali w wywiadzie dla organizatorów wyścigu Critérium du Dauphiné.

We francuskiej „etapówce” Włochowi przyjdzie zmierzyć się z między innymi Romainem Bardetem (AG2R) i Danem Martinem (UAE Team Emirates). Wielu zawodników przygotowujących się do Wielkiej Pętli wybrało jednak kończący się później Tour de Suisse.

W 2014 roku Nibali był w Dauphiné siódmy i jest to jego najlepszy rezultat w pięciu startach. Nigdy nie wygrał etapu, ale w 2015 roku krótko prowadził w klasyfikacji generalnej zanim maillot jaune odebrał mu Tejay van Garderen.

Przyjeżdżam tutaj po to, żeby pojechać dobry wyścig, ale wygrać będzie bardzo trudno. Chciałbym dobrze zaprezentować się na kilku etapach, ale koncentruję się na przygotowaniach do Tour de France

– przedstawił swoje cele Nibali.

Udział w wyścigu Critérium du Dauphiné ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie stwarza możliwość rekonesansu trasy. Na przykład przedostatni etap będzie niemal kopią jedenastego etapu Tour de France z Albertville do La Rosière, na trasie którego zaplanowano dwa podjazdy kategorii HC i jeden drugiej kategorii, który poprzedzi finałowy podjazd do stacji narciarskiej oznaczony „jedynką”.

To bardzo ważne, ponieważ dzisiaj przygotowując się do Touru nie możemy przeoczyć niczego. W kwietniu dokonałem rekonesansu odcinków brukowanych. Zobaczenie i poznanie trasy z pewnością jest zaletą

– dodał „Rekin z Messyny”.

Wyścig Critérium du Dauphiné rozpocznie się w niedzielę 3 czerwca prologiem w Valence.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments