fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) okazał się najlepszy w kryterium w Kielcach. Sprint na kreskę wygrał Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice) i jutro założy koszulkę lidera wyścigu.

Kryterium rozegrane zostało na dwukilometrowej rundzie, a kolarze musieli pokonać je dwudziestokrotnie. Od startu droga wiodła w dół i kolarze rozkręcali bardzo mocne tepo, a po nawrocie lekki podjazd mocno wchodził w nogi i solidnie rozciągał grupę.

Początek rywalizacji mijał dosyć spokojnie na zbieraniu punktów. Na piątej, “tłustej”, pętli 5 punktów zdobył Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) i objął prowadzenie, które na kolejnych okrążeniach starał się utrzymać.

Kolejne tłuste kółko padło łupem Jana Barty (Elkov-Author), ale zaraz za jego plecami zameldował się Sajnok, który także pewnie punktował na kolejnych okrążeniach i powiększał przewagę nad resztą rywali.

Przed trzecią tłustą rundą do ataku ruszył Vitaliy Buts (Hurom) i zyskał zapas kilku sekund, ale jego akcję skontrował Michał Paluta (CCC Sprandi) i zgarnął 5 punktów pomagając niejako Sajnokowi, który utrzymał punktową przewagę nad pozostałymi rywalami.

W walce na kresce najlepszy okazał się Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice), który samotnie przekroczył linię mety i zdobył koszulkę lidera przed jutrzejszym, pierwszym etapem.

Zwycięzca kryterium: Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice)
Lider klasyfikacji generalnej Sante: Paweł Bernas (CCC Sprandi Pokowice)
Lider klasyfikacji punktowej Ptak Warsaw Expo: Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice)Lider klasyfikacji górskiej Atlas: Orluis Aular (Start Team Gusto)
Lider klasyfikacji młodzieżowej Buskowianka Zdrój: Orluis Aular (Start Team Gusto)