Ronde Van Vlaanderen / Team Sunweb / foto Davy Rietbergen/Cor Vos © 2017

Liderka wyścigu była najlepsza trzeciego dnia i powiększyła przewagę w klasyfikacji generalnej.

Środowy etap niemieckiego wyścigu miał 131km długości i prowadził po terenach wokół Schleiz. W drugiej części czekały nawet podjazdy, ale były one umiejscowione na tyle daleko od finiszu, że wszystko wskazywało na kolejną walkę sprinterek.

Jako pierwsza od peletonu oderwała się Irina Ivanova (Rosja), ale po kilkunastu kilometrach peleton złapał samotną liderkę. Jako druga wyskoczyła Nicole Steigenga (SwaboLadies.nl), a do niej niedługo dojechała Margarita Syradoeva (Rosja). Po ponad 20km pogoni do czołówki dołączyła też Tatjana Paller (Niemcy).

Po 70km z ucieczki odpadła Steigena, a po chwili wyższość peletonu musiały uznać też Syradoeva i Paller. Mocne tempo na premiach górskich sprawiło, że następne ucieczki już się nie pojawiały, ale z grupy odpadały kolejne zawodniczki.

Wreszcie na ostatniej premii górskiej zaatakowały Lucinda Brand (Team Sunweb) i Emilia Fahlin (Wiggle High5) i uzyskały nawet kilkadziesiąt sekund przewagi, ale zostały złapane 7km przed “kreską”. To oznaczało, że, tak jak na dwóch ostatnich etapach, o wygraną walczyły sprinterki. Najszybsza okazała się liderka wyścigu Coryn Rivera (Team Sunweb), która wyprzedziła Lisę Brennauer (Wiggle High5) i Roxanne Fournier (FDJ Aquitaine Nouvelle Futuroscope).

Wyniki:

1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 3:36:38
2 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:00
3 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
4 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:00
5 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
6 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:00
7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
8 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:01
9 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:01
10 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:02
11 Demi Vollering (Ned) 0:00:03
12 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:03
13 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:04
14 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing0:00:04
15 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:04
16 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
17 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:05
18 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:05
19 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:05
20 Marta Lach (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:06
21 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:06
22 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing0:00:06
23 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:06
24 Beate Zanner (GER) 0:00:06
25 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:06
26 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:07
27 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:07
28 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:07
29 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:07
30 Carolin Schiff (GER) 0:00:09
31 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:09
32 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:09
33 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:11
34 Aurela Nerlo (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:11
35 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:11
36 Carolin Dietmann (GER) 0:00:11
37 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:12
38 Jutta Stienen (SUI) 0:00:14
39 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:14
40 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:14
41 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:14
42 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:00:15
43 Karolina Sowa (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:15
44 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:15
45 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:15
46 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:15
47 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:20
48 Roos Hoogeboom (Ned) 0:00:22
49 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:00:25
50 Monika Brzezna (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:54
51 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:00:56
52 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing0:01:52
53 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:08:00
54 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:08:59
55 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:09:00
56 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing0:09:00
57 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:09:00
58 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing0:09:03
59 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:44
60 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:13:14
61 Femke Markus (Ned) 0:13:18
62 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:13:18
63 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:13:18
64 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:13:19
65 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:13:22
66 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:13:24
67 Vera Adrian (Nam) 0:13:24
68 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:13:24
69 Michelle Andres (SUI) 0:13:24
70 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:13:24
71 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:13:24
72 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing0:13:24
73 Eva Luca (GER) 0:13:25
74 Loes Adegeest (Ned) 0:13:25
75 Paulien Koster (Ned) 0:13:25
76 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:13:25
77 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:13:25
78 Viktoriia Vinogradova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:13:25
79 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:13:26
80 Nicole Steigenga (Ned) 0:13:26
81 Annina Jenal (AUT) 0:13:26
82 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:13:26
83 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:13:26
84 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:13:31
85 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:13:37
86 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:14:25
87 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:20:19
88 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:20:21
89 Nynke Pellikaan (Ned) 0:20:22
90 Fabienne Buri (SUI) 0:20:22
91 Hanneke De Goeje (Ned) 0:20:22
92 Martina Weiss (SUI) 0:22:07
93 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:22:07
94 Gudrun Stock (GER) 0:22:07
DNF Rachel Neylan (Aus) Movistar Women’s Team
DNS Grace Brown (Aus) Wiggle – High5

Klasyfikacja generalna:

1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 9:19:41
2 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:15
3 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:17
4 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:20
5 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing0:00:23
6 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:23
7 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:27
8 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:29
9 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:32
10 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:35
11 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:36
12 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:36
13 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:37
14 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:37
15 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:37
16 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing0:00:38
17 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:39
18 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:39
19 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:41
20 Demi Vollering (Ned) 0:00:42
21 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:43
22 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:43
23 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:44
24 Marta Lach (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:45
25 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:45
26 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:45
27 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:45
28 Beate Zanner (GER) 0:00:45
29 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:46
30 Carolin Schiff (GER) 0:00:48
31 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:48
32 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:48
33 Aurela Nerlo (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:50
34 Carolin Dietmann (GER) 0:00:50
35 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:53
36 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:54
37 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:54
38 Karolina Sowa (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:54
39 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:59
40 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:02:19
41 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT Atom Deweloper 0:03:42
42 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:50
43 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:58
44 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:59
45 Roos Hoogeboom (Ned) 0:04:06
46 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:04:09
47 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:16
48 Monika Brzezna (Pol) MAT Atom Deweloper 0:04:38
49 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing0:06:36
50 Jutta Stienen (SUI) 0:06:49
51 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:07:31
52 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:10:59
53 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:12:39
54 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:12:43
55 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing0:16:31
56 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:17:02
57 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:17:06
58 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing0:17:08
59 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:17:08
60 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing0:17:10
61 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:18:17
62 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:18:27
63 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:19:49
64 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:19:52
65 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:19:54
66 Paulien Koster (Ned) 0:19:57
67 Eva Luca (GER) 0:20:00
68 Annina Jenal (AUT) 0:20:01
69 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:20:22
70 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:20:53
71 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:21:00
72 Viktoriia Vinogradova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:22:00
73 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:23:56
74 Nicole Steigenga (Ned) 0:24:00
75 Vera Adrian (Nam) 0:24:02
76 Michelle Andres (SUI) 0:24:02
77 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:24:08
78 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:24:10
79 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:24:30
80 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:25:05
81 Gudrun Stock (GER) 0:25:51
82 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:26:11
83 Femke Markus (Ned) 0:33:01
84 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:33:07
85 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:34:01
86 Loes Adegeest (Ned) 0:34:02
87 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:34:09
88 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:40:18
89 Nynke Pellikaan (Ned) 0:40:29
90 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:40:58
91 Fabienne Buri (SUI) 0:41:11
92 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:41:40
93 Martina Weiss (SUI) 0:42:27
94 Hanneke De Goeje (Ned) 0:46:52