Canyon-SRAM / Tino Pohlmann

Włoszka wygrała drugi etap po sprincie z peletonu. Liderką pozostała zwyciężczyni wczorajszego odcinka Coryn Rivera (Team Sunweb).

Drugi dzień rywalizacji to cztery rundy wokół miasta Meiningen. Ponownie, pomimo kilku “hopek” (i trzech premii górskich) wyglądało na to, że faworytkami będą sprinterki.

Jako pierwsza zaatakowała Mia Radotić (BTC City Ljubljana). Chorwatka uzyskała nawet prawie minutę przewagi, ale peleton złapał ją na pierwszej premii górskiej. Kolejne akcje pojawiły się dopiero pod koniec drugiej rundy, ponownie przed podjazdem. Tym razem jednak ucieczkę stworzyły Grace Brown (Wiggle), Liane Lippert, Floortje Mackaji (Sunweb), Christa Riffel (Canyon SRAM), Olena Pavlukhina (BTC Llubjana), Eva Buurman (Trek Drops), Gabrielle Pilote-Fortin, Hayley Simmonds (WNT), Caroline Olsen(Norwegia), Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper), Gloria Sanchez Rodriguez (Movistar) i Evita Muzić (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope).

Liderki zostały złapane dopiero na ostatnim okrążeniu, ale to nie oznaczało, że do finiszu będzie “spokój”. Mocna pogoń sprawiła, że peleton podzielił się na wiele grup. Z zamieszania skorzystała Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), która, podobnie jak wcześniej Radotić, odjechała “na solo” i zyskała ponad 30 sekund przewagi. Polka reprezentująca Słowenię została złapana zaledwie 3km przed finiszem.

O wygraną ponownie walczyły sprinterki. Tym razem najlepsza była Elena Cecchini (Canyon-SRAM). Włoszka wyprzedziła Coryn Riverę (Team Sunweb), która w ten sposób utrzymała koszulkę liderki. Niestety w końcówce doszło do dwóch kraks, które namieszały w przebiegu sprintu.

Wyniki:

1 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing3:34:06
2 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:00
3 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:00
4 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
5 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:00
6 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:00
7 Demi Vollering (Ned) 0:00:00
8 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
9 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
10 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:00
11 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:00
12 Marta Lach (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:00
13 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:00
14 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
15 Rachel Neylan (Aus) Movistar Women’s Team 0:00:00
16 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing0:00:00
17 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:00
18 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
19 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:00
20 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:00
21 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:00
22 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:00
23 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
24 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
25 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:00
26 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
27 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
28 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:00
29 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:00
30 Carolin Schiff (GER) 0:00:00
31 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
32 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
33 Karolina Sowa (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:00
34 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:00
35 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:00
36 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:00
37 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:00:44
38 Carolin Dietmann (GER) 0:00:00
39 Beate Zanner (GER) 0:00:00
40 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:00
41 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:00
42 Aurela Nerlo (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:00
43 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:05
44 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:03:05
45 Gudrun Stock (GER) 0:03:05
46 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:05
47 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:05
48 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:05
49 Grace Brown (Aus) Wiggle – High5 0:00:00
50 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing0:03:05
51 Roos Hoogeboom (Ned) 0:03:05
52 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:03:05
53 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:05
54 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:03:05
55 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:05
56 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:05
57 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing0:03:05
58 Monika Brzezna (Pol) MAT Atom Deweloper 0:03:05
59 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:05
60 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT Atom Deweloper 0:03:05
61 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:05
62 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing0:05:56
63 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:05:56
64 Viktoriia Vinogradova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:05:56
65 Jutta Stienen (SUI) 0:05:56
66 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:05:56
67 Annina Jenal (AUT) 0:05:56
68 Eva Luca (GER) 0:05:56
69 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:05:56
70 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing0:05:56
71 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:05:56
72 Paulien Koster (Ned) 0:05:56
73 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:09:48
74 Michelle Andres (SUI) 0:09:59
75 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:09:59
76 Vera Adrian (Nam) 0:09:59
77 Nicole Steigenga (Ned) 0:09:59
78 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:09:59
79 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:05
80 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:10:05
81 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:10:05
82 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:10:05
83 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:10:05
84 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:10:05
85 Femke Markus (Ned) 0:19:04
86 Nynke Pellikaan (Ned) 0:19:04
87 Hanneke De Goeje (Ned) 0:19:04
88 Loes Adegeest (Ned) 0:19:04
89 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:19:04
90 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:19:04
91 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:19:04
92 Fabienne Buri (SUI) 0:19:04
93 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:19:04
94 Martina Weiss (SUI) 0:19:04
95 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:19:04
96 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:19:04
DNF Amber Van Der Hulst (Ned)
DNF Lucja Pietrzak (Pol) MAT Atom Deweloper
DNF Anna Knauer (GER)

Klasyfikacja generalna:

1 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 5:43:13
2 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing0:00:09
3 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:11
4 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:11
5 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:11
6 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:12
7 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:00:17
8 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:00:19
9 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:22
10 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:22
11 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:00:22
12 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:22
13 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:00:22
14 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:00:22
15 Rachel Neylan (Aus) Movistar Women’s Team 0:00:22
16 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing0:00:22
17 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:00:22
18 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:00:22
19 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:25
20 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:26
21 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:00:26
22 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:26
23 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:00:26
24 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:27
25 Demi Vollering (Ned) 0:00:29
26 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:00:29
27 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:29
28 Marta Lach (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:29
29 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:00:29
30 Carolin Schiff (GER) 0:00:29
31 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:00:29
32 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:29
33 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:29
34 Aurela Nerlo (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:29
35 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:00:29
36 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:29
37 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:00:29
38 Grace Brown (Aus) Wiggle – High5 0:00:29
39 Carolin Dietmann (GER) 0:00:29
40 Karolina Sowa (Pol) MAT Atom Deweloper 0:00:29
41 Beate Zanner (GER) 0:00:29
42 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:01:13
43 Katarzyna Wilkos (Pol) MAT Atom Deweloper 0:03:31
44 Gudrun Stock (GER) 0:03:34
45 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:34
46 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:03:34
47 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:34
48 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:34
49 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing0:03:34
50 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:34
51 Roos Hoogeboom (Ned) 0:03:34
52 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:03:34
53 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:03:34
54 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:34
55 Monika Brzezna (Pol) MAT Atom Deweloper 0:03:34
56 Tatjana Paller (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:34
57 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:52
58 Karina Birkenes (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:30
59 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing0:04:34
60 Paulien Koster (Ned) 0:06:22
61 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:06:25
62 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:06:25
63 Jutta Stienen (SUI) 0:06:25
64 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:06:25
65 Eva Luca (GER) 0:06:25
66 Annina Jenal (AUT) 0:06:25
67 Polina Kirillova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:07:10
68 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:07:17
69 Tanja Erath (GER) Canyon SRAM Racing0:07:21
70 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing0:07:57
71 Viktoriia Vinogradova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:08:25
72 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:10:17
73 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:10:28
74 Nicole Steigenga (Ned) 0:10:28
75 Vera Adrian (Nam) 0:10:28
76 Michelle Andres (SUI) 0:10:28
77 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:10:31
78 Ingvild Gåskjenn (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:10:34
79 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:10:34
80 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:10:34
81 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:10:42
82 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:10:56
83 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:11:30
84 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:12:36
85 Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana 0:19:23
86 Femke Markus (Ned) 0:19:33
87 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:19:33
88 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:19:49
89 Nynke Pellikaan (Ned) 0:19:57
90 Martina Weiss (SUI) 0:20:10
91 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:20:20
92 Loes Adegeest (Ned) 0:20:27
93 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:20:27
94 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:20:33
95 Fabienne Buri (SUI) 0:20:39
96 Hanneke De Goeje (Ned) 0:26:20