Criterium du Dauphine / ASO

Francuski wyścig etapowy, będący tradycyjną „rozgrzewką” przed Tour de France, odchodzi od połączenia białego i czerwonego na trykocie dla lidera klasyfikacji górskiej.

W ostatnich latach koszulka wręczana najlepszemu „góralowi” była odwrotnością trykotu znanego z Tour de France – w Wielkiej Pętli są to słynne czerwone grochy na białym tle, a w Delfinacie były to białe kółka nałożone na czerwony materiał. Tym razem organizatorzy nieco zmienili koncepcję i, chociaż w użyciu nadal będą „groszki”, to sama koszulka stała się błękitna. Sponsorem głównym klasyfikacji pozostał Région Auvergne-Rhône-Alpes.

Tytułu najlepszego „górala” wyścigu będzie bronił Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo). Criterium du Dauphine odbędzie się w dniach 3-10 czerwca i rozpocznie się od prologu na ulicach Valence. Tytułu z zeszłego roku broni Jakob Fuglsang (Astana). Wyścig, dzięki bardzo górskiej trasie często odwiedzającej etapy wykorzystywane potem w Tour de France, co roku ma znakomitą obsadę i stanowi główną arenę przygotowującą do startu w Wielkiej Pętli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments