Andrea Pasqualon (Wanty – Groupe Gobert) triumfował na trasie francuskiego wyścigu Grand Prix de Plumelec-Morbihan.

182 kilometry na pagórkowatych rundach wokół Plumelec mieli do przejechania kolarze walczący o prymat w kolejnej edycji Grand Prix de Plumelec-Morbihan. Niestety na liście startowej zabrakło Polaków.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Marc Fournier (Vital Concept), Steven Tronet (Roubaix-Lille Métropole), Nicolas Baldo (Saint-Michel-Auber 93) i Fabien Rondeau (reprezentacja Francji).

W połowie dystansu mieli oni nawet pięć minut przewagi nad peletonem, z którego co chwilę mieliśmy jakieś kontry. Akcji próbowali między innymi Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale) czy Damien Gaudin (Direct Energie).

W miarę pokonywania kolejnych krótkich rund dystans między ucieczką, a goniącą grupą sukcesywnie malał. Najszybciej z ucieczki odpadł Baldo, natomiast z peletonu dojechał Valentin Madouas (Groupama-FDJ). To właśnie Madouas zachował najwięcej sił i 10 kilometrów przed metą kręcił samotnie na czele.

Po chwili do Francuza dojechał Ildar Arslanov (Gazprom-RusVelo). Jednak ta dwójka został złapana na cztery kilometry przed metą. Finisz pod górę najlepiej rozegrał Andrea Pasqualon (Wanty – Groupe Gobert), który pokonał Juliena Simona (Cofidis).

Trzeci był Samuel Dumoulin (Ag2r La Mondiale).

Wyniki:

1 PASQUALON Andrea WANTY – GROUPE GOBERT les 182 km en 4h27’42”
2 SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
3 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE MT
4 VICHOT Arthur GROUPAMA – FDJ MT
5 VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE MT
6 HERRADA Jesus COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 3
7 BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 10
8 HARDY Romain TEAM FORTUNEO – SAMSIC 14
9 FIRSANOV Serguey GAZPROM – RUSVELO 17
10 * LASTRA Jonathan CAJA RURAL – SEGUROS RGA 18
11 * JOLY Thomas ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
12 * LAFAY Victor EQUIPE NATIONALE – FRA MT
13 CORBEL Erwann VITAL CONCEPT CYCLING CLUB MT
14 MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 22
15 MAIKIN Roman GAZPROM – RUSVELO MT
16 * MARTIN Guillaume WANTY – GROUPE GOBERT 25
17 LE CUNFF Kévin ST MICHEL – AUBER 93 MT
18 MAURELET Flavien ST MICHEL – AUBER 93 27
19 * IDJOUADIENE Pierre ROUBAIX LILLE METROPOLE 30
20 MADRAZO RUIZ Angel DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM 32
21 CABOT Jérémy ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
22 MEURISSE Xandro WANTY – GROUPE GOBERT MT
23 BAGUES KALPARSORO Aritz EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 34
24 * SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo CAJA RURAL – SEGUROS RGA 39
25 * TURGIS Tanguy VITAL CONCEPT CYCLING CLUB MT
26 REZA Kévin VITAL CONCEPT CYCLING CLUB MT
27 FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
28 ROSSETTO Stéphane COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
29 CORNU Jérémy DIRECT ENERGIE 43
30 * GAILLARD Marlon EQUIPE NATIONALE – FRA MT
31 * LEDANOIS Kévin TEAM FORTUNEO – SAMSIC MT
32 FONSECA Armindo TEAM FORTUNEO – SAMSIC 48
33 LEVEAU Jérémy DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM 51
34 DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT MT
35 * ARSLANOV Ildar GAZPROM – RUSVELO 57
36 * ZABALA Josu CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
37 * DOUBEY Fabien WANTY – GROUPE GOBERT MT
38 * RYBALKIN Aleksei GAZPROM – RUSVELO MT
39 COURTEILLE Arnaud VITAL CONCEPT CYCLING CLUB MT
40 * DE ROSSI Lucas DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM MT
41 TRARIEUX Julien DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM MT
42 RUSNAC Maxim TEAM DIFFERDANGE LOSCH 01:00
43 * MADOUAS Valentin GROUPAMA – FDJ 01:05
44 PICHOT Alexandre DIRECT ENERGIE MT
45 SHILOV Sergey GAZPROM – RUSVELO MT
46 HIVERT Jonathan DIRECT ENERGIE MT
47 * LE GAC Olivier GROUPAMA – FDJ 01:18
48 * GAROSIO Andrea D’AMICO UTENSILNORD 01:27
49 BOEV Igor GAZPROM – RUSVELO MT
50 * ARISTI GARDOKI Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS MT
51 * ARMIRAIL Bruno GROUPAMA – FDJ MT
52 OFFREDO Yoann WANTY – GROUPE GOBERT 01:29
53 MCNALLY Mark WANTY – GROUPE GOBERT MT
54 * MAISON Jérémy TEAM FORTUNEO – SAMSIC MT
55 FILOSI Iuri DELKO MARSEILLE-PROVENCE KTM MT
56 MAINARD Jérôme ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
57 * GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE MT
58 GALLOPIN Tony AG2R LA MONDIALE MT
59 * LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
60 TXOPORENA Beñat EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 01:42
61 * TOUZE Damien ST MICHEL – AUBER 93 01:51
62 PAILLOT Yoann ST MICHEL – AUBER 93 MT
63 BARGUIL Warren TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02:06
64 DERNIES Tom ROUBAIX LILLE METROPOLE 02:14
65 LE BON Johan VITAL CONCEPT CYCLING CLUB MT
66 ANTOMARCHI Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE 02:23
67 JARRIER Benoît TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02:24
68 * HOFSTETTER Hugo COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:30
69 * MOREIRA GUARINO Mauricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA 02:32
70 PICHON Laurent TEAM FORTUNEO – SAMSIC 02:37
71 * KOBERNYAK Evgeny GAZPROM – RUSVELO 02:50
72 VERMEER Tom TEAM DIFFERDANGE LOSCH 02:52
73 HERRADA Jose COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
74 CHAVANEL Sylvain DIRECT ENERGIE MT
75 * DONDERS Jelle TEAM DIFFERDANGE LOSCH MT
76 VAUGRENARD Benoit GROUPAMA – FDJ 02:56
77 * JARNET Maxime EQUIPE NATIONALE – FRA 03:00
78 * TEASDALE Josh TEAM DIFFERDANGE LOSCH 04:32
79 SAMPARISI Nicolas D’AMICO UTENSILNORD MT
80 THILL Tom TEAM DIFFERDANGE LOSCH MT
81 FEILLU Romain ST MICHEL – AUBER 93 MT
82 * RIOU Alan EQUIPE NATIONALE – FRA 04:35
83 CHEVRIER Clément AG2R LA MONDIALE MT
84 CIMOLAI Davide GROUPAMA – FDJ MT
85 * CUADROS Álvaro CAJA RURAL – SEGUROS RGA MT
86 * MOTTIER Justin VITAL CONCEPT CYCLING CLUB MT
87 GONZALEZ PRIETO Aitor EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 05:03
88 DUVAL Julien AG2R LA MONDIALE MT
89 * SELLIER Simon DIRECT ENERGIE 06:06
90 TRONET Steven ROUBAIX LILLE METROPOLE 07:42
91 * VALVASORI Larry TEAM DIFFERDANGE LOSCH 08:38
92 * RONDEAU Fabien EQUIPE NATIONALE – FRA 08:49
93 * GUGLIELMI Simon EQUIPE NATIONALE – FRA MT
94 * BELLICAUD Jérémy EQUIPE NATIONALE – FRA MT
95 * IRIZAR LASKURAIN Julen EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS 08:52
96 BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE MT
97 CARLINI Ettore D’AMICO UTENSILNORD MT