Tour of Estonia

Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx 7R) wygrał klasyfikację generalną Tour of Estonia!

Drugi (a zarazem ostatni) etap Tour of Estonia liczył 173 kilometry, a start i meta były usytuowane w Tartu. Każda z rund liczyła 9600 metrów, a kolarze musieli ich przejechać osiemnaście.

W koszulce lidera wystartował dziś Grzegorz Stępniak (Wibatech Merx 7R).

Na rundach peleton kilkakrotnie się dzielił i wyselekcjonowała się grupka, która dość szybko powiększała swoją przewagę. Jechali w niej między innymi lider Grzegorz Stępniak i Maciej Paterski (obaj Wibatech Merx 7R).

Najwięcej sił na finisz zachował Andreas Stokbro (Riwal CeramicSpeed Cycling Team). Dzięki drugiej pozycji na etapie z końcowego triumfu mógł cieszyć się nasz Grzegorz Stępniak! Trzecim kolarzem na kresce w Tartu był Siarhei Papok (Minsk Cycling Club).

Wyniki drugiego etapu:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  STOKBRO Andreas Riwal CeramicSpeed Cycling Team 03:56:18
2  STĘPNIAK Grzegorz Wibatech Merx 7R ,,
3  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club ,,
4  ERIKSSON Lucas Sweden ,,
5  PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
6  HAVIK Piotr BEAT Cycling Club ,,
7  FEDELI Alessandro Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
8  LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
9  JAKIN Alo Estonia ,,
10  JÕEÄÄR Gert Estonia ,,
11  ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 00:03:00
12  PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
13  TAARAMÄE Rein Estonia 00:14:00
14  VINTHER Troels Riwal CeramicSpeed Cycling Team 00:22:00
15  KRON Andreas Riwal CeramicSpeed Cycling Team 02:53:00
16  HARAKHAVIK Uladzimir Belarus ,,
17  KARALIOK Yauheni Minsk Cycling Club ,,
18  DUBOVSKI Vladzislau Belarus 03:42:00
19  HETHERINGTON Ben Memil – CCN Pro Cycling ,,
20  VAHTRA Norman Estonia 03:46:00
21  CLAUSEN Patrick Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
22  PENALVER Manuel Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
23  DZERVUS Darijus Lithuania ,,
24  PYYKKONEN Aimo Finland ,,
25  VOSEKALNS Andris Latvia ,,
26  VORGANOV Eduard Minsk Cycling Club ,,
27  MONCORGE Pierre Memil – CCN Pro Cycling ,,
28  MAZZUCCO Fabio Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
29  CALABRIA Fabio Team Novo Nordisk ,,
30  NÕMMELA Aksel BEAT Cycling Club ,,
31  LUNDGREN Isac Sweden ,,
32  HARBACH Artsiom Belarus ,,
33  MENGOULAS Alex BEAT Cycling Club ,,
34  ZANA Filippo Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
35  JUNTUNEN Antti-jussi Finland ,,
36  ERIKSSON Jacob Sweden ,,
37  LAUK Karl Patrick Estonia ,,
38  GREGAARD WILSLY Jonas Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
39  LUDVIGSSON Fredrik Sweden ,,
40  LASINIS Venantas Staki – Technorama ,,
41  PERON Andrea Team Novo Nordisk ,,
42  SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club ,,
43  HONKISZ Adrian Wibatech Merx 7R 03:53:00
44  RAID Risto Estonia ,,
45  JORGENSEN Jonas Aaen Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
46  POLI Umberto Team Novo Nordisk ,,
47  WILSON Edvin Sweden 05:30:00
48  KASTRANTAS Charalampos Java-Partizan Pro Cycling Team 08:04:00
49  DESALE Nahom BEAT Cycling Club 09:40:00
50  TASKINEN Julius Finland ,,
51  VAITAITIS Kestutis Staki – Technorama ,,
52  SIDEIKIS Povilas Lithuania 11:27:00
53  BENIUSIS Justas Lithuania ,,
54  IVASHKIN Anton Minsk Cycling Club ,,
55  BARAVIK Nikita Belarus ,,
56  GAVARS Eriks Toms Latvia ,,
57  PIETIKAINEN Sauli Finland 14:48:00
58  ABRAHAM Daniel BEAT Cycling Club ,,
DNF  SAROKA Aliaksandr Belarus -03:56:18
DNF  SERGIS Kaspars Latvia ,,
DNF  BELKO Dmitryi Belarus ,,
DNF  BOGDANOVICS Maris Latvia ,,
DNF  HOEYBERGHS Daan BEAT Cycling Club ,,
DNF  TIETEMA Bas BEAT Cycling Club ,,
DNF  VENDELIN Karl-arnold Estonia ,,
DNF  KORBERGS Horens Latvia ,,
DNF  MAKOGON Vladyslav Finland ,,
DNF  LARSEN Trond Finland ,,
DNF  RENWICK Wilson Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
DNF  SCHILS Dominic Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
DNF  TIGRINE Mehdi Java-Partizan Pro Cycling Team ,,
DNF  ROJUS Adomaitis Lithuania ,,
DNF  PUNKRYS Kasparas Lithuania ,,
DNF  MARCINKENAS Alanas Lithuania ,,
DNF  TIPPER Jacob Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF  EEFTING Roy Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF  KANERVA Joni Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF  SIZKO Antti Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF  KANERVA Hiski Memil – CCN Pro Cycling ,,
DNF  BAZHKOU Stanislau Minsk Cycling Club ,,
DNF  MUZYCHKIN Anton Minsk Cycling Club ,,
DNF  SANDERSSON Erik Sweden ,,
DNF  SIGGARD Soren Malling Riwal CeramicSpeed Cycling Team ,,
DNF  SHNYRKO Alexei Belarus ,,
DNF  LARSEN Richard Sweden ,,
DNF  ?EREMISINOV Artur Staki – Technorama ,,
DNF  SISKEVICIUS Paulius Staki – Technorama ,,
DNF  VALIUKAS Paulius Staki – Technorama ,,
DNF  GEMBECKAS Tomas Staki – Technorama ,,
DNF  KUPSTAITIS Povilas Staki – Technorama ,,
DNF  VALOGNES Quentin Team Novo Nordisk ,,
DNF  BENHAMOUDA Mehdi Team Novo Nordisk ,,
DNF  TALACKA Lukas Lithuania ,,
DNF  MONTOYA Javier Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ,,
DNF  JANISZEWSKI Sylwester Wibatech Merx 7R ,,
DNF  SYKALA Wojciech Wibatech Merx 7R ,,
DNF  MARYCZ Jaroslaw Wibatech Merx 7R ,,
DNF  MORAJKO Jacek Wibatech Merx 7R ,,

 

Końcowa klasyfikacja generalna (TOP 10):

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  STĘPNIAK Grzegorz Wibatech Merx 7R 08:26:19
3  PAPOK Siarhei Minsk Cycling Club 00:10:00
4  HAVIK Piotr BEAT Cycling Club 00:17:00
5  LOZANO David Team Novo Nordisk ,,
6  ERIKSSON Lucas Sweden ,,
7  JAKIN Alo Estonia ,,
8  PLANET Charles Team Novo Nordisk ,,
9  JÕEÄÄR Gert Estonia ,,
10  ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 00:20:00