fot. Amgen Tour of California

Kendall Ryan (Team TIBCO -SVB) był najszybsza na pierwszym etapie kobiecego wyścigu w Kalifornii.

Kolejnym wyścigiem z cyklu Women’s World Tour był Amgen Breakaway from Heart Disease Women’s Race empowered with SRAM – czyli “po polsku” Tour of California. W tym roku na panie czekały tylko trzy etapy. Pierwszy z nich liczył 124 kilometry i prowadził wokół Elk Grove. Płaska trasa sprzyjała sprinterkom.

Wśród 15 startujących ekip mieliśmy jedną swoją przedstawicielkę. Na eskapadę do USA wybrała się Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

W pierwszą ucieczkę zabrały się Ingrid Drexel (Team TIBCO -SVB) i Starla Teddergreen (Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team). Peleton nie dał dwójce za dużo swobody i ich akcja zakończyła się po 30 kilometrach.

Niestety nie obyło się dziś bez kraks, ale na szczęście nie było większych obrażeń wśród pań.

Na kolejną akcję zdecydowały się Whitney Allison – Schultz (Hagens Berman / Supermint Pro Cycling Team) i Lisa Morzenti (Bepink). Jedyną lotną premię wygrała Włoszka, ale dość szybko nie wytrzymała tempa swojej koleżanki.

20 kilometrów przed metą na czele była już tylko Amerykanka, ale jej przewaga nad peletonem wynosiła tylko 30 sekund. Niestety dla Whitney Allison – Schultz przygoda przed peletonem zakończyła się 10 kilometrów dalej.

Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Najszybsza okazała się Kendall Ryan (Team TIBCO -SVB), dla której to pierwsze zwycięstwo profesjonalnej karierze!

Druga była Emma White (Rally Cycling Women), a trzecia Annette Edmondson (Wiggle High5). Katarzyna Niewiadoma przyjechała w peletonie na 22. miejscu.

Wyniki:
1 RYAN Kendall (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 3:07:08
2 WHITE Emma (RALLY CYCLING) 0:00:00
3 EDMONDSON Annette (WIGGLE HIGH5) 0:00:00
4 RYAN Alexis (CANYON // SRAM RACING) 0:00:00
5 RIVERA Coryn (TEAM SUNWEB) 0:00:00
6 VALENTE Jennifer (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:00
7 SPEROTTO Maria Vittoria (BEPINK) 0:00:00
8 WILLIAMS Lily (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:00
9 HANSON Lauretta (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
10 SCHNEIDER Skylar (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:00
11 STEWART Macey (WIGGLE HIGH5) 0:00:00
12 LLOYD Manon (TREK – DROPS) 0:00:00
13 PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
14 LABOUS Juliette (TEAM SUNWEB) 0:00:00
15 WINDER Ruth (TEAM SUNWEB) 0:00:00
16 HALL Lauren (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
17 DREXEL CLOUTHIER Ingrid (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:00
18 JACKSON Alison (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:00
19 SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli (SWAPIT AGOLICO) 0:00:00
20 BERGEN Sara (RALLY CYCLING) 0:00:00
21 LAY Kirsti (RALLY CYCLING) 0:00:00
22 NIEWIADOMA Katarzyna (CANYON // SRAM RACING) 0:00:00
23 WILES Tayler (TREK – DROPS) 0:00:00
24 ROCHA GUERRERO Mayra del Rocio (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:00
25 SOEK Julia (TEAM SUNWEB) 0:00:00
26 MENDIVIL SOTO Yusseli (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:00
27 HALL Katharine (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
28 BERTIZZOLO Sofia (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:00:00
29 POIDEVIN Sara (RALLY CYCLING) 0:00:00
30 CLYNE Margot (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:00
31 GUARNIER Megan (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:00
32 ANDERSON Grace (TEAM ILLUMINATE) 0:00:00
33 THOMAS Leah (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
34 BANKS Elizabeth (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:00
35 SANTOYO PEREZ Brenda Andrea (SWAPIT AGOLICO) 0:00:00
36 LIPPERT Liane (TEAM SUNWEB) 0:00:00
37 BEAUMONT Rebecca (TEAM ILLUMINATE) 0:00:00
38 BONILLA ESCAPITE Jessica (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:00
39 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:00:00
40 MAGNALDI Erica (BEPINK) 0:00:09
41 HARVEY Mikayla (TEAM ILLUMINATE) 0:00:09
42 PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth (SWAPIT AGOLICO) 0:00:09
43 GARNER Lucy (WIGGLE HIGH5) 0:00:09
44 WORRACK Trixi (CANYON // SRAM RACING) 0:00:09
45 ALLAR Erica (RALLY CYCLING) 0:00:09
46 DUEHRING Jasmin (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:09
47 SCHNEIDER Samantha (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:09
48 MUÑOZ GRANDON Paola Andrea (SWAPIT AGOLICO) 0:00:09
49 COBB Alice (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:09
50 LETH Julie (WIGGLE HIGH5) 0:00:09
51 CHAPMAN Brodie (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:09
52 MEDVEDOVA Tereza (BEPINK) 0:00:09
53 HOLDEN Elizabeth (TREK – DROPS) 0:00:09
54 VALSECCHI Silvia (BEPINK) 0:00:09
55 RACHETTO Liza (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:09
56 RAMÍREZ FREGOSO Andrea (SWAPIT AGOLICO) 0:00:09
57 MORZENTI Lisa (BEPINK) 0:00:09
58 TEDDERGREEN Starla (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:09
59 KASHIKI Shoko (TEAM ILLUMINATE) 0:00:09
60 MILLARD Alexandra (TEAM ILLUMINATE) 0:00:09
61 HAMMES Kathrin (TREK – DROPS) 0:00:09
62 VARGAS BARRIENTOS Maria Jose (SWAPIT AGOLICO) 0:00:09
63 MALSEED Shannon (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:09
64 BROWN Grace (WIGGLE HIGH5) 0:00:09
65 ERATH Tanja (CANYON // SRAM RACING) 0:00:09
66 LUEBKE Jennifer (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:17
67 COMPTON Katherine (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:17
68 CERRA Jessica (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:17
69 PAYTON Hannah (TREK – DROPS) 0:00:20
70 CHRISTIAN Anna (TREK – DROPS) 0:00:20
71 BIRCH Christina (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:20
72 DRAGOO Allie (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:22
73 ROORDA Stephanie (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:28
74 SALOMAN VALENZUELA Mitca Betsabee (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:28
75 THORVILSON Leah (CANYON // SRAM RACING) 0:00:36
76 WHEELER Jennifer (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:36
77 CALDWELL Elizabeth (TEAM ILLUMINATE) 0:00:36
78 ALLISON Whitney (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:36
79 MAINE Katherine (RALLY CYCLING) 0:00:36
80 MATHIESEN Pernille (TEAM SUNWEB) 0:00:39
81 RIFFEL Christa (CANYON // SRAM RACING) 0:00:39
82 BARBIERI Rachele (WIGGLE HIGH5) 0:00:45
83 MORENO CANCHON Blanca Liliana (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:01:28
84 SIERRA Arlenis (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:01:49
85 DYGERT Chloe (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:03:1

Gesamtwertung
1 RYAN Kendall (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 3:06:58
2 WHITE Emma (RALLY CYCLING) 0:00:04
3 EDMONDSON Annette (WIGGLE HIGH5) 0:00:06
4 RYAN Alexis (CANYON // SRAM RACING) 0:00:10
5 RIVERA Coryn (TEAM SUNWEB) 0:00:10
6 VALENTE Jennifer (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:10
7 SPEROTTO Maria Vittoria (BEPINK) 0:00:10
8 WILLIAMS Lily (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:10
9 HANSON Lauretta (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:10
10 SCHNEIDER Skylar (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:10
11 STEWART Macey (WIGGLE HIGH5) 0:00:10
12 LLOYD Manon (TREK – DROPS) 0:00:10
13 PEÑUELA MARTINEZ Diana Carolina (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:10
14 LABOUS Juliette (TEAM SUNWEB) 0:00:10
15 WINDER Ruth (TEAM SUNWEB) 0:00:10
16 HALL Lauren (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:10
17 DREXEL CLOUTHIER Ingrid (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:10
18 JACKSON Alison (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:10
19 SALAZAR VAZQUEZ Lizbeth Yareli (SWAPIT AGOLICO) 0:00:10
20 BERGEN Sara (RALLY CYCLING) 0:00:10
21 LAY Kirsti (RALLY CYCLING) 0:00:10
22 NIEWIADOMA Katarzyna (CANYON // SRAM RACING) 0:00:10
23 WILES Tayler (TREK – DROPS) 0:00:10
24 ROCHA GUERRERO Mayra del Rocio (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:10
25 SOEK Julia (TEAM SUNWEB) 0:00:10
26 MENDIVIL SOTO Yusseli (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:10
27 HALL Katharine (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:10
28 BERTIZZOLO Sofia (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:00:10
29 POIDEVIN Sara (RALLY CYCLING) 0:00:10
30 CLYNE Margot (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:10
31 GUARNIER Megan (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:10
32 ANDERSON Grace (TEAM ILLUMINATE) 0:00:10
33 THOMAS Leah (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:10
34 BANKS Elizabeth (UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM) 0:00:10
35 SANTOYO PEREZ Brenda Andrea (SWAPIT AGOLICO) 0:00:10
36 LIPPERT Liane (TEAM SUNWEB) 0:00:10
37 BEAUMONT Rebecca (TEAM ILLUMINATE) 0:00:10
38 BONILLA ESCAPITE Jessica (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:10
39 RODRIGUEZ GUTIERREZ Carolina (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:00:10
40 MORZENTI Lisa (BEPINK) 0:00:16
41 ERATH Tanja (CANYON // SRAM RACING) 0:00:18
42 MAGNALDI Erica (BEPINK) 0:00:19
43 HARVEY Mikayla (TEAM ILLUMINATE) 0:00:19
44 PRIETO CASTAÑEDA Marcela Elizabeth (SWAPIT AGOLICO) 0:00:19
45 GARNER Lucy (WIGGLE HIGH5) 0:00:19
46 WORRACK Trixi (CANYON // SRAM RACING) 0:00:19
47 ALLAR Erica (RALLY CYCLING) 0:00:19
48 DUEHRING Jasmin (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:19
49 SCHNEIDER Samantha (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:19
50 MUÑOZ GRANDON Paola Andrea (SWAPIT AGOLICO) 0:00:19
51 COBB Alice (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:19
52 LETH Julie (WIGGLE HIGH5) 0:00:19
53 CHAPMAN Brodie (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:19
54 MEDVEDOVA Tereza (BEPINK) 0:00:19
55 HOLDEN Elizabeth (TREK – DROPS) 0:00:19
56 VALSECCHI Silvia (BEPINK) 0:00:19
57 RACHETTO Liza (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:19
58 RAMÍREZ FREGOSO Andrea (SWAPIT AGOLICO) 0:00:19
59 TEDDERGREEN Starla (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:19
60 KASHIKI Shoko (TEAM ILLUMINATE) 0:00:19
61 MILLARD Alexandra (TEAM ILLUMINATE) 0:00:19
62 HAMMES Kathrin (TREK – DROPS) 0:00:19
63 VARGAS BARRIENTOS Maria Jose (SWAPIT AGOLICO) 0:00:19
64 MALSEED Shannon (TEAM TIBCO – SILICON VALLEY BANK) 0:00:19
65 BROWN Grace (WIGGLE HIGH5) 0:00:19
66 LUEBKE Jennifer (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:27
67 COMPTON Katherine (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:27
68 CERRA Jessica (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:27
69 PAYTON Hannah (TREK – DROPS) 0:00:30
70 CHRISTIAN Anna (TREK – DROPS) 0:00:30
71 BIRCH Christina (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:30
72 DRAGOO Allie (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:32
73 ROORDA Stephanie (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:00:38
74 SALOMAN VALENZUELA Mitca Betsabee (MEXICAN NATIONAL TEAM) 0:00:38
75 ALLISON Whitney (HAGENS BERMAN / SUPERMINT) 0:00:44
76 THORVILSON Leah (CANYON // SRAM RACING) 0:00:46
77 WHEELER Jennifer (USA CYCLING NATIONAL TEAM) 0:00:46
78 CALDWELL Elizabeth (TEAM ILLUMINATE) 0:00:46
79 MAINE Katherine (RALLY CYCLING) 0:00:46
80 MATHIESEN Pernille (TEAM SUNWEB) 0:00:49
81 RIFFEL Christa (CANYON // SRAM RACING) 0:00:49
82 BARBIERI Rachele (WIGGLE HIGH5) 0:00:55
83 MORENO CANCHON Blanca Liliana (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:01:38
84 SIERRA Arlenis (ASTANA WOMEN S TEAM) 0:01:59
85 DYGERT Chloe (TWENTY20 P/B SHO – AIR) 0:03:24