fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięstwem Szymona Sajnoka (CCC Sprandi Polkowice) zakończyło się kryterium o Złotego Lwa Legnicy, otwierające wyścig CCC Tour – Grody Piastowskie. Polak założył też koszulkę lidera wyścigu.

Jak co roku, popularne Grody rozpoczynały się Legnicką kryterką. Tym razem jednak rywalizacja miała miejsce w samym sercu Legnicy – na rynku i w okół miejskiej katedry. Dzisiejsza runda liczyła zaledwie 700 metrów.

Wraz ze zmianą lokalizacji, zmieniły się także zasady rozgrywania kryterium. Peleton został podzielony na 4 grupy eliminacyjne, z których po 3 zawodników awansowało do finałowego eliminatora. Miało to zapewnić zawodnikom większe bezpieczeństwo, tym bardziej, że pogoda także dodawała swoje trzy grosze.

Po bardzo ciekawej walce w praktycznie każdym wyścigu, oraz jednej niegroźnej kraksie, po zwycięstwo i koszulkę lidera sięgnął Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice). Podium uzupełnili Maciej Paterski (Wibatech – Merx) oraz Lukas Ruegg (Voralberg Santic).

Z dobrej strony pokazywali się także bardzo waleczni Tobiasz Pawlak (Domin Sport) czy Mateusz Komar (Voster Uniwheels). Niestety, dla nich zabrakło miejsca na podium.

Już jutro wyścig rozpocznie się na dobre. Z rana zawodnicy staną na starcie indywidualnej jazdy na czas w Polkowicach, by później wyruszyć na trasę etapu ze startu wspólnego do Głogowa. Nie da się ukryć, że Sajnok ma bardzo dużą szansę na utrzymanie prowadzenia w wyścigu.

Jak co roku, na kryterium rozdane zostały także inne koszulki. Prowadzenie w klasyfikacji punktowej przejął Maciej Paterski, w górskiej najlepszy jest Lucas Ruegg, a pozostałe trykoty przypadły zwycięzcy kryterium.