Tour de Yorkshire

Max Walscheid (Sunweb) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap Tour de Yorkshire. Liderem pozostał Magnus Cort Nielsen (Astana).

W trzecim dniu brytyjskiego ścigania na panów czekała przeprawa z Richmond do Scarborough. Na dystansie 184 kilometrów były dwie górskie premie, ale dziś raczej można się było spodziewać sprinterskiego pojedynku.

W ucieczkę dnia zabrali się: Jonathan Mcevoy (Madison Genesis), Mathias Le Turnier (Cofidis), Robbert De Greef (Roompot – Nederlandse Loterij), Peter Williams (One Pro Cycling) i Adam Kenway (Vitus Pro Cycling).

Na obu lotnych finiszach najszybszy był De Greef, który zarobił sześć sekund do klasyfikacji generalnej. Na dwóch oznaczonych podjazdach punkty zdobywali przede wszystkim Mcevoy i Peter Williams.

Cały czas kolarzom walczącym o zwycięstwo towarzyszyły wielkie tłumy kibiców.

Praca ekipy BMC Racing Team spowodowała, że peleton mocno się podzielił, a ucieczka przeszła do historii na 33 kilometry przed metą. Po chwili rozprężenia w kolejną akcję zabrali się: Angelo Tulik (Direct Energie), Brent Bookwalter (BMC Racing Team), Leonardo Basso (Team Sky), Loïc Chetout (Cofidis) i Cyril Barthe (Euskadi – Murias).

Piątka na czele nie dała rady wypracować sobie większej przewagi i 10 kilometrów przed metą wszystko się zjechało. Kiedy zanosiło się na sprint piękną akcję zaprezentował Sylvain Chavanel (Direct Energie).

Francuz nie dawał za wygraną i na ostatni kilometr wjechał z przewagą kilku sekund nad dużą grupą. Chavanel mimo wielkiej ambicji został doścignięty na 500 metrów przed metą. Sprinterski finisz najlepiej rozegrał Max Walscheid (Sunweb). Drugi był Magnus Cort Nielsen (Astana), który umocnił się na prowadzeniu w generalce. Trzeci był Jon Aberasturi (Euskadi – Murias).

Wyniki trzeciego etapu:

1 WALSCHEID Maximilian Richard GER TEAM SUNWEB 4:10:27
2 NIELSEN Magnus Cort DEN ASTANA PRO TEAM +00
3 ABERASTURI IZAGA Jon ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
4 COQUARD Bryan FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +00
5 MCCARTHY Robert-Jon IRL JLT CONDOR +00
6 SWIFT Connor GBR MADISON GENESIS +00
7 TEUNISSEN Mike NED TEAM SUNWEB +00
8 VAN AVERMAET Greg BEL BMC RACING TEAM +00
9 LIEPINS Emils LAT ONE PRO CYCLING +00
10 JOYCE Colin USA RALLY CYCLING +00
11 PRADES REVERTER Eduard ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
12 BIERMANS Jenthe BEL TEAM KATUSHA ALPECIN +00
13 BLYTHE Adam GBR AQUA BLUE SPORT +00
14 GODON Dorian FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
15 VAN EMPEL Etienne NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
16 BAGUES KALPARSORO Aritz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
17 CULLAIGH Gabriel GBR GREAT BRITAIN +00
18 HOLLENSTEIN Reto SUI TEAM KATUSHA ALPECIN +00
19 KIŠERLOVSKI Robert CRO TEAM KATUSHA ALPECIN +00
20 DOMAGALSKI Karol POL ONE PRO CYCLING +00
21 SLATER Alistair GBR JLT CONDOR +00
22 LOWSLEY-WILLIAMS James GBR CANYON EISBERG +00
23 CRAS Steff BEL TEAM KATUSHA ALPECIN +00
24 BOOKWALTER Brent USA BMC RACING TEAM +00
25 BEVIN Patrick NZL BMC RACING TEAM +00
26 HALVORSEN Kristoffer NOR TEAM SKY +00
27 BRADBURY Edmund GBR JLT CONDOR +00
28 WRIGHT Fred GBR GREAT BRITAIN +00
29 SHAW James GBR GREAT BRITAIN +00
30 BARTHE Cyril FRA EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
31 BUDDING Martijn NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
32 PIDCOCK Thomas GBR GREAT BRITAIN +00
33 WOOD Oliver GBR JLT CONDOR +00
34 BIBBY Ian GBR JLT CONDOR +00
35 SWIFT Ben GBR GREAT BRITAIN +00
36 CHRISTIAN Mark GBR AQUA BLUE SPORT +00
37 HIVERT Jonathan FRA DIRECT ENERGIE +00
38 VAN GENECHTEN Jonas BEL VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +00
39 DUNBAR Edward IRL AQUA BLUE SPORT +00
40 MATE MARDONES Luis Angel ESP COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
41 PEARSON Daniel GBR AQUA BLUE SPORT +00
42 WYSS Danilo SUI BMC RACING TEAM +00
43 PAUWELS Serge BEL TEAM DIMENSION DATA +00
44 PEREZ Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
45 MCCORMICK Hayden NZL ONE PRO CYCLING +00
46 BONNAFOND Guillaume FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
47 GULLEN James GBR JLT CONDOR +00
48 VAN DER LIJKE Nick NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
49 MACHADO Tiago POR TEAM KATUSHA ALPECIN +00
50 HINDLEY Jai AUS TEAM SUNWEB +00
51 NAULEAU Bryan FRA DIRECT ENERGIE +00
52 WILLIAMS Peter GBR ONE PRO CYCLING +00
53 BASSO Leonardo ITA TEAM SKY +00
54 STORER Michael AUS TEAM SUNWEB +00
55 VAN BAARLE Dylan NED TEAM SKY +00
56 ROSSETTO Stéphane FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +00
57 WALKER Joey GBR GREAT BRITAIN +00
58 MURPHY Kyle USA RALLY CYCLING +00
59 ANDERSON Ryan CAN RALLY CYCLING +00
60 DIBBEN Jonathan GBR TEAM SKY +00
61 BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +00
62 CORNU Jeremy FRA DIRECT ENERGIE +00
63 HANDLEY Richard GBR MADISON GENESIS +00
64 LAVERACK Edward GBR JLT CONDOR +00
65 ORAM James NZL ONE PRO CYCLING +00
66 SCOTT Jacob GBR ONE PRO CYCLING +00
67 DE GREEF Robbert NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
68 TANFIELD Harry GBR CANYON EISBERG +00
69 DOULL Owain GBR TEAM SKY +00
70 WEENING Pieter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +00
71 CUMING Michael GBR MADISON GENESIS +00
72 CHAVANEL Sylvain FRA DIRECT ENERGIE +13
73 LECROQ Jérémy FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +27
74 STANNARD Ian GBR TEAM SKY +36
75 FRÖHLINGER Johannes GER TEAM SUNWEB +48
76 ARCHBOLD Shane NZL AQUA BLUE SPORT +56
77 JONES Harrison GBR VITUS PRO CYCLING +59
78 REZA Kevin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +01:10
79 WALSH Ben IRL VITUS PRO CYCLING +01:12
80 GATTO Oscar ITA ASTANA PRO TEAM +01:34
81 DOUGALL Nicolas RSA TEAM DIMENSION DATA +01:49
82 WATSON Calvin AUS AQUA BLUE SPORT +01:49
83 LE TURNIER Mathias FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +01:49
84 HUNT Joshua GBR VITUS PRO CYCLING +01:49
85 HORTON Tobyn GBR MADISON GENESIS +01:49
86 QUEMENEUR Perrig FRA DIRECT ENERGIE +01:49
87 VAN HOOYDONCK Nathan BEL BMC RACING TEAM +02:55
88 MATHIS Marco GER TEAM KATUSHA ALPECIN +02:55
89 TULIK Angelo FRA DIRECT ENERGIE +03:21
90 JOURNIAUX Axel FRA DIRECT ENERGIE +03:21
91 ROWSELL Erick GBR MADISON GENESIS +04:23
92 KENWAY Adam GBR VITUS PRO CYCLING +04:23
93 MCEVOY Jonathan GBR MADISON GENESIS +04:23
94 DE VREESE Laurens BEL ASTANA PRO TEAM +04:35
95 STAMSNIJDER Tom NED TEAM SUNWEB +04:35
96 MORICE Julien FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +04:35
97 LAMMERTINK Steven NED VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +04:35
98 CHETOUT Loic FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +04:35
99 COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +04:35
100 MOSER Moreno ITA ASTANA PRO TEAM +05:06
101 BAYLIS Thomas GBR ONE PRO CYCLING +05:41
102 THOMSON Jay Robert RSA TEAM DIMENSION DATA +08:18
103 LIGTHART Pim NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +08:18
104 ANTHONY Jesse USA RALLY CYCLING +08:18
105 WIPPERT Wouter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +08:18
106 WARBASSE Lawrence USA AQUA BLUE SPORT +08:18
107 RENSHAW Mark AUS TEAM DIMENSION DATA +08:18
108 MAZZONE Leon GBR HOLDSWORTH PRO RACING +08:18
109 MCKENNA Sean IRL HOLDSWORTH PRO RACING +08:18
110 AMORES PALACIOS Julio Alberto ESP VITUS PRO CYCLING +08:18
111 DAVIES Liam GBR VITUS PRO CYCLING +08:18
112 VERMOTE Julien BEL TEAM DIMENSION DATA +08:18
113 GARDIAS Dexter GBR CANYON EISBERG +08:18
114 DAL-CIN Matteo CAN RALLY CYCLING +08:18
115 CAVENDISH Mark GBR TEAM DIMENSION DATA +08:18
116 DOWNING Russell GBR HOLDSWORTH PRO RACING +08:18
117 DAVIES Scott GBR TEAM DIMENSION DATA +08:18
118 TENNANT Andrew GBR CANYON EISBERG +08:18
119 ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +08:18
120 IRIZAR LASKURAIN Julen ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +08:18
121 MINALI Riccardo ITA ASTANA PRO TEAM +08:18
122 LIZDE Seid ITA HOLDSWORTH PRO RACING +08:18
123 STEDMAN Maximilian GBR CANYON EISBERG +08:18
124 BAUHAUS Phil GER TEAM SUNWEB +08:18
125 PYM George GBR MADISON GENESIS +08:18
KORSÆTH Truls NOR ASTANA PRO TEAM DNF

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 NIELSEN Magnus Cort DEN ASTANA PRO TEAM 11:44:02
2 VAN AVERMAET Greg BEL BMC RACING TEAM +10
3 PRADES REVERTER Eduard ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +12
4 PAUWELS Serge BEL TEAM DIMENSION DATA +16
5 JOYCE Colin USA RALLY CYCLING +21
6 KIŠERLOVSKI Robert CRO TEAM KATUSHA ALPECIN +21
7 STORER Michael AUS TEAM SUNWEB +21
8 BOOKWALTER Brent USA BMC RACING TEAM +27
9 CRAS Steff BEL TEAM KATUSHA ALPECIN +27
10 PEREZ Anthony FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +27
11 DUNBAR Edward IRL AQUA BLUE SPORT +29
12 CHRISTIAN Mark GBR AQUA BLUE SPORT +29
13 PEARSON Daniel GBR AQUA BLUE SPORT +29
14 VAN EMPEL Etienne NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +29
15 BIBBY Ian GBR JLT CONDOR +29
16 VAN BAARLE Dylan NED TEAM SKY +35
17 BEVIN Patrick NZL BMC RACING TEAM +39
18 SHAW James GBR GREAT BRITAIN +41
19 HIVERT Jonathan FRA DIRECT ENERGIE +41
20 ORAM James NZL ONE PRO CYCLING +41
21 MATE MARDONES Luis Angel ESP COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +44
22 CUMING Michael GBR MADISON GENESIS +46
23 SLATER Alistair GBR JLT CONDOR +47
24 DOMAGALSKI Karol POL ONE PRO CYCLING +47
25 TEUNISSEN Mike NED TEAM SUNWEB +47
26 PIDCOCK Thomas GBR GREAT BRITAIN +47
27 BASSO Leonardo ITA TEAM SKY +47
28 MURPHY Kyle USA RALLY CYCLING +47
29 HINDLEY Jai AUS TEAM SUNWEB +53
30 BRADBURY Edmund GBR JLT CONDOR +55
31 VAN DER LIJKE Nick NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +55
32 WILLIAMS Peter GBR ONE PRO CYCLING +55
33 HANDLEY Richard GBR MADISON GENESIS +55
34 LAVERACK Edward GBR JLT CONDOR +55
35 BONNAFOND Guillaume FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +01:03
36 DOULL Owain GBR TEAM SKY +01:03
37 BARTHE Cyril FRA EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +01:06
38 CORNU Jeremy FRA DIRECT ENERGIE +01:06
39 MCCORMICK Hayden NZL ONE PRO CYCLING +01:09
40 BAGUES KALPARSORO Aritz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +01:13
41 CHAVANEL Sylvain FRA DIRECT ENERGIE +01:16
42 HOLLENSTEIN Reto SUI TEAM KATUSHA ALPECIN +01:17
43 LOWSLEY-WILLIAMS James GBR CANYON EISBERG +01:23
44 WEENING Pieter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +01:30
45 SWIFT Ben GBR GREAT BRITAIN +01:31
46 SWIFT Connor GBR MADISON GENESIS +01:34
47 MACHADO Tiago POR TEAM KATUSHA ALPECIN +01:46
48 REZA Kevin FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +02:05
49 DE GREEF Robbert NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +02:18
50 BIERMANS Jenthe BEL TEAM KATUSHA ALPECIN +02:20
51 NAULEAU Bryan FRA DIRECT ENERGIE +02:24
52 WRIGHT Fred GBR GREAT BRITAIN +02:30
53 ANDERSON Ryan CAN RALLY CYCLING +02:30
54 WALKER Joey GBR GREAT BRITAIN +02:30
55 GODON Dorian FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +03:27
56 CULLAIGH Gabriel GBR GREAT BRITAIN +03:27
57 FRÖHLINGER Johannes GER TEAM SUNWEB +03:51
58 DIBBEN Jonathan GBR TEAM SKY +03:52
59 LE TURNIER Mathias FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +04:03
60 COQUARD Bryan FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +04:16
61 WYSS Danilo SUI BMC RACING TEAM +04:16
62 BUDDING Martijn NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +04:43
63 SCOTT Jacob GBR ONE PRO CYCLING +04:48
64 MCEVOY Jonathan GBR MADISON GENESIS +05:14
65 KENWAY Adam GBR VITUS PRO CYCLING +05:52
66 GATTO Oscar ITA ASTANA PRO TEAM +07:12
67 VAN HOOYDONCK Nathan BEL BMC RACING TEAM +08:11
68 DOUGALL Nicolas RSA TEAM DIMENSION DATA +08:35
69 COURTEILLE Arnaud FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +08:51
70 STEDMAN Maximilian GBR CANYON EISBERG +08:53
71 WARBASSE Lawrence USA AQUA BLUE SPORT +09:05
72 TANFIELD Harry GBR CANYON EISBERG +09:24
73 LAMMERTINK Steven NED VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +09:29
74 WALSCHEID Maximilian Richard GER TEAM SUNWEB +09:33
75 ABERASTURI IZAGA Jon ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +09:39
76 BRAVO OIARBIDE Garikoitz ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +09:42
77 MCCARTHY Robert-Jon IRL JLT CONDOR +09:43
78 BLYTHE Adam GBR AQUA BLUE SPORT +09:43
79 VAN GENECHTEN Jonas BEL VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +09:43
80 HALVORSEN Kristoffer NOR TEAM SKY +09:43
81 ROSSETTO Stéphane FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +09:43
82 IRIZAR LASKURAIN Julen ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +09:51
83 LIEPINS Emils LAT ONE PRO CYCLING +10:05
84 DAVIES Scott GBR TEAM DIMENSION DATA +10:08
85 LECROQ Jérémy FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +10:10
86 STANNARD Ian GBR TEAM SKY +10:19
87 DAL-CIN Matteo CAN RALLY CYCLING +10:48
88 HORTON Tobyn GBR MADISON GENESIS +11:30
89 HUNT Joshua GBR VITUS PRO CYCLING +11:32
90 WATSON Calvin AUS AQUA BLUE SPORT +11:32
91 QUEMENEUR Perrig FRA DIRECT ENERGIE +11:32
92 LIZDE Seid ITA HOLDSWORTH PRO RACING +11:45
93 MATHIS Marco GER TEAM KATUSHA ALPECIN +12:38
94 WALSH Ben IRL VITUS PRO CYCLING +12:53
95 JOURNIAUX Axel FRA DIRECT ENERGIE +13:01
96 TULIK Angelo FRA DIRECT ENERGIE +13:23
97 CHETOUT Loic FRA COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS +14:18
98 DE VREESE Laurens BEL ASTANA PRO TEAM +14:18
99 BAYLIS Thomas GBR ONE PRO CYCLING +15:16
100 MORICE Julien FRA VITAL CONCEPT CYCLING CLUB +15:53
101 MOSER Moreno ITA ASTANA PRO TEAM +16:11
102 WIPPERT Wouter NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +18:01
103 DOWNING Russell GBR HOLDSWORTH PRO RACING +18:01
104 TENNANT Andrew GBR CANYON EISBERG +18:01
105 MAZZONE Leon GBR HOLDSWORTH PRO RACING +18:01
106 GARDIAS Dexter GBR CANYON EISBERG +18:01
107 LIGTHART Pim NED ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ +18:01
108 VERMOTE Julien BEL TEAM DIMENSION DATA +18:01
109 CAVENDISH Mark GBR TEAM DIMENSION DATA +18:01
110 THOMSON Jay Robert RSA TEAM DIMENSION DATA +18:01
111 RENSHAW Mark AUS TEAM DIMENSION DATA +18:01
112 ARISTI GARDOKI Mikel ESP EUSKADI BASQUE COUNTRY – MURIAS +18:01
113 BAUHAUS Phil GER TEAM SUNWEB +18:47
114 STAMSNIJDER Tom NED TEAM SUNWEB +19:20
115 WOOD Oliver GBR JLT CONDOR +20:57
116 GULLEN James GBR JLT CONDOR +20:57
117 JONES Harrison GBR VITUS PRO CYCLING +21:56
118 ARCHBOLD Shane NZL AQUA BLUE SPORT +22:26
119 ROWSELL Erick GBR MADISON GENESIS +25:20
120 MINALI Riccardo ITA ASTANA PRO TEAM +28:01
121 ANTHONY Jesse USA RALLY CYCLING +28:01
122 MCKENNA Sean IRL HOLDSWORTH PRO RACING +29:15
123 AMORES PALACIOS Julio Alberto ESP VITUS PRO CYCLING +29:15
124 PYM George GBR MADISON GENESIS +29:26
125 DAVIES Liam GBR VITUS PRO CYCLING +35:12