Elkov-Author

Czech wygrał po finiszu z peletonu. Na podium znaleźli się też kolarze CCC Sprandi Polkowice – Szymon Sajnok i Alan Banaszek.

Kolarze startujący w Memoriale Romana Siemińskiego mieli do pokonania 164km, na które składało się 9 rund po niewiele ponad 18km. Wczoraj kolarze prezentowali się już w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego, który padł łupem Aloisa Kankovsky’ego (Elkov Author).

Peleton dość szybko odpuścił siedmioosobową ucieczkę w składzie Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Jarosław Marycz (Wibatech 7R Merx), Patryk Kostecki (Domin Sport), Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice), Andrzej Bartkiewicz (Team HUROM), Piotr Konwa (Elkov Author) i Roman Gladysh (Lwów).

Początkowo za pogoń odpowiadała grupa z Mińska, ale niedługo schedę przejęli kolarze Elkov Author. Zasadnicza grupa trzymała czołówkę “na smyczy”, nie dając im więcej niż 2 minuty przewagi. Na przedostatniej rundzie z ucieczki odpadli Bartkiewicz i Kostecki, a niedługo potem z przodu zostali już tylko Marycz i Gladysh.

24km przed metą peleton złapał uciekinierów i wyglądało na to, że o wygranej zdecyduje finisz z peletonu. Tak też było – nikomu nie udało się już oderwać od zasadniczej grupy. Ostatecznie najszybszy był Alois Kankovsky (Elkov Author), który powtórzył wczorajszy sukces. Drugi był Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), a trzeci Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Pełne wyniki – TUTAJ