Elkov-Author

Czech triumfował w „Trochanie” po finiszu z 20-osobowej grupki. Na podium stanęli też Polacy – Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Merx) i Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice).

Pierwszy z dwóch wyścigów jednodniowych rozgrywanych w majowy weekend miał długość 168km, na które składało się osiem okrążeń po 21km.

Sytuacja w wyścigu dość szybko się wyklarowała – na drugiej rundzie od peletonu odjechała duża, 21-osobowa ucieczka. Przewaga rosła i niedługo się okazało, że to właśnie tam jedzie zwycięzca wyścigu. Na czele znaleźli się: Michał Podlaski, Mateusz Komar, Mateusz Nowaczek, Przemysław Sobieraj (wszyscy Voster Uniwheels), Alois Kankovsky, Josef Cerny, Vojtech Hacecky (wszyscy Elkov-Author), Adrian Tekliński (Polska), Kamil Gradek, Mateusz Taciak, Paweł Franczak (wszyscy CCC Sprandi Polkowice), Tobiasz Pawlak (Domin Sport), Kamil Zieliński, Vitaliy Buts, Andrzej Bartkiewicz (wszyscy Team HUROM), Pavlo Bondarenko (Ukraina), Jarosław Marycz, Marek Rutkiewicz, Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Merx), Siarhei Papok i Anton Ivashkin (Minsk Cycling Team).

Współpraca w grupie układała się nieźle, a do tego w peletonie nastąpiło rozprężenie – większość zespołów miała z przodu swoich reprezentantów. Na kolejnych rundach niewiele się działo – różnica powoli rosła, ale nikt nie atakował.

Dopiero na ostatniej rundzie za „skoki” zabrali się zawodnicy CCC Sprandi Polkowice – próbował Kamil Gradek, próbował Mateusz Taciak, ale obaj nie zdołali odjechać. O wygranej zdecydował finisz z grupki, w którym najlepszy okazał się Alois Kankovsky. Obrońca tytułu pokonał Sylwestra Janiszewskiego i Pawła Franczaka.

Pełne wyniki > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments