Emilia Fahlin (Szwecja) wygrała drugi etap Gracia Orlova. Najlepsza z Polek Marta Lach straciła ponad cztery minuty.
Drugiego dnia czeskiego wyścigu na panie czekał 100. kilometrowy etap wokół Lichnova. Odcinek był bardzo wymagający, a do pokonania były cztery górskie premie.
Na dwóch pierwszych podjazdach peleton mocno się dzielił. Maksymalną liczbę punktów zdobywały Yevgenia Vysotska (Ukraina) i Kelly Van Den Steen (Belgia). W czasie pokonywanie wzniesienia Solan (3,9 km długości, średnie nachylenie 5,9) na czele pojawiła się grupka około 20 zawodniczek.
Ostatnią dziś lotną premię wygrała Rosjanka Galina Chernyshova. Podjazd przed metą nie zmienił sytuacji, a prowadząca grupa miała już 3 minuty przewagi. 10 kilometrów przed metą było wiadomo, że to wśród tych zawodniczek mamy triumfatorkę dzisiejszej rywalizacji.
Ponownie najszybsza okazała się Szwedka Emilia Fahlin. Kolejne miejsca zajęły Linda Indergand (Mix Team) i Mariia Novolodskaia (Cogeas – Mettler Pro Cycling Team).
Wyniki drugiego etapu:
1 | FAHLIN Emilia | Wiggle High5 | 8 | 8 | 2:51:31 |
2 | INDERGAND Linda | 5 | 5 | ,, | |
3 | NOVOLODSKAIA Mariia | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 3 | 2 | ,, |
4 | ARZUFFI Alice Maria | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 1 | ,, | |
5 | VAN DEN STEEN Kelly | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
6 | ZABELINSKAYA Olga | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | ,, | ||
7 | CHERNYSHOVA Galina | ,, | |||
8 | KIRILLOVA Polina | ,, | |||
9 | GERAULT Lena | ,, | |||
10 | FREI Sina | ,, | |||
11 | MICHIELS Githa | ,, | |||
12 | VYSOTSKA Yevgenia | S.C. Michela Fanini Rox | ,, | ||
13 | MARTINEZ Cristina | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ,, | ||
14 | PLIASKINA Anastasiia | ,, | |||
15 | TAZREITER Angelika | ,, | |||
16 | SCHWEIZER Doris | Team Virtu Cycling Women | ,, | ||
17 | SHAPIRA Omer | Cylance Pro Cycling | ,, | ||
18 | COSTON Morgane | ,, | |||
19 | STIENEN Jutta | ,, | |||
20 | LACH Marta | 4:23 | |||
21 | CHRISTMAS Danielle | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ,, | ||
22 | HANNES Kaat | ,, | |||
23 | PŁOSAJ Nikol | ,, | |||
24 | ZANNER Beate | ,, | |||
25 | JASKULSKA Marta | ,, | |||
26 | CETKOVSKA Ema | Team Dukla Praha Women | ,, | ||
27 | METTRAUX Léna | ,, | |||
28 | WALDIS Andrea | ,, | |||
29 | OLSSON Sara | ,, | |||
30 | NERLO Aurela | ,, | |||
31 | KERN Spela | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
32 | ALIEKSIEIEVA Viktoria | ,, | |||
33 | SOUYRIS Manon | ,, | |||
34 | PALLER Tatjana | ,, | |||
35 | IVANIUK Maryna | ,, | |||
36 | RITTER Martina | Wiggle High5 | ,, | ||
37 | PEREKITKO Karolina | ,, | |||
38 | DIETRICH Jacqueline | ,, | |||
39 | ROZYNSKA Nikola | ,, | |||
40 | GANTENBEIN Corina | ,, | |||
41 | SHEKEL Olga | S.C. Michela Fanini Rox | ,, | ||
42 | KASENOVA Karina | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | ,, | ||
43 | CHRISTOFOROU Antri | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | ,, | ||
44 | LEKUONA Lierni | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ,, | ||
45 | BRZEZNA Monika | ,, | |||
46 | GONZÁLEZ Lucía | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ,, | ||
47 | ZHURBA Irina | ,, | |||
48 | GUILMAN Victorie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, | ||
49 | KIRALY Kinga | ,, | |||
50 | KULYNYCH Olha | ,, | |||
51 | SCHIFF Carolin | ,, | |||
52 | VAN DE VELDE Julie | Lotto Soudal Ladies | ,, | ||
53 | ERNGREN Ida | ,, | |||
54 | LUCA Eva | ,, | |||
55 | VANDENBROUCKE Saartje | Doltcini – Van Eyck Sport | ,, | ||
56 | STEPANOVA Alexandra | ,, | |||
57 | ANOSHINA Ekaterina | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 4:46 | ||
58 | PIETRZAK Lucja | 12:16 | |||
59 | JOUNIER Lucie | ,, | |||
60 | BRAAM Danique | ,, | |||
61 | MIDELET Alphanie | ,, | |||
62 | WILKOS Katarzyna | ,, | |||
63 | EBERT Michaela | ,, | |||
64 | MEDVEDOVA Tereza | Bepink | ,, | ||
65 | BOHATA Anna | ,, | |||
66 | PRUDKOVA Barbora | Team Dukla Praha Women | ,, | ||
67 | SCHULZ Tina | ,, | |||
68 | SAARELAINEN Sari | ,, | |||
69 | FISHMAN Roni | ,, | |||
70 | JENAL Annina | ,, | |||
71 | SCHWEINBERGER Kathrin | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
72 | PERCHTOLD Christina | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
73 | HAJKOVA Marketa | ,, | |||
74 | SCHWEINBERGER Christina | Health Mate – Cyclelive Team | ,, | ||
75 | KORVASOVA Tereza | Team Dukla Praha Women | ,, | ||
76 | GEHNBÖCK Sylvia | ,, | |||
77 | EICHER-VOUETS Marcia | ,, | |||
78 | KANGAS Minna-maria | ,, | |||
79 | IVANOVA Irina | ,, | |||
80 | BREWINSKA Katarzyna | ,, | |||
81 | ROBB Lisa | 15:56 | |||
82 | KNAUER Anna | ,, | |||
83 | KACZKOWSKA Justyna | ,, | |||
84 | KARASIEWICZ Karolina | ,, | |||
85 | LUNDMARK Clara | ,, | |||
86 | SZABO Zsofia | ,, | |||
87 | RODIECK Wiebke | ,, | |||
88 | SEITZ Aline | ,, | |||
89 | MAJEWSKA Oliwia | ,, | |||
90 | ZIMMERMANN Meret | ,, | |||
91 | DEMYDOVA Olena | ,, | |||
92 | MUDRIKOVA Katerina | ,, | |||
93 | KIERAT Wiktoria | ,, | |||
94 | WATERREUS Kylie | ,, | |||
95 | WEISS Sandra | ,, | |||
96 | POSPISILOVA Dana | Team Dukla Praha Women | ,, | ||
97 | WEISS Martina | ,, | |||
98 | HEIGL Nadja | ,, | |||
99 | EHRLER Desiree | ,, | |||
100 | PIKULIK Wiktoria | ,, | |||
101 | BURI Fabienne | ,, | |||
102 | LORKOWSKA Patrycja | ,, | |||
103 | ANDERSSON Alice | ,, | |||
104 | VAN TEESELING Bente | ,, | |||
105 | GRÖNDAHL Antonia | ,, | |||
106 | KUIJPERS Evy | ,, | |||
107 | STOCK Gudrun | ,, | |||
108 | FEDER Lea | ,, | |||
109 | JUHÁSOVÁ Andrea | ,, | |||
110 | NESSMAR Alexandra | ,, | |||
111 | ROTMAN Lotte | Experza-Footlogix | 21:27 | ||
112 | PUSKALA Viivi | ,, | |||
113 | DE ZOETE Mylene | ,, | |||
114 | KLOTZ Sandra | ,, | |||
115 | AUGUSTINAS Evgenia | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 25:02 | ||
116 | WOLFRAM Vanessa | ,, | |||
117 | FINDROVÁ Mariana | ,, | |||
118 | GEZ Avital | ,, | |||
119 | DE VRIES Simone | ,, | |||
120 | KUMIEGA Karolina | ,, | |||
121 | KAMILA Janu | ,, | |||
122 | MATUZ Etelka | ,, | |||
123 | HANESOVA Livia | ,, | |||
124 | SCHEIDEGGER Julia | ,, | |||
125 | HINZ Katharina | ,, | |||
126 | JASEKOVÁ Tatiana | ,, | |||
127 | VORACOVA Nada | ,, | |||
128 | HOFFMANN Lisa-marie | ,, | |||
129 | LOOK Jo Ellen | ,, | |||
130 | HADASH Gal | ,, | |||
DNF | MIKULÁŠKOVÁ Martina | Team Dukla Praha Women | -2:51:31 | ||
HD | KORMOS Veronika Anna | 34:53 | |||
HD | PETERI Nike | ,, | |||
HD | TÖRMÄNEN Rosa | 42:59 | |||
HD | NEUMANN Laura | ,, |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie: