DkpCycling

Emilia Fahlin (Szwecja) wygrała drugi etap Gracia Orlova. Najlepsza z Polek Marta Lach straciła ponad cztery minuty.

Drugiego dnia czeskiego wyścigu na panie czekał 100. kilometrowy etap wokół Lichnova. Odcinek był bardzo wymagający, a do pokonania były cztery górskie premie.

Na dwóch pierwszych podjazdach peleton mocno się dzielił. Maksymalną liczbę punktów zdobywały Yevgenia Vysotska (Ukraina) i Kelly Van Den Steen (Belgia). W czasie pokonywanie wzniesienia Solan (3,9 km długości, średnie nachylenie 5,9) na czele pojawiła się grupka około 20 zawodniczek.

Ostatnią dziś lotną premię wygrała Rosjanka Galina Chernyshova. Podjazd przed metą nie zmienił sytuacji, a prowadząca grupa miała już 3 minuty przewagi. 10 kilometrów przed metą było wiadomo, że to wśród tych zawodniczek mamy triumfatorkę dzisiejszej rywalizacji.

Ponownie najszybsza okazała się Szwedka Emilia Fahlin. Kolejne miejsca zajęły Linda Indergand (Mix Team) i Mariia Novolodskaia (Cogeas – Mettler Pro Cycling Team).

Wyniki drugiego etapu:

1  FAHLIN Emilia Wiggle High5 8 8 2:51:31
2  INDERGAND Linda 5 5 ,,
3  NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 3 2 ,,
4  ARZUFFI Alice Maria Bizkaia Durango – Euskadi Murias 1 ,,
5  VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies ,,
6  ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
7  CHERNYSHOVA Galina ,,
8  KIRILLOVA Polina ,,
9  GERAULT Lena ,,
10  FREI Sina ,,
11  MICHIELS Githa ,,
12  VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox ,,
13  MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
14  PLIASKINA Anastasiia ,,
15  TAZREITER Angelika ,,
16  SCHWEIZER Doris Team Virtu Cycling Women ,,
17  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
18  COSTON Morgane ,,
19  STIENEN Jutta ,,
20  LACH Marta 4:23
21  CHRISTMAS Danielle Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
22  HANNES Kaat ,,
23  PŁOSAJ Nikol ,,
24  ZANNER Beate ,,
25  JASKULSKA Marta ,,
26  CETKOVSKA Ema Team Dukla Praha Women ,,
27  METTRAUX Léna ,,
28  WALDIS Andrea ,,
29  OLSSON Sara ,,
30  NERLO Aurela ,,
31  KERN Spela Health Mate – Cyclelive Team ,,
32  ALIEKSIEIEVA Viktoria ,,
33  SOUYRIS Manon ,,
34  PALLER Tatjana ,,
35  IVANIUK Maryna ,,
36  RITTER Martina Wiggle High5 ,,
37  PEREKITKO Karolina ,,
38  DIETRICH Jacqueline ,,
39  ROZYNSKA Nikola ,,
40  GANTENBEIN Corina ,,
41  SHEKEL Olga S.C. Michela Fanini Rox ,,
42  KASENOVA Karina Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
43  CHRISTOFOROU Antri Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
44  LEKUONA Lierni Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
45  BRZEZNA Monika ,,
46  GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
47  ZHURBA Irina ,,
48  GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
49  KIRALY Kinga ,,
50  KULYNYCH Olha ,,
51  SCHIFF Carolin ,,
52  VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
53  ERNGREN Ida ,,
54  LUCA Eva ,,
55  VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
56  STEPANOVA Alexandra ,,
57  ANOSHINA Ekaterina Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 4:46
58  PIETRZAK Lucja 12:16
59  JOUNIER Lucie ,,
60  BRAAM Danique ,,
61  MIDELET Alphanie ,,
62  WILKOS Katarzyna ,,
63  EBERT Michaela ,,
64  MEDVEDOVA Tereza Bepink ,,
65  BOHATA Anna ,,
66  PRUDKOVA Barbora Team Dukla Praha Women ,,
67  SCHULZ Tina ,,
68  SAARELAINEN Sari ,,
69  FISHMAN Roni ,,
70  JENAL Annina ,,
71  SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team ,,
72  PERCHTOLD Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
73  HAJKOVA Marketa ,,
74  SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
75  KORVASOVA Tereza Team Dukla Praha Women ,,
76  GEHNBÖCK Sylvia ,,
77  EICHER-VOUETS Marcia ,,
78  KANGAS Minna-maria ,,
79  IVANOVA Irina ,,
80  BREWINSKA Katarzyna ,,
81  ROBB Lisa 15:56
82  KNAUER Anna ,,
83  KACZKOWSKA Justyna ,,
84  KARASIEWICZ Karolina ,,
85  LUNDMARK Clara ,,
86  SZABO Zsofia ,,
87  RODIECK Wiebke ,,
88  SEITZ Aline ,,
89  MAJEWSKA Oliwia ,,
90  ZIMMERMANN Meret ,,
91  DEMYDOVA Olena ,,
92  MUDRIKOVA Katerina ,,
93  KIERAT Wiktoria ,,
94  WATERREUS Kylie ,,
95  WEISS Sandra ,,
96  POSPISILOVA Dana Team Dukla Praha Women ,,
97  WEISS Martina ,,
98  HEIGL Nadja ,,
99  EHRLER Desiree ,,
100  PIKULIK Wiktoria ,,
101  BURI Fabienne ,,
102  LORKOWSKA Patrycja ,,
103  ANDERSSON Alice ,,
104  VAN TEESELING Bente ,,
105  GRÖNDAHL Antonia ,,
106  KUIJPERS Evy ,,
107  STOCK Gudrun ,,
108  FEDER Lea ,,
109  JUHÁSOVÁ Andrea ,,
110  NESSMAR Alexandra ,,
111  ROTMAN Lotte Experza-Footlogix 21:27
112  PUSKALA Viivi ,,
113  DE ZOETE Mylene ,,
114  KLOTZ Sandra ,,
115  AUGUSTINAS Evgenia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 25:02
116  WOLFRAM Vanessa ,,
117  FINDROVÁ Mariana ,,
118  GEZ Avital ,,
119  DE VRIES Simone ,,
120  KUMIEGA Karolina ,,
121  KAMILA Janu ,,
122  MATUZ Etelka ,,
123  HANESOVA Livia ,,
124  SCHEIDEGGER Julia ,,
125  HINZ Katharina ,,
126  JASEKOVÁ Tatiana ,,
127  VORACOVA Nada ,,
128  HOFFMANN Lisa-marie ,,
129  LOOK Jo Ellen ,,
130  HADASH Gal ,,
DNF  MIKULÁŠKOVÁ Martina Team Dukla Praha Women -2:51:31
HD  KORMOS Veronika Anna 34:53
HD  PETERI Nike ,,
HD  TÖRMÄNEN Rosa 42:59
HD  NEUMANN Laura ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 1  FAHLIN Emilia Wiggle High5 2 4 5:41:56
2 2  NOVOLODSKAIA Mariia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 0:13
3 3  FREI Sina 0:25
4 7 ▲3  INDERGAND Linda 0:27
5 4 ▼1  ZABELINSKAYA Olga Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 0:30
6 6  VYSOTSKA Yevgenia S.C. Michela Fanini Rox 0:32
7 18 ▲11  CHERNYSHOVA Galina 0:41
8 12 ▲4  VAN DEN STEEN Kelly Lotto Soudal Ladies 0:44
9 13 ▲4  ARZUFFI Alice Maria Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
10 11 ▲1  KIRILLOVA Polina ,,
11 15 ▲4  MARTINEZ Cristina Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
12 10 ▼2  STIENEN Jutta ,,
13 19 ▲6  MICHIELS Githa ,,
14 23 ▲9  COSTON Morgane 0:51
15 34 ▲19  PLIASKINA Anastasiia 0:58
16 38 ▲22  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
17 66 ▲49  SCHWEIZER Doris Team Virtu Cycling Women 1:25
18 71 ▲53  TAZREITER Angelika 1:35
19 104 ▲85  GERAULT Lena 1:44
20 5 ▼15  CHRISTOFOROU Antri Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 4:55
21 8 ▼13  HANNES Kaat 5:00
22 9 ▼13  KASENOVA Karina Cogeas – Mettler Pro Cycling Team ,,
23 17 ▼6  RITTER Martina Wiggle High5 5:07
24 16 ▼8  BRZEZNA Monika ,,
25 14 ▼11  VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
26 25 ▼1  PŁOSAJ Nikol 5:14
27 22 ▼5  KERN Spela Health Mate – Cyclelive Team ,,
28 20 ▼8  GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
29 24 ▼5  GONZÁLEZ Lucía Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
30 28 ▼2  SOUYRIS Manon 5:21
31 30 ▼1  PEREKITKO Karolina ,,
32 35 ▲3  ALIEKSIEIEVA Viktoria ,,
33 37 ▲4  NERLO Aurela ,,
34 27 ▼7  KIRALY Kinga ,,
35 29 ▼6  VAN DE VELDE Julie Lotto Soudal Ladies ,,
36 31 ▼5  SCHIFF Carolin ,,
37 39 ▲2  CHRISTMAS Danielle Bizkaia Durango – Euskadi Murias 5:29
38 40 ▲2  DIETRICH Jacqueline ,,
39 44 ▲5  SHEKEL Olga S.C. Michela Fanini Rox ,,
40 42 ▲2  ZHURBA Irina ,,
41 54 ▲13  LACH Marta 5:37
42 52 ▲10  JASKULSKA Marta ,,
43 51 ▲8  CETKOVSKA Ema Team Dukla Praha Women ,,
44 50 ▲6  IVANIUK Maryna ,,
45 58 ▲13  METTRAUX Léna ,,
46 56 ▲10  PALLER Tatjana ,,
47 53 ▲6  ROZYNSKA Nikola ,,
48 47 ▼1  ERNGREN Ida ,,
49 63 ▲14  ZANNER Beate 5:48
50 67 ▲17  LUCA Eva ,,
51 69 ▲18  GANTENBEIN Corina 5:58
52 73 ▲21  STEPANOVA Alexandra ,,
53 84 ▲31  WALDIS Andrea 6:10
54 78 ▲24  LEKUONA Lierni Bizkaia Durango – Euskadi Murias ,,
55 81 ▲26  KULYNYCH Olha ,,
56 89 ▲33  OLSSON Sara 7:43
57 95 ▲38  ANOSHINA Ekaterina Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 9:50
58 21 ▼37  WILKOS Katarzyna 13:07
59 26 ▼33  SCHWEINBERGER Kathrin Health Mate – Cyclelive Team 13:08
60 36 ▼24  SAARELAINEN Sari 13:14
61 33 ▼28  PERCHTOLD Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
62 32 ▼30  EICHER-VOUETS Marcia ,,
63 43 ▼20  MIDELET Alphanie 13:21
64 45 ▼19  MEDVEDOVA Tereza Bepink 13:22
65 48 ▼17  BRAAM Danique 13:30
66 49 ▼17  SCHWEINBERGER Christina Health Mate – Cyclelive Team ,,
67 61 ▼6  PRUDKOVA Barbora Team Dukla Praha Women 13:41
68 62 ▼6  JENAL Annina ,,
69 60 ▼9  GEHNBÖCK Sylvia ,,
70 70  IVANOVA Irina 13:51
71 74 ▲3  HAJKOVA Marketa 14:03
72 80 ▲8  KORVASOVA Tereza Team Dukla Praha Women ,,
73 87 ▲14  PIETRZAK Lucja 15:02
74 90 ▲16  JOUNIER Lucie 16:07
75 92 ▲17  EBERT Michaela 16:34
76 41 ▼35  WEISS Martina 17:02
77 46 ▼31  STOCK Gudrun 17:05
78 55 ▼23  RODIECK Wiebke 17:10
79 57 ▼22  WEISS Sandra ,,
80 64 ▼16  SEITZ Aline 17:21
81 65 ▼16  KIERAT Wiktoria ,,
82 68 ▼14  MAJEWSKA Oliwia 17:31
83 72 ▼11  VAN TEESELING Bente ,,
84 75 ▼9  ROBB Lisa 17:43
85 76 ▼9  LUNDMARK Clara ,,
86 83 ▼3  KNAUER Anna ,,
87 77 ▼10  ZIMMERMANN Meret ,,
88 82 ▼6  DEMYDOVA Olena ,,
89 79 ▼10  EHRLER Desiree ,,
90 85 ▼5  PIKULIK Wiktoria ,,
91 86 ▼5  JUHÁSOVÁ Andrea 18:20
92 93 ▲1  KARASIEWICZ Karolina 20:14
93 94 ▲1  BURI Fabienne 20:26
94 59 ▼35  DE ZOETE Mylene 22:41
95 97 ▲2  NESSMAR Alexandra 23:20
96 98 ▲2  KACZKOWSKA Justyna 23:33
97 99 ▲2  POSPISILOVA Dana Team Dukla Praha Women 23:45
98 105 ▲7  KANGAS Minna-maria 28:14
99 88 ▼11  FINDROVÁ Mariana 28:22
100 111 ▲11  BOHATA Anna 28:30
101 113 ▲12  FISHMAN Roni ,,
102 114 ▲12  BREWINSKA Katarzyna ,,
103 96 ▼7  ROTMAN Lotte Experza-Footlogix 28:32
104 115 ▲11  SCHULZ Tina 28:39
105 91 ▼14  AUGUSTINAS Evgenia Cogeas – Mettler Pro Cycling Team 29:04
106 101 ▼5  PUSKALA Viivi 29:39
107 103 ▼4  ANDERSSON Alice 30:13
108 106 ▼2  HEIGL Nadja 32:02
109 107 ▼2  SZABO Zsofia 32:07
110 110  MUDRIKOVA Katerina 32:10
111 109 ▼2  WATERREUS Kylie ,,
112 118 ▲6  KUIJPERS Evy 32:44
113 119 ▲6  GRÖNDAHL Antonia 32:46
114 120 ▲6  LORKOWSKA Patrycja 32:57
115 100 ▼15  JASEKOVÁ Tatiana 33:03
116 122 ▲6  KLOTZ Sandra 38:34
117 126 ▲9  FEDER Lea 40:17
118 108 ▼10  KUMIEGA Karolina 41:16
119 112 ▼7  KAMILA Janu ,,
120 117 ▼3  GEZ Avital 41:43
121 116 ▼5  HANESOVA Livia ,,
122 121 ▼1  HINZ Katharina 42:03
123 123  VORACOVA Nada 42:44
124 124  SCHEIDEGGER Julia 43:10
125 128 ▲3  WOLFRAM Vanessa 49:23
126 125 ▼1  LOOK Jo Ellen ,,
127 129 ▲2  DE VRIES Simone 49:32
128 130 ▲2  HOFFMANN Lisa-marie 49:38
129 131 ▲2  MATUZ Etelka 49:41
130 134 ▲4  HADASH Gal 50:07