Tour of Croatia / KL-Photo

Konstantin Siwcow (Bahrain Merida Pro Cycling Team) był pierwszy na szczycie Sveti Jure i wygrał trzeci etap wyścigu Tour of Croatia.

W trzecim dniu na kolarzy walczących o prymat w Chorwacji czekała górska przeprawa. Do przejechania były łącznie 134 kilometry, a ostatnie 28 kilometrów wznosiło się w górę ze średnim nachylenia 5,9 %.

W ucieczkę dnia zabrali się: Nick Van Der Lijke (Roompot – Nederlandse Loterij), Nicolai Brochner (Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources), Mateo Frankovic (Meridiana Kamen Team), Emil Dima (MsTina-Focus) i Jon Božic (Adria Mobil).

Piątka w pewnym momencie miała prawie sześć minut przewagi nad peletonem. Harcownicy musieli nie tylko mierzyć się z trudami etapu, ale także z głupotą jednego z kierowców. Na szczęście skończyło się na strachu.

Na początku finałowego podjazdu z czołówki został tylko Van der Lijke. Jednak Holender dość szybko został doścignięty przez mocno zredukowaną grupę, w której niestety nie było już kolarzy CCC Sprandi Polkowice.

W połowie podjazdu (14 kilometrów przed metą) na czele mieliśmy już na czele kilkunastu zawodników: Konstantin Siwcow (Bahrain Merida Pro Cycling Team), Niklas Eg i Gianluca Brambilla (obaj Trek – Segafredo), Yevgeniy Gidich (Astana), Artem Nych (Gazprom-RusVelo), Daniel Pearson (Aqua Blue Sport), Pieter Weening (Roompot – Nederlandse Loterij), Taylor Eisenhart (Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources), Enrico Barbin (Bardiani – CSF), Radoslav Rogina (Adria Mobil), Jonathan Lastra (Caja Rural – Seguros RGA) i Ruben Dario Acosta (Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes).

Kiedy na atak zdecydował się Siwcow na jego kole zostali tylko Gidich, Weening i Rogina. Z tyłu mocno pracował Pearson, ale nie zdołał dojechać do czołówki. Pięć kilometrów przed metą na samotną akcję zdecydował się Weening.

Holender mocno pokonywał morderczy podjazd, ale z tyłu czaił się Siwcow i 1500 metrów przed metą dogonił prowadzącego Weeninga. Zmęczenie zawodnicy ostatnie 500 metrów pokonywali resztkami sił, ale więcej ich zachował Białorusin i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Weening, a trzeci Gidich.

Nowym liderem został Konstantin Siwcow (Bahrain Merida Pro Cycling Team).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 3:51:32
2 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:04
3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:00:49
4 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:56
5 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:01:38
6 Daniel Pearson (Gbr) Aqua Blue Sport 0:02:01
7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:02:27
8 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:02:42
9 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:51
10 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:42
11 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:03:47
12 Taylor Eisenhart (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:04:57
13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:05:14
14 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:06:04
15 Josip Rumac (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:07:02
16 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:07:23
17 Danilo Celano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:32
18 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:07:43
19 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:07:58
20 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:07:58
21 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana – Kamen Team 0:08:19
22 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:08:47
23 Simone Ponzi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:53
24 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:09:15
25 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:22
26 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:09:34
27 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:10:04
28 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:10:29
29 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:12:40
30 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:12:40
31 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:14:14
32 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:14:32
33 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:14:48
34 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:49
35 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:14:49
36 Raul-Antonio Sinza (Rou) MsTina – Focus 0:15:14
37 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:15:52
38 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:16:42
39 Daniel Savini (Ita) Bardiani – CSF 0:16:47
40 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:17:05
41 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:17:05
42 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:17:05
43 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:17:05
44 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:02
45 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:19:17
46 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:20:17
47 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:51
48 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:51
49 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil 0:20:51
50 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:22:58
51 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:23:32
52 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:23:32
53 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:23:32
54 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:23:32
55 Vlad-Nicolae Dobre (Rou) MsTina – Focus 0:23:32
56 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:32
57 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:23:32
58 Jon Božic (Slo) Adria Mobil 0:23:32
59 Andrew Fenn (Gbr) Aqua Blue Sport 0:23:32
60 Fabian Lienhard (Sui) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:23:32
61 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:32
62 Deni Banicek (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:23:32
63 Federico Zurlo (Ita) MsTina – Focus 0:23:37
64 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:23:45
65 Bruno Maltar (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:23:50
66 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:23:52
67 David Jabuka (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:24:24
68 Emil Dima (Rou) MsTina – Focus 0:24:40
69 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:27:01
70 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:28:04
71 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:29:08
72 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:29:23
73 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:29:23
74 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:29:37
75 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:29:40
76 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:29:54
77 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:29:54
78 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:29:54
79 Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF 0:30:49
80 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:30:49
81 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:30:49
82 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:30:49
83 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:30:49
84 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:30:49
85 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:30:49
86 Justin Oien (Usa) Caja Rural – Seguros RGA 0:30:49
87 Andrew Dahlheim (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:30:49
88 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:30:49
89 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:30:53
90 Izidor Penko (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:30:53
91 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural – Seguros RGA 0:30:55
92 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:30:55
93 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:30:55
94 Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:30:55
95 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:30:57
96 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:30:57
97 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:30:58
98 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:30:58
99 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:31:00
100 Riccardo Stacchiotti (Ita) MsTina – Focus 0:31:00
101 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:04
102 Pawel Franczak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:05
103 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:05
104 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:31:06
105 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:31:07
106 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:31:07
107 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:31:14
108 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:31:20
109 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:31:25
110 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:31:28
111 Miguel Bryon (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:32:58
112 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:34:03
113 Alex Frame (Nzl) Trek – Segafredo 0:34:04
114 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:34:04
115 Žiga Jerman (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:34:04
116 Hendrikus Van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk 0:35:43
117 William David Muñoz Perez (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:36:44
118 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:37:00
119 Shane Archbold (Nzl) Aqua Blue Sport 0:37:21
120 Mattia Marcelli (Ita) MsTina – Focus 0:37:58
121 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:38:20
122 Nicolas Marini (Ita) MsTina – Focus 0:45:04
123 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:46:10
DNF Giacomo Nizzolo (Ita) Trek – Segafredo
DNF Eugenio Alafaci (Ita) Trek – Segafredo
DNF Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic
DNF Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
DNF John Murphy (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Kanstantsin Siutsou (Blr) Bahrain – Merida 15:15:10
2 Pieter Weening (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:08
3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:00:47
4 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:01:06
5 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:01:48
6 Daniel Pearson (Gbr) Aqua Blue Sport 0:02:11
7 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:02:33
8 Ruben Dario Acosta Ospina (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:02:52
9 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:01
10 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:48
11 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:04:05
12 Taylor Eisenhart (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:05:07
13 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:05:24
14 Tadej Pogacar (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:06:10
15 Josip Rumac (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:07:04
16 Johnatan Cañaveral Vargas (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:07:29
17 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:08:08
18 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:08:22
19 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:08:57
20 Danilo Celano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:05
21 Simone Ponzi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:11
22 Oscar Adalberto Quiroz Ayala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:09:25
23 Artyom Zakharov (Kaz) Astana Pro Team 0:09:28
24 Aristobulo Cala Cala (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:09:52
25 Matteo Rabottini (Ita) Meridiana – Kamen Team 0:10:02
26 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:10:22
27 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:10:53
28 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:12:16
29 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:12:58
30 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:12:58
31 Jure Golcer (Slo) Adria Mobil 0:14:24
32 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:14:42
33 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:07
34 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team 0:15:13
35 Raul-Antonio Sinza (Rou) MsTina – Focus 0:15:32
36 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:15:54
37 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:17:00
38 Daniel Savini (Ita) Bardiani – CSF 0:17:05
39 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:17:15
40 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – Merida 0:17:32
41 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:18:27
42 Hiroki Nishimura (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:18:27
43 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:19:09
44 Nicholas Jack William Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:12
45 Mateo Frankovic (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:20:34
46 Gregor Gazvoda (Slo) Adria Mobil 0:21:01
47 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:58
48 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:23:08
49 Jon Božic (Slo) Adria Mobil 0:23:22
50 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:22
51 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:23:27
52 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:23:38
53 Deni Banicek (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:23:41
54 Andrew Fenn (Gbr) Aqua Blue Sport 0:23:42
55 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:23:42
56 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:42
57 Vlad-Nicolae Dobre (Rou) MsTina – Focus 0:23:42
58 Sergey Lagutin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:23:50
59 Eduardo Estrada Celis (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:23:56
60 Fabian Lienhard (Sui) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:23:59
61 Bruno Maltar (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:24:08
62 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:09
63 Diego Fernando Cano Malaver (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:24:16
64 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:24:38
65 David Jabuka (Cro) Meridiana – Kamen Team 0:24:48
66 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:26:17
67 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:27:19
68 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:28:28
69 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 0:29:18
70 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:29:47
71 Federico Zurlo (Ita) MsTina – Focus 0:30:06
72 Emil Dima (Rou) MsTina – Focus 0:30:26
73 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:30:39
74 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team 0:30:43
75 Andrea Guardini (Ita) Bardiani – CSF 0:30:45
76 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:30:54
77 Juan Jose Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:30:57
78 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:30:59
79 Riccardo Stacchiotti (Ita) MsTina – Focus 0:31:01
80 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:03
81 Izidor Penko (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:31:03
82 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural – Seguros RGA 0:31:05
83 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:31:05
84 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:31:07
85 Gorazd Per (Slo) Adria Mobil 0:31:07
86 Justin Oien (Usa) Caja Rural – Seguros RGA 0:31:07
87 Viktor Potocki (Cro) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:31:13
88 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:31:13
89 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:31:16
90 Andrew Dahlheim (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:31:16
91 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:31:20
92 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:22
93 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:22
94 Pawel Bernas (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:23
95 Pawel Franczak (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:31:29
96 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:31:36
97 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:32:03
98 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:32:22
99 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:32:39
100 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:32:42
101 Miguel Bryon (Usa) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:33:08
102 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:33:46
103 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:33:59
104 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:33:59
105 Žiga Jerman (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:34:06
106 Alex Frame (Nzl) Trek – Segafredo 0:34:22
107 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:34:47
108 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana – Gusto Xaurum 0:35:15
109 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:35:16
110 Žiga Horvat (Slo) Adria Mobil 0:35:26
111 Kohei Uchima (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:36:00
112 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:36:08
113 William David Muñoz Perez (Col) Bicicletas Strongman – Colombia Coldeportes 0:37:02
114 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:37:26
115 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:37:28
116 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:37:48
117 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:38:04
118 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:40:16
119 Mattia Marcelli (Ita) MsTina – Focus 0:42:52
120 Hendrikus Van Ijzendoorn (Ned) Team Novo Nordisk 0:44:12
121 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources 0:46:20
122 Shane Archbold (Nzl) Aqua Blue Sport 0:47:41
123 Nicolas Marini (Ita) MsTina – Focus 0:51:33