© Quick-Step Floors Cycling Team / Getty Images

Julian Alaphilippe i Philippe Gilbert – to najsilniejsze karty, jakimi ekipa Quick-Step Floors zagra podczas środowej Strzały Walońskiej. Po znakomitej kampanii brukowanych klasyków i nieudanym starcie w Amstel Gold Race, zespół Patricka Lefevere’a spróbuje przełamać dominację Alejandro Valverde na Mur de Huy.

25 – na takiej liczbie zatrzymał się póki co licznik zwycięstw Quick-Step Floors w obecnym sezonie. Ten, i tak już niezwykle imponujący wynik belgijska ekipa spróbuje poprawić w środę i ma mocne argumenty ku temu, by wreszcie pokonać na finałowym podjeździe Alejandro Valverde. Dokonać tego może Philippe Gilbert – triumfator z 2011 roku, który na podium stał także 12 miesięcy później, zajmując trzecie miejsce.

Wielu większe szanse daje jednak 25-letniemu Julianowi Alaphilippe, który w 2015 i 2016 roku kończył jedynie za plecami „El Bala”. W tym sezonie triumfował on jak dotąd trzykrotnie – na 4. etapie Colombia Oro y Paz (kat. 2.1.) i na 1. i 2. etapie Itzulia Basque Country (2. UWT). Obok tego duetu, Lefevere do startu w Strzale desygnuje również Boba Jungelsa, Maximiliana Schachmanna, Jamesa Knoxa, Pietera Serry i Enrica Masa.

W Amstel Gold Race staraliśmy się jechać agresywnie i tak też będzie tym razem. Zawodnicy są bardzo zmotywowani i wiedzą, co mają robić. Jestem pewien, że kiedy rozpocznie się kluczowa rozgrywka, będziemy na odpowiednich pozycjach

– zapowiedział dyrektor sportowy, Davide Bramati.

Skład Quick-Step Floors na Strzałę Walońską:

Philippe Gilbert, Julian Alaphilippe, Bob Jungels, Maximilian Schachmann, Pieter Serry, Enric Mas, James Knox

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments