Fot. Team Sky

Wszyscy trzej Polacy ścigający się w Team Sky znaleźli się w składzie tej drużyny na drugą odsłonę ardeńskiego tryptyku – “Walońską Strzałę”. 

Brytyjczycy wystartują w La Flèche Wallonne w tym samym składzie, co w Amstel Gold Race, w którym najwyżej sklasyfikowanym kolarzem był Sergio Henao (osiemnasta lokata).

Kolumbijczyk najlepiej spośród “Niebiańskich” spisał się również w ubiegłorocznej edycji “Walońskiej Strzały” – był czwarty, a Michał Kwiatkowski siódmy.

Przypomnijmy, że od lat decydującym dla losów wyścigu jest finałowy podjazd Mur de Huy, o którym Mario Aerts, dyrektor sportowy w drużynie Lotto-Soudal i zwycięzca La Flèche Wallonne z 2002 roku powiedział następujące słowa:

Ostatni podjazd, Mur, jest wszystkim. Liczy on 1300 metrów, ale gdy ja zwyciężałem, wydawał mi się ciągnąć w nieskończoność, zwłaszcza na ostatnich metrach. Nigdy nie czułem takiego bólu i ekstazy jednocześnie.

Pełny skład Team Sky na “Walońską Strzałę” 2018: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Tao Geoghegan Hart, Sergio Henao, Vasil Kiryienka, Wout Poels, Łukasz Wiśniowski.