fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Drużyna ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie wspierać Fabio Aru przygotowującego się do Giro d’Italia.

Fabio Aru będzie walczył o swój drugi tytuł w Wielkich Tourach po sukcesie z Vuelta a Espana 2015. W La Corsa Rosa Sardyńczyk był już blisko wygranej, ale ostatecznie przegrał jedynie z Alberto Contadorem. Ostatnim krokiem przygotowującym do startu w Giro d’Italia będzie Tour of The Alps (16-20 kwietnia).

W Tour of The Alps z pewnością czeka na nas bardzo mocne ściganie. Chcę się dobrze spisać i jak najlepiej przygotować się do mojego wielkiego celu – Giro d’Italia. Po problemach w Volta a Catalunya już się wyleczyłem i trenuję bez przeszkód. To będzie ciężki wyścig, bo mamy do pokonania wiele podjazdów, chociażby Alpe di Pampeago na drugim etapie. Ważne będzie, by jechać mądrze; cokolwiek się zdarzy będziemy musieli się z tym zmierzyć

– mówi Aru.

Na trudnych, górskich etapach Aru będzie mógł liczyć na pomoc Przemysława Niemca. Polak w Tour of The Alps (dawniej Giro del Trentino) dwa razy wygrywał etap i stawał na podium klasyfikacji końcowej. Na podjazdach przydadzą się też Valerio Conti i Simone Petilli, a na nieco łatwiejszych, pagórkowatych etapach Sardyńczyk będzie mógł polegać na Kristijanie Durasku, Vegardzie Stake Laengenie czy Edward Ravasi.

Skład UAE Team Emirates na Tour of The Alps:

Fabio Aru, Valerio Conti, Kristijan Durasek, Vegard Stake Laengen, Przemysław Niemiec, Simone Petilli, Edward Ravasi