Youtube / Baltic Chain Tour

Łotysz wygrał pierwszy etap Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour, ale liderem został Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels). Pogoda sprawiła, że w końcówce doszło do dużego zamieszania.

Pierwszy dzień rywalizacji przebiegał na trasie wokół Zbiornika Jeziorsko, Warta-Warta. Do pokonania było 149km. W końcowej fazie czekały trzy rundy po 12.5km.

W początkowej części rywalizacji w peletonie mocniej nacisnęli kolarze Voster Uniwheels i Team HUROM, co przyniosło szybkie rozerwanie peletonu. Na premiach lotnych brylowali jednak zawodnicy LKT-Brandenburg, którzy zdobywali wszystkie punkty. Różnice pomiędzy kolejnymi grupami peletonu nie były duże, ale po 40km stawka podzieliła się na cztery części. Na czele znaleźli się m.in. Adrian Banaszek, Adam Stachowiak, Mateusz Nowaczek, Szymon Krawczyk (wszyscy Voster Uniwheels), Alan Banaszek, Szymon Sajnok, Adrian Tekliński, Kamil Małecki (wszyscy Reprezentacja Polski), Tobiasz Pawlak, Artur Detko (Domin Sport), Eryk Latoń, Stanisław Aniołkowski (Team HUROM), Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Bartosz Warchoł, Grzegorz Stępniak, Jarosław Marycz (wszyscy Wibatech 7R Merx).

W końcówce fatalne warunki pogodowe sprawiły, że z pierwszej części oderwała się czteroosobowa grupa Paterski, Krawczyk, Małecki i Maris Bogdanovics (Reprezentacja Łotwy) i to ten kwartet walczył o triumf.

Przez zamieszanie i silne podmuchy wiatru, które przewróciły bramę sędziowie zdecydowali się na skrócenie etapu. Przez to zawodnicy… nie byli pewni gdzie znajdowała się linia mety. Po dłuższym oczekiwaniu na oficjalne wyniki okazało się, że wygrał Bogdanovics. Drugi był Krawczyk, który został też liderem klasyfikacji generalnej, a trzeci Paterski.

Pelne wyniki – TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments