Marta Jaskulska (reprezentacja Polski) zajęła trzecie miejsce na drugim etapie juniorskiego Healthy Ageing Tour.
W drugim dniu Healthy Ageing Tour dla juniorek młode adeptki kolarstwa miały do pokonania ponad 82 kilometry z Hogeland do Winsum po płaskiej trasie.
Już na początku rywalizacji doszło do upadku w peletonie. Z tego powodu duża grupa podzieliła się, a na czele kręciło około 30 zawodniczek. W tym odjeździe znalazła się także Marta Jaskulska (Polska).
?♀️After 35 km the first group of 25 riders. #HATJun18 pic.twitter.com/J0iBq0obW3
— Healthy Ageing Tour (@Healthyageingtr) April 7, 2018
Pięć kilometrów przed metą z czołowej grupki urwało się pięć zawodniczek, a czujnie z nimi pojechała także Jaskulska. Najwięcej sił na finisz zachowała Pfeiffer Georgi (Wielka Brytania). Druga była Eline van Rooijen (WZN-KWC-Eemland), a trzecia nasza Marta Jaskulska!
??@pfeiffergeorgi of ??@BritishCycling wins stage 2 of ??@Healthyageingtr #Juniors #HATJun18 pic.twitter.com/DLealGK8Q5
— World Cycling Stats (@wcstats) April 7, 2018
Polka awansowała w generalce na trzecią pozycję, a liderką została Georgi.
Wyniki drugiego etapu:
1 | GEORGI Pfeiffer | 2:07:47 | |
2 | VAN ROOIJEN Eline | ,, | |
3 | JASKULSKA Marta | ,, | |
4 | KNAVEN Britt | ,, | |
5 | BREDEWOLD Mischa | 0:03 | |
6 | MATHISEN Silje | 0:13 | |
7 | HOOLWERF Cathalijne | ,, | |
8 | VAN DER DUIN Maike | ,, | |
9 | NOOIJEN Lieke | ,, | |
10 | SEVCIKOVA Petra | ,, | |
11 | BOSSUYT Shari | 0:15 | |
12 | OLAUSSON Wilma | ,, | |
13 | SWINKELS Sylvie | ,, | |
14 | AMMERLAAN Rozemarijn | ,, | |
15 | LE MOUEL Celia | ,, | |
16 | RUSSELL Ellie | ,, | |
17 | GIESKENS Gaby | ,, | |
18 | UNEKEN Lonneke | ,, | |
19 | BIJWAARD Eva | ,, | |
20 | BROOKSHIRE Isabella | ,, | |
21 | DOCHERTY Anna | ,, | |
22 | JONKERS Eva | 1:26 | |
23 | HECHLER Katharina | ,, | |
24 | LUTRO Amalie | ,, | |
25 | GEDRAITYTE Akvile | ,, | |
26 | SMULDERS Silke | ,, | |
27 | BORGSTRÖM Julia | ,, | |
28 | GRIT Ilse | ,, | |
29 | BAUERNFEIND Ricarda | ,, | |
30 | VAN ROOIJEN Anne | ,, | |
31 | REISSNER Lena Charlotte | ,, | |
32 | GERRITSE Femke | ,, | |
33 | VERHOEFF Ingrit | ,, | |
34 | CUSHING Victoria | ,, | |
35 | YOUNGWERTH Abigail | ,, | |
36 | HAJKOVA Marketa | ,, | |
37 | BARNWELL Ella | ,, | |
38 | BJERK Thale Kielland | ,, | |
39 | HEINZMANN Tina | ,, | |
40 | ASHWORTH Georgia | ,, | |
41 | SHARPE Amelia | ,, | |
42 | GUAZZINI Vittoria | ,, | |
43 | LAGENDIJK Marise | ,, | |
44 | CLOUSE Katie | 2:38 | |
45 | LUDWIG Hannah | 3:37 | |
46 | SMEKAL Finja | ,, | |
47 | GJOS Martine | 4:03 | |
48 | SCHOONEWILLE Yvet | 4:55 | |
49 | MAJEWSKA Oliwia | ,, | |
50 | KIERAT Wiktoria | ,, | |
51 | DA CRUZ Laura | ,, | |
52 | KLOESE Rose | ,, | |
53 | STOLZE Judith | ,, | |
54 | BOOGAARD Emma | 5:03 | |
55 | GRANGIER India | 10:27 | |
56 | SAABYE Mie | ,, | |
57 | DABROWSKA Malgorzata | ,, | |
58 | RENDERS Luna | ,, | |
59 | JANDOVA Veronika | ,, | |
60 | HERMANOVSKA Hana | ,, | |
61 | ZDUN Anna-Helene | ,, | |
62 | DE JONGE Sanne | ,, | |
63 | DE LANGHE Luca | ,, | |
64 | BIRAN Shira | ,, | |
65 | PIKUNAITE Aukse | ,, | |
66 | VROMANNE Justine | ,, | |
67 | OLSEN Elise Marie | ,, | |
68 | TACEY April | ,, | |
69 | PAULECHOVÁ Radka | ,, | |
70 | HRTANKOVA Julia | ,, | |
71 | MACHALKOVA Petra | ,, | |
72 | KRAHL Judith | ,, | |
73 | SERNÉ Elisa | ,, | |
74 | KOOL Fabiënne | ,, | |
75 | MIDTSVEEN Natalie Irene | ,, | |
76 | SERNISSI Gemma | ,, | |
77 | UYTTENHOVE Aiko | ,, | |
78 | AMONDARAIN GAZAÑAGA Naia | ,, | |
79 | FEDELI Letizia | 10:34 | |
80 | VAN HULST Ruth | ,, | |
81 | LIMPENS Pien | ,, | |
82 | VAN DER KOLK Iris | ,, | |
83 | SVANHOLMER Tusnelda | ,, | |
84 | UTNE Mia | ,, | |
85 | KOREVAAR Thirza | 10:37 | |
86 | SCAVONE Dina | 10:52 | |
87 | STERN Friederike | 13:33 | |
88 | VAN BOKHOVEN Julia | ,, | |
89 | LARTITEGI ORMAZABAL Amaia | ,, | |
90 | ZUSANN Eva-Maria | ,, | |
91 | SCHUTTEN Pam | ,, | |
92 | VAN WEERELD Lieke | ,, | |
93 | OLABARRIETA ETXEBARRIA Inge | ,, | |
94 | JENSEN Mette | 13:38 | |
95 | BROOKES Zoe | 13:39 | |
96 | KLINGE Ellen Hjøllund | 13:46 | |
DNF | SMITH Elena | -2:07:47 | |
DNF | VERDONCK Karen | ,, | |
DNF | DOHERTY Megan | ,, | |
DNF | LUTELIUS Medina | ,, | |
DNF | JOHANSSON Johanna | ,, | |
DNF | REUVEN Noa | ,, | |
DNF | MAOZ Nofar | ,, | |
DNF | BERGER Shani | ,, | |
DNF | PATINSKAITE Paulina | ,, | |
DNF | ZUPERKAITE Erika | ,, | |
DNF | MARKUS Roos | ,, | |
DNF | BEERS Janet | ,, | |
DNF | MESU Daphne | ,, | |
DNF | VERHOEVEN Stephanie | ,, | |
DNF | MIRJAM Braam | ,, | |
DNF | ROOZEMOND Sanne | ,, | |
DNF | ARMSTRONG Anna | ,, | |
DNF | EICKHOF Juliet | ,, | |
DNF | VAN DIJKE Demi | ,, | |
DNF | HAYES Connie | ,, | |
DNF | BRIDSON Emily | ,, | |
DNF | GRAVENEY Hannah | ,, | |
DNF | LLACER SOLER Paula | ,, | |
DNF | LUCCHINELLI Elena | ,, |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie: