fot. Andrzej Piątek

Marta Jaskulska (reprezentacja Polski) zajęła trzecie miejsce na drugim etapie juniorskiego Healthy Ageing Tour.

W drugim dniu Healthy Ageing Tour dla juniorek młode adeptki kolarstwa miały do pokonania ponad 82 kilometry z Hogeland do Winsum po płaskiej trasie.

Już na początku rywalizacji doszło do upadku w peletonie. Z tego powodu duża grupa podzieliła się, a na czele kręciło około 30 zawodniczek. W tym odjeździe znalazła się także Marta Jaskulska (Polska).

Pięć kilometrów przed metą z czołowej grupki urwało się pięć zawodniczek, a czujnie z nimi pojechała także Jaskulska. Najwięcej sił na finisz zachowała Pfeiffer Georgi (Wielka Brytania). Druga była Eline van Rooijen (WZN-KWC-Eemland), a trzecia nasza Marta Jaskulska!

Polka awansowała w generalce na trzecią pozycję, a liderką została Georgi.

Wyniki drugiego etapu:

1  GEORGI Pfeiffer 2:07:47
2  VAN ROOIJEN Eline ,,
3  JASKULSKA Marta ,,
4  KNAVEN Britt ,,
5  BREDEWOLD Mischa 0:03
6  MATHISEN Silje 0:13
7  HOOLWERF Cathalijne ,,
8  VAN DER DUIN Maike ,,
9  NOOIJEN Lieke ,,
10  SEVCIKOVA Petra ,,
11  BOSSUYT Shari 0:15
12  OLAUSSON Wilma ,,
13  SWINKELS Sylvie ,,
14  AMMERLAAN Rozemarijn ,,
15  LE MOUEL Celia ,,
16  RUSSELL Ellie ,,
17  GIESKENS Gaby ,,
18  UNEKEN Lonneke ,,
19  BIJWAARD Eva ,,
20  BROOKSHIRE Isabella ,,
21  DOCHERTY Anna ,,
22  JONKERS Eva 1:26
23  HECHLER Katharina ,,
24  LUTRO Amalie ,,
25  GEDRAITYTE Akvile ,,
26  SMULDERS Silke ,,
27  BORGSTRÖM Julia ,,
28  GRIT Ilse ,,
29  BAUERNFEIND Ricarda ,,
30  VAN ROOIJEN Anne ,,
31  REISSNER Lena Charlotte ,,
32  GERRITSE Femke ,,
33  VERHOEFF Ingrit ,,
34  CUSHING Victoria ,,
35  YOUNGWERTH Abigail ,,
36  HAJKOVA Marketa ,,
37  BARNWELL Ella ,,
38  BJERK Thale Kielland ,,
39  HEINZMANN Tina ,,
40  ASHWORTH Georgia ,,
41  SHARPE Amelia ,,
42  GUAZZINI Vittoria ,,
43  LAGENDIJK Marise ,,
44  CLOUSE Katie 2:38
45  LUDWIG Hannah 3:37
46  SMEKAL Finja ,,
47  GJOS Martine 4:03
48  SCHOONEWILLE Yvet 4:55
49  MAJEWSKA Oliwia ,,
50  KIERAT Wiktoria ,,
51  DA CRUZ Laura ,,
52  KLOESE Rose ,,
53  STOLZE Judith ,,
54  BOOGAARD Emma 5:03
55  GRANGIER India 10:27
56  SAABYE Mie ,,
57  DABROWSKA Malgorzata ,,
58  RENDERS Luna ,,
59  JANDOVA Veronika ,,
60  HERMANOVSKA Hana ,,
61  ZDUN Anna-Helene ,,
62  DE JONGE Sanne ,,
63  DE LANGHE Luca ,,
64  BIRAN Shira ,,
65  PIKUNAITE Aukse ,,
66  VROMANNE Justine ,,
67  OLSEN Elise Marie ,,
68  TACEY April ,,
69  PAULECHOVÁ Radka ,,
70  HRTANKOVA Julia ,,
71  MACHALKOVA Petra ,,
72  KRAHL Judith ,,
73  SERNÉ Elisa ,,
74  KOOL Fabiënne ,,
75  MIDTSVEEN Natalie Irene ,,
76  SERNISSI Gemma ,,
77  UYTTENHOVE Aiko ,,
78  AMONDARAIN GAZAÑAGA Naia ,,
79  FEDELI Letizia 10:34
80  VAN HULST Ruth ,,
81  LIMPENS Pien ,,
82  VAN DER KOLK Iris ,,
83  SVANHOLMER Tusnelda ,,
84  UTNE Mia ,,
85  KOREVAAR Thirza 10:37
86  SCAVONE Dina 10:52
87  STERN Friederike 13:33
88  VAN BOKHOVEN Julia ,,
89  LARTITEGI ORMAZABAL Amaia ,,
90  ZUSANN Eva-Maria ,,
91  SCHUTTEN Pam ,,
92  VAN WEERELD Lieke ,,
93  OLABARRIETA ETXEBARRIA Inge ,,
94  JENSEN Mette 13:38
95  BROOKES Zoe 13:39
96  KLINGE Ellen Hjøllund 13:46
DNF  SMITH Elena -2:07:47
DNF  VERDONCK Karen ,,
DNF  DOHERTY Megan ,,
DNF  LUTELIUS Medina ,,
DNF  JOHANSSON Johanna ,,
DNF  REUVEN Noa ,,
DNF  MAOZ Nofar ,,
DNF  BERGER Shani ,,
DNF  PATINSKAITE Paulina ,,
DNF  ZUPERKAITE Erika ,,
DNF  MARKUS Roos ,,
DNF  BEERS Janet ,,
DNF  MESU Daphne ,,
DNF  VERHOEVEN Stephanie ,,
DNF  MIRJAM Braam ,,
DNF  ROOZEMOND Sanne ,,
DNF  ARMSTRONG Anna ,,
DNF  EICKHOF Juliet ,,
DNF  VAN DIJKE Demi ,,
DNF  HAYES Connie ,,
DNF  BRIDSON Emily ,,
DNF  GRAVENEY Hannah ,,
DNF  LLACER SOLER Paula ,,
DNF  LUCCHINELLI Elena ,,

 

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 35 ▲34  GEORGI Pfeiffer 4:15:52
2 44 ▲42  VAN ROOIJEN Eline 0:04
3 13 ▲10  JASKULSKA Marta 0:06
4 5 ▲1  KNAVEN Britt 0:08
5 17 ▲12  BREDEWOLD Mischa 0:13
6 2 ▼4  OLAUSSON Wilma 0:14
7 1 ▼6  UNEKEN Lonneke 0:15
8 3 ▼5  VAN DER DUIN Maike 0:17
9 4 ▼5  SEVCIKOVA Petra ,,
10 10  MATHISEN Silje 0:19
11 15 ▲4  HOOLWERF Cathalijne 0:22
12 28 ▲16  NOOIJEN Lieke 0:23
13 14 ▲1  RUSSELL Ellie 0:25
14 36 ▲22  AMMERLAAN Rozemarijn ,,
15 39 ▲24  SWINKELS Sylvie ,,
16 61 ▲45  LE MOUEL Celia ,,
17 59 ▲42  GIESKENS Gaby ,,
18 62 ▲44  BIJWAARD Eva ,,
19 78 ▲59  BOSSUYT Shari ,,
20 83 ▲63  DOCHERTY Anna ,,
21 7 ▼14  GEDRAITYTE Akvile 1:33
22 6 ▼16  CUSHING Victoria 1:35
23 9 ▼14  HECHLER Katharina 1:36
24 11 ▼13  GRIT Ilse ,,
25 12 ▼13  REISSNER Lena Charlotte ,,
26 25 ▼1  LUTRO Amalie ,,
27 23 ▼4  SMULDERS Silke ,,
28 29 ▲1  JONKERS Eva ,,
29 16 ▼13  BJERK Thale Kielland ,,
30 20 ▼10  YOUNGWERTH Abigail ,,
31 26 ▼5  GERRITSE Femke ,,
32 30 ▼2  VERHOEFF Ingrit ,,
33 38 ▲5  VAN ROOIJEN Anne ,,
34 40 ▲6  BAUERNFEIND Ricarda ,,
35 41 ▲6  ASHWORTH Georgia ,,
36 43 ▲7  HEINZMANN Tina ,,
37 51 ▲14  BARNWELL Ella ,,
38 63 ▲25  BORGSTRÖM Julia ,,
39 64 ▲25  LAGENDIJK Marise ,,
40 77 ▲37  HAJKOVA Marketa ,,
41 79 ▲38  GUAZZINI Vittoria ,,
42 18 ▼24  CLOUSE Katie 2:48
43 37 ▼6  LUDWIG Hannah 3:47
44 42 ▼2  SMEKAL Finja ,,
45 33 ▼12  GJOS Martine 4:13
46 56 ▲10  KLOESE Rose 5:05
47 58 ▲11  DA CRUZ Laura ,,
48 72 ▲24  MAJEWSKA Oliwia ,,
49 71 ▲22  STOLZE Judith ,,
50 80 ▲30  BOOGAARD Emma 8:03
51 106 ▲55  BROOKSHIRE Isabella 8:40
52 107 ▲55  SHARPE Amelia 9:51
53 85 ▲32  SCHOONEWILLE Yvet 10:30
54 88 ▲34  KIERAT Wiktoria ,,
55 8 ▼47  SAABYE Mie 10:37
56 21 ▼35  DE LANGHE Luca ,,
57 31 ▼26  GRANGIER India ,,
58 24 ▼34  BIRAN Shira ,,
59 34 ▼25  TACEY April ,,
60 32 ▼28  MACHALKOVA Petra ,,
61 46 ▼15  DE JONGE Sanne ,,
62 45 ▼17  VROMANNE Justine ,,
63 53 ▼10  HERMANOVSKA Hana ,,
64 54 ▼10  ZDUN Anna-Helene ,,
65 49 ▼16  PAULECHOVÁ Radka ,,
66 47 ▼19  MIDTSVEEN Natalie Irene ,,
67 52 ▼15  SERNÉ Elisa ,,
68 60 ▼8  OLSEN Elise Marie ,,
69 73 ▲4  JANDOVA Veronika ,,
70 70  PIKUNAITE Aukse ,,
71 67 ▼4  KRAHL Judith ,,
72 65 ▼7  SERNISSI Gemma ,,
73 75 ▲2  KOOL Fabiënne ,,
74 22 ▼52  LIMPENS Pien 10:44
75 69 ▼6  FEDELI Letizia ,,
76 19 ▼57  KOREVAAR Thirza 10:47
77 55 ▼22  ZUSANN Eva-Maria 13:43
78 74 ▼4  STERN Friederike ,,
79 81 ▲2  RENDERS Luna 14:08
80 84 ▲4  DABROWSKA Malgorzata 16:02
81 96 ▲15  HRTANKOVA Julia ,,
82 90 ▲8  AMONDARAIN GAZAÑAGA Naia ,,
83 92 ▲9  UYTTENHOVE Aiko ,,
84 89 ▲5  VAN HULST Ruth 16:09
85 100 ▲15  UTNE Mia 16:15
86 104 ▲18  VAN DER KOLK Iris 18:59
87 120 ▲33  SVANHOLMER Tusnelda ,,
88 91 ▲3  LARTITEGI ORMAZABAL Amaia 19:08
89 98 ▲9  VAN BOKHOVEN Julia ,,
90 99 ▲9  SCHUTTEN Pam ,,
91 97 ▲6  BROOKES Zoe 19:14
92 108 ▲16  SCAVONE Dina 19:17
93 102 ▲9  JENSEN Mette 21:03
94 110 ▲16  OLABARRIETA ETXEBARRIA Inge 21:58
95 119 ▲24  VAN WEERELD Lieke ,,
96 112 ▲16  KLINGE Ellen Hjøllund 22:11