Fot. BORA-hansgrohe

Maciej Bodnar będzie jednym z pomocników Petera Sagana (BORA-hansgrohe) w drugim monumencie sezonu – Ronde van Vlaanderen. Mistrz świata będzie walczył o drugie zwycięstwo w karierze w tym wyścigu.  

Peter Sagan może mieć jak dotąd mieszane uczucia z kampanii brukowanych klasyków. Zamiast wystartować w pierwszych dwóch – Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne – trenował na wysokości. W E3 Harelbeke zajął 26. miejsce, a po wyścigu przyznał, że w jego trakcie nie czuł się najlepiej.

Smak zwycięstwa we Flandrii poczuł w minioną niedzielę, gdy w sprincie pokonał Elię Vivianiego (Quick-Step Floors). Jest to jego trzeci triumf w wyścigu z Gandawy do Wevelgem w karierze.

Marcus Burghardt, Daniel Oss i Andreas Schillinger są trzema z sześciu pomocników Słowaka, którzy odpoczywają, dlatego nie wystartowali w środowym Dwars door Vlaanderen. W ostatniej próbie przed “De Ronde” wzięli z kolei udział Juraj Sagan, Maciej Bodnar i Christoph Pfingsten, który jako jedyny ukończył wyścig, zajmując dwudziestą pierwszą lokatę.

Pełny skład drużyny BORA-hansgrohe na Ronde van Vlaanderen 2018: Peter Sagan, Marcus Burghardt, Daniel Oss, Maciej Bodnar, Christoph Pfingsten, Andreas Schillinger, Juraj Sagan.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments