fot. Movistar

Niemała burza wybuchła w ciągu ostatnich kilkunastu godzin w Hiszpanii. Znany biegacz długodystansowy Roberto Alaiz zaatakował Alejandro Valverde, zarzucając mu stosowanie dopingu.

Roberto Alaiz jest hiszpańskim biegaczem długodystansowym. Jego koronną konkurencją jest bieg na 3000 metrów z przeszkodami, lecz największe sukcesy udało mu się osiągnąć w biegach przełajowych. Alaiz znany jest też z potępiania dopingowiczów i lobbowania za rozdawaniem dożywotnich kar za stosowanie niedozwolonych środków.

Cała afera, o której mówią wszystkie hiszpańskie media wybuchła na… twitterze. Tam, pod postem hiszpańskiego Eurosportu, zawierającym rozmowę z Alejandro Valverde, Alaiz postanowił wyrzucić z siebie niechęć do kolarza Movistaru, nazywając go “kolejnym dopingowiczem” i dodając do posta charakterystycznego gifa.

Jak można było się spodziewać, wypowiedź Alaiza sprowokowała zarówno fanów, jak i przeciwników doświadczonego kolarza. W związku z szybkim powrotem do formy, zaskakująco wiele komentarzy było pozytywnych. Jednocześnie jednak osoby bliżej związane z kolarstwem broniły lidera ekipy Movistar.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments