Marek Bala / naszosie.pl

Drugi kolarz tegorocznej edycji wyścigu Omloop Het Nieuwsblad Łukasz Wiśniowski znalazł się w składzie Team na Sky na wyścig Dwars door Vlaanderen (28 marca). 

Popularny “Wiśnia” już przed bieżącym sezonem zapowiadał, że wyścigi klasyczne są tymi, w których chciałby osiągać dobre rezultaty. Udało mu się to, gdy zajął nieco zaskakujące drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad i ósme w Kuurne-Bruksela-Kuurne. Niestety w E3 Harelbeke stracił do zwycięzcy ponad czternaście minut, ale mimo to w nieprzewidywalnym Dwars door Vlaanderen będzie z pewnością jedną z kart do gry brytyjskiej drużyny.

W składzie Team Sky jest również kontynuujący swój powrót po poważnej kontuzji nogi odniesionej w sierpniu 2017 roku Luke Rowe. Walijczyk wyprzedził przewidywany harmonogram rekonwalescencji o kilka miesięcy. Zadebiutował bowiem już w lutym w wyścigu Abu Dhabi Tour, a jego pierwszymi brukami w tym roku były te znajdujące się na trasie Nokere Koerse.

Dość młody skład, w którym najstarszym kolarzem jest Ian Stannard (30 lat), uzupełniają Gianni Moscon, Kristoffer Halvorsen, Jon Dibben oraz Chris Lawless. Ten ostatni, który w 2017 roku reprezentował amerykańską kuźnię talentów Axeon Hagens Berman, zaliczył znakomity występ w Settimana Internazionale Coppi e Bartali, wygrywając dwa etapy.

Pełny skład Team Sky na Dwars door Vlaanderen 2018: Luke Rowe, Jon Dibben, Kristoffer Halvorsen, Chris Lawless, Gianni Moscon, Ian Stannard oraz Łukasz Wiśniowski.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments