Fot. Team Sky

Egan Bernal (Team Sky) nie wie, kiedy wróci do ścigania, ale stara się myśleć pozytywnie, ponieważ zdaje sobie sprawę, że skutki kraksy w Volta Ciclista a Catalunya mogły być dużo poważniejsze.   

Szczegółowe badania lekarskie potwierdziły, że Egan Bernal ma złamania w barku, obojczyku i łopatce. Najbliższy czas spędzi zatem na rekonwalescencji i odpoczynku.

Oczywiście, jestem trochę zawiedziony, ponieważ stałem przed szansą zdobycia mojego pierwszego podium w wyścigu World Tour. Czułem się dobrze do ostatniego dnia wyścigu. Drużyna obdarzyła mnie zaufaniem, dała pewność siebie, a koledzy znakomicie pracowali dla mnie przez wszystkie etapy. W związku z tym opuściłem ten wyścig zadowolony.

Dziś czuję się lepiej, mogę nawet powiedzieć, że dobrze. Cieszę się, bo to była poważna kraksa i mogła skończyć się o wiele gorzej. Ważne jest, aby myśleć pozytywnie i przygotować się do następnych wyścigów. Nie wiem, jak długo będę musiał odpoczywać, ale teraz to właśnie na tym się koncentruję

– powiedział Egan Bernal oficjalnej stronie internetowej Team Sky.

Lekarz Team Sky, doktor Iñigo Sarriegui powiedział, że Bernal bardzo mocno uderzył się w okolice barku i obojczyka, dlatego trochę więcej czasu niż zazwyczaj zajęło postawienie diagnozy. Medycy chcieli upewnić się, że nic nie zostanie przeoczone. Gdy 21-letni Kolumbijczyk przejdzie pierwszy okres rekonwalescencji, specjaliści podejmą decyzję w sprawie dalszego leczenia i rehabilitacji.