USA juniors

Samuele Manfredi (Włochy) po całodziennej ucieczce wygrał Grand Prix André Noyelle, czyli wyścig Gent – Wevelgem dla juniorów.

Juniorska odsłona Gent – Wevelgem liczyła 117,5 kilometra i rozgrywana była na trasie wokół Ypres. Młodzi adepci kolarstwa musieli się między innymi zmierzyć dwukrotnie z Kemmelbergiem.

Wśród startujących ekip mieliśmy reprezentację Polski w składzie: Konrad Sosiński, Michał Gałka, Kacper Walkowiak, Damian Papierski i Jakub Śmieszek.

Dość nieoczekiwanie we wczesną ucieczkę zabrał się Samuele Manfredi (Włochy). Wraz z nim z przodu kręcił kolejny z faworytów –  Soren Waerenskjold (Norwegia). Trzecim uciekinierem był Quinn Simmons (USA).

W połowie dystansu, podczas pokonywania po raz pierwszy podjazdu Kemmelberg peleton podzielił się, co dawało większe szanse uciekinierom. 30 kilometrów przed metą z dużej grupy skontrowali: Xandres Vervloesem (Belgia) i Louis Barre (Francja), a w niewielkiej odległości od nich jechali Lewis Askey (Wielka Brytania) i David Cadez (Słowenia).

Trójka mimo niewielkiej przewagi nie chciała dać za wygraną i między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Na kresce szybszy okazał się Samuele Manfredi (Włochy). Drugim miejscem musiał zadowolić się Soren Waerenskjold (Norwegia). Trzeci był Quinn Simmons (USA).

Niestety żaden z Polaków nie zmieścił się w TOP 50 wyścigu, ma najlepszy z nich był Damian Papierski (65).

Wyniki:

1 MANFREDI Samuele ITA ITALY les 118 km en 2h50’40” (moy. 41,484 km/h)
2 WÆRENSKJOLD Søren NOR NORWAY 00:00
3 IMMONSQ uinn USA UNITED STATES OF AMERICA 00:02
4 BARRE Louis FRA FRANCE 00:43
5 VERVLOESEM Xandres BEL BELGIUM 00:43
6 ÅRNES Daniel NOR NORWAY 00:51
7 BROWN Jim GBR GREAT BRITAIN 00:53
8 VAN WILDER Ilan BEL BELGIUM 00:53
9 VANDENBULCKE Alex BEL BELGIUM 00:53
10 VAN BELLE Bas NED NETHERLANDS 00:53
11 EVENEPOEL Remco BEL BELGIUM 00:53
12 VANDEPITTE Nathan FRA FRANCE 00:53
13 ASKEY Lewis GBR GREAT BRITAIN 00:53
14 RODRIGUEZ CANO Carlos ESP SPAIN 00:53
15 RETAILLEAU Valentin FRA FRANCE 00:53
16 PAGE Hugo FRA FRANCE 00:53
17 AASHEIM Ludvig Fischer NOR NORWAY 00:53
18 KLUCKERS Arthur LUX LUXEMBOURG 00:53
19 TIDBALL William GBR GREAT BRITAIN 00:53
20 CALVERT Charley GBR GREAT BRITAIN 01:52
21 BRAET Vito BEL BELGIUM 01:52
22 SANDER HANSEN Marcus DEN DENMARK 01:52
23 BLAŠKO Matej SVK SLOVAKIA 01:52
24 STOCKX Aaron WEST VLAANDEREN 01:52
25 SYRITSA Gleb RUS RUSSIAN FEDERATION 01:52
26 KESS Nicolas LUX LUXEMBOURG 01:52
27 OMRZEL Aljaž SLO SLOVENIA 01:52
28 VAN VEENENDAAL Hidde NED NETHERLANDS 01:52
29 KROONEN Max NED NETHERLANDS 01:52
30 FOLTÁN Adam SVK SLOVAKIA 01:52
31 VANDENABEELE Henri WALLONIE 01:52
32 DOOGAN Patrick J. IRL IRELAND 01:52
33 DOHERTY Aaron IRL IRELAND 01:52
34 BROEX Victor NED NETHERLANDS 01:52
35 LABBE Benjamin HAUTE-DE-FRANCE 01:52
36 MAYRHOFER Marius GER GERMANY 01:52
37 PICCOLO Andrea ITA ITALY 01:52
38 BARSOV Aleksandr RUS RUSSIAN FEDERATION 01:52
39 GEßNER Jakob GER GERMANY 01:52
40 GASPARD Julien WALLONIE 01:52
41 NUYTTEN Michiel WEST VLAANDEREN 01:52
42 PIERRE Eliott FRA FRANCE 01:52
43 BUITENDIJK Ruben NED NETHERLANDS 01:52
44 00G ONOVL ev RUS RUSSIAN FEDERATION 01:52
45 29H UENSA xel HAUTE-DE-FRANCE 01:52
46 BENZ Pirmin GER GERMANY 01:52
47 DETHY Matthis WALLONIE 01:52
48 PRIES Cédric LUX LUXEMBOURG 01:52
49 RUBINSTEIN Roy ISR ISRAEL 01:52
50 LEIJNSE Enzo NED NETHERLANDS 01:52
51 PONSAERTS Thibaut BEL BELGIUM 01:52
52 FLANNAGAN Breandán IRL IRELAND 01:52
53 PAJUR Markus EST ESTONIA 01:52
54 LEVY William Blume DEN DENMARK 01:52
55 BRYANT Isaac USA UNITED STATES OF AMERICA 01:52
56 RUSHBY Max GBR GREAT BRITAIN 01:52
57 CURLEY Liam IRL IRELAND 01:52
58 DAHLBLOM Anton SWE SWEDEN 01:52
59 GUERNALEC Victor FRA FRANCE 01:52
60 MURGUIALDAY ELORZA Jokin ESP SPAIN 01:52
61 IMBODEN Simon SUI SWITZERLAND 01:52
62 FRIGO Marco ITA ITALY 01:52
63 ČADEŽ David SLO SLOVENIA 01:58
64 FLANAGAN Liam USA UNITED STATES OF AMERICA 03:11
65 PAPIERSKI Damian POL POLAND 03:11 
66 LINDGREN Emil SWE SWEDEN 03:11
67 VINCENT Johan WALLONIE 03:11
68 VERBEECK Calvin WEST VLAANDEREN 03:11
69 HUYET Baptiste HAUTE-DE-FRANCE 03:11
70 RATAJ Žan SLO SLOVENIA 03:11
71 WARD Adam IRL IRELAND 03:16
72 MURN Boštjan SLO SLOVENIA 03:17
73 LOPEZ MONCHO Miquel ESP SPAIN 03:22
74 FREDERIKSEN Oliver Wulff DEN DENMARK 03:22
75 POLOZOV Viacheslav RUS RUSSIAN FEDERATION 03:22
76 WALKOWIAK Kacper POL POLAND 03:22 
77 FONTAINE Emerson WALLONIE 03:22
78 GALKA Michal POL POLAND 03:22 
79 HOLTER Ådne NOR NORWAY 03:22
80 POLUDENKO Evgenii RUS RUSSIAN FEDERATION 03:22
81 GAJDULA Marek SVK SLOVAKIA 03:22
82 EGGENBERG Ruben SUI SWITZERLAND 03:22
83 HOZJAN Marko SLO SLOVENIA 03:22
84 MARTIN GUTIERREZ Alex ESP SPAIN 03:22
85 ENDER Robin SUI SWITZERLAND 03:22
86 BERSENEV Nikita RUS RUSSIAN FEDERATION 03:22
87 HUCKL éandre HAUTE-DE-FRANCE 03:22
88 WAGNER Jordi LUX LUXEMBOURG 03:22
89 PALM Oskar SWE SWEDEN 03:22
90 KIRSCH Gilles LUX LUXEMBOURG 03:22
91 ENGELHARDT Felix GER GERMANY 03:22
92 BÖGLI Jonathan SUI SWITZERLAND 03:22
93 JENKINS Nolan USA UNITED STATES OF AMERICA 03:22
94 WALLINDER Wincent SWE SWEDEN 05:48
95 HERTZ Benjamin DEN DENMARK 06:21
96 RAZINSKIS Alekss Janis LAT LATVIA 06:29
97 TREIMUTH Henri EST ESTONIA 06:29
98 ZELINA Andrej SVK SLOVAKIA 06:29
99 KAZIS Daniels LAT LATVIA 06:34
100 COBO CAYON Ivan ESP SPAIN 06:53
101 SOSINSKI Konrad POL POLAND 09:46 
102 GOBBO Davide ITA ITALY 11:20
103 NENCINI Tommaso ITA ITALY 11:20

Wycofali się : 
MALMBERG Matias Gunnar DEN DENMARK
FUHRMANN DESIMPELAERE Victor DEN DENMARK
HEIDUK Kim Alexander GER GERMANY
WEISPFENNIG Nils GER GERMANY
ÄRM Rait EST ESTONIA
MIRZOJEV Artjom EST ESTONIA
LIVINTSEV Anton EST ESTONIA
VOOL Toomas EST ESTONIA
KOLEHMAINEN Otto Pyry Petteri FIN FINLAND
HEIKKILÄ Niko FIN FINLAND
BERGMAN Robin FIN FINLAND
SILLANKORVA Jaakko FIN FINLAND
JERN Linus FIN FINLAND
MIELIKÄINEN Otto FIN FINLAND
BRIDGES Zach GBR GREAT BRITAIN
DOYLE Cathir IRL IRELAND
LAHAV Omer ISR ISRAEL
KOGUT Oded ISR ISRAEL
OLKHA Daniel ISR ISRAEL
BOSCARO Davide ITA ITALY
RUBENIS Pauls LAT LATVIA
SILTUMENS Kristaps LAT LATVIA
RENDORS Arvis LAT LATVIA
KRASTS Alekss LAT LATVIA
BETTENDORFF Loïc LUX LUXEMBOURG
GRÅSVOLD Dennis NOR NORWAY
75K ORSNESM arcus NOR NORWAY
SMIESZEK Jakub POL POLAND 
MERIAČ T omáš SVK SLOVAKIA
COMA Richard SVK SLOVAKIA
TRUEBA CAGIGAS Sergio ESP SPAIN
JASTRAB Ryan USA UNITED STATES OF AMERICA
LAMPERTI Gianni USA UNITED STATES OF AMERICA
MOUREAU Axel SWE SWEDEN
KLYVER Hjalmar SWE SWEDEN
DE LISI Nicolò SUI SWITZERLAND
MARET Alexis SUI SWITZERLAND
SAVER Kasper WEST VLAANDEREN
VANDENBORRE Mathias WEST VLAANDEREN
CAPPAN Lennert WEST VLAANDEREN
DERIBREUX Achille WALLONIE
BACHERY Julien HAUTE-DE-FRANCE
NARDOT Benjamin HAUTE-DE-FRANCE