Fot. BMC Racing Team

Greg Van Avermaet będzie liderem drużyny BMC Racing Team podczas flamandzkich klasyków E3 Harelbeke (23 marca) i Gandawa-Wevelgem (25 marca), które wygrał w ubiegłym sezonie. 

Dyrektor sportowy BMC Fabio Baldato mówi, że drużyna jest przekonana, że Greg Van Avermaet ponownie może wygrać oba wyścigi, w związku z czym predestynowała do składu sześciu mocnych i doświadczonych pomocników, w tym Jürgen Roelandtsa, który wielokrotnie finiszował w E3 i Gandawa-Wevelgem w pierwszej dziesiątce.

Greg Van Avermaet jest oczywiście naszym niekwestionowanym liderem, ale z siedmioosobowymi składami trudniej jest kontrolować wyścig, dlatego należy być gotowym na różne scenariusze. Skorzystać z ewentualnych okazji będą więc również mogli Jürgen Roelandts i Stefan Küng. Jesteśmy pewni, że możemy osiągnąć w ten weekend dobre rezultaty, rozpoczynając w ten sposób kolejną fazę wyścigów klasycznych

– powiedział Baldato.

Mistrz olimpijski szlifował formę w wyścigu Tirreno-Adriatico i nie może się już doczekać ścigania w rodzinnej Belgii.

Zawsze jest jakaś presja, ponieważ są to dla mnie jedne z najważniejszych wyścigów w roku. Zawsze chcę się w nich dobrze prezentować, a ubiegłoroczny dublet był dla mnie czymś niesamowitym. Nie spodziewałem się tego i teraz w obu wyścigach wystartuję jako obrońca tytułu.

Mam nadzieję dokonać w ten weekend tego samego, ale dobrze byłoby również osiągnąć dobry wynik w przynajmniej jednym z nich. Ważne jest także to, aby ukończyć je z pozytywnym nastawieniem przed Ronde Van Vlaanderen

– powiedział Greg Van Avermaet.

We wtorek drużyna BMC dokonała rekonesansu trasy wyścigu E3 Harelbeke.

Pełny skład BMC Racing Team na Record Bank E3 Harelbeke 2018: Alberto Bettiol (ITA), Jempy Drucker (LUX), Stefan Küng (SUI), Jürgen Roelandts (BEL), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Francisco Ventoso (ESP).

Pełny skład BMC Racing Team na Gandawa-Wevelgem: Alberto Bettiol (ITA), Stefan Küng (SUI), Jurgen Roelandts (BEL), Michael Schär (SUI), Greg Van Avermaet (BEL), Nathan Van Hooydonck (BEL), Francisco Ventoso (ESP).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments