Movistar Team / PHOTOGOMEZSPORT

Alejandro Valverde (Movistar) wygrał po finiszu z grupy drugi etap Volta Ciclista a Catalunya i został nowym liderem wyścigu.

Drugiego dnia katalońskiego wyścigu na kolarzy czekał etap z Mataró do Valls o długości ponad 175 kilometrów. Po drodze do pokonania były dwa podjazdy, w tym jeden kończący się dziesięć kilometrów przed metą.

Z powodów zdrowotnych do drugiego etapu nie przystąpił Nacer Bouhanni (Cofidis).

W ucieczkę dnia zabrali się: Antonio Molina (Caja Rural – Seguros RGA), Mikel Bizkarra (Euskadi – Murias) i Igor Merino (Burgos-BH). 60 kilometrów przed metą trójka miała tylko minutę przewagi nad peletonem prowadzonym przez Quick – Step Floors, a z dużej grupy odjechał Andrei Grivko (Astana).

Wszystko zjechało się już na 48 kilometrów przed metą. Chwilę rozprężenia w peletonie na atak wykorzystał Cyril Barthe (Euskadi – Murias). Wygrał on drugą lotną premię, a dwie sekundy zgarnął na niej Alejandro Valverde (Movistar).

Ucieczka Barthe zakończyła się na 15 kilometrów przed metą. Na początku podjazdu Col de Lilla (5,4 km długości; średnie nachylenie 5,0%) szybko dystans stracił lider, Alvaro Hodeg (Quick – Step Floors). 500 metrów przed szczytem zaatakował Pierre Latour (Ag2r La Mondiale) i to on zgarnął najwięcej punktów na premii.

Francuz dość szybko na zjeździe został doścignięty przez peleton. Finisz ze zredukowanej grupy wygrał zdecydowanie Alejandro Valverde (Movistar). Drugi był Daryl Impey (Mitchelton-Scott), a trzeci Jay McCarthy (BORA – hansgrohe).

Alejandro Valverde został nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu:

1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 4:41:50
2 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:00
3 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:00
4 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
5 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
6 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
7 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:00
8 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:00:00
9 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:00
10 Alex Howes (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
11 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:00
12 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:00
13 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
14 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
15 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:00:00
16 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
17 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
18 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
19 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
20 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:00:00
21 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
22 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:00
23 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
24 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
25 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:00
26 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:00:00
27 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
28 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
29 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
30 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
31 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
32 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
33 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:00
34 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:00:00
35 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
36 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
37 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
38 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
39 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
40 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
41 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
42 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
44 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
45 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
46 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
47 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:00
48 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
49 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
50 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:00
51 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
52 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
53 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:00
54 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
55 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
56 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:00
57 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:00
58 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:00
59 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
60 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
61 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:00
62 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:00
63 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
64 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
65 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
66 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
67 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:00
68 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
69 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:00
70 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:00
71 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
72 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
73 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:00
74 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
75 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
76 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
77 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:00
78 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:00:00
79 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
80 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:00
81 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
82 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
83 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:00:00
84 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
85 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
86 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:00
87 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
88 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:00
89 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:00
90 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:00
91 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
92 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
93 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:00
94 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:00
95 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:00:49
96 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:00:49
97 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:49
98 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:00:49
99 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:49
100 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:49
101 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:49
102 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:00:49
103 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:49
104 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:49
105 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
106 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
107 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:49
108 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:00:49
109 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:00:49
110 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:49
111 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:49
112 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:00:49
113 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:49
114 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:49
115 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
116 Silvio Herklotz (GER) Burgos – BH 0:01:25
117 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:01:27
118 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:27
119 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:27
120 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:01:27
121 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:01:27
122 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:01:27
123 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:01:27
124 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:01:27
125 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:27
126 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:27
127 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:27
128 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:01:27
129 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:01:27
130 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:01:27
131 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:27
132 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:01:27
133 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:01:27
134 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:01:27
135 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:27
136 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:01:34
137 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:34
138 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:01:34
139 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:01:34
140 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:34
141 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:01:34
142 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:01:34
143 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:01:34
144 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:01:34
145 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:01:34
146 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:34
147 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:01:34
148 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:01:34
149 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:39
150 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:03:17
151 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:03:17
152 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:03:17
153 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:03:17
154 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:03:17
155 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:17
156 Benoît Jarrier (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:17
157 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:03:17
158 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:17
159 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:03:17
160 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:17
161 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:03:17
162 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:03:17
163 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:03:17
164 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:03:17
165 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:03:17
166 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:03:17
167 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:03:17
168 Jérémy Maison (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:17
169 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:03:56
170 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:06:16
171 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:16
172 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:06:16
173 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:16
DNF Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo
DNS Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits

Klasyfikacja generalna:

1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 8:21:09
2 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:00:04
3 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:06
4 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:11
5 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:00:12
6 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:12
7 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:12
8 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:12
9 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:00:12
10 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:12
11 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 0:00:12
12 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:00:12
13 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:12
14 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:00:12
15 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:12
16 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:12
17 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:12
18 Pierre-Roger Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:12
19 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:00:12
20 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:12
21 Alex Howes (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
22 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:12
23 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:00:12
24 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:12
25 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:00:12
26 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:12
27 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:12
28 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
29 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:12
30 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:12
31 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb 0:00:12
32 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
33 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:12
34 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:12
35 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:12
36 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:12
37 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:12
38 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
39 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:12
40 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
41 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb 0:00:12
42 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:12
43 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:12
44 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:12
45 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:12
46 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:12
47 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:12
48 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:12
49 Stef Clement (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:12
50 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
51 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:12
52 James Shaw (GBr) Lotto – Soudal 0:00:12
53 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:12
54 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:12
55 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:12
56 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:12
57 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
58 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:12
59 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:12
60 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:12
61 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:12
62 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:12
63 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Team Fortuneo – Samsic 0:00:12
64 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:00:12
65 Aldemar Reyes Ortega (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:12
66 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:12
67 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:12
68 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:12
69 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:00:12
70 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
71 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:12
72 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:12
73 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:00:12
74 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:12
75 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
76 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:12
77 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Trek – Segafredo 0:00:12
78 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:12
79 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:00:12
80 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
81 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
82 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:12
83 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:12
84 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:00:12
85 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:12
86 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:00:12
87 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
88 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:00:12
89 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:00:12
90 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:12
91 Peter Stetina (USA) Trek – Segafredo 0:00:12
92 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:12
93 David Lopez Garcia (Esp) Team Sky 0:00:12
94 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:00:12
95 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:01:01
96 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team 0:01:01
97 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:01
98 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin 0:01:01
99 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
100 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:01
101 Jhonnatan Narvaez (Ecu) Quick Step Floors 0:01:01
102 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:01:01
103 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:01:01
104 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:01:01
105 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:01
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:01:01
107 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:01:01
108 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:01
109 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:01
110 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:01:01
111 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
112 Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin 0:01:01
113 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:01:34
114 Silvio Herklotz (GER) Burgos – BH 0:01:37
115 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:01:39
116 Danilo Wyss (SUI) BMC Racing Team 0:01:39
117 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:01:39
118 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:39
119 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:01:39
120 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:01:39
121 Johannes Fröhlinger (GER) Team Sunweb 0:01:39
122 Winner Andrew Anacona (Col) Movistar Team 0:01:39
123 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:01:39
124 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida 0:01:39
125 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:39
126 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:39
127 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:01:39
128 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:01:39
129 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:01:44
130 Igor Merino Kortazar (Esp) Burgos – BH 0:01:44
131 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:45
132 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:01:46
133 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:01:46
134 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:01:46
135 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:01:46
136 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:01:46
137 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:46
138 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:02:05
139 Hernan Ricardo Aguirre Caipa (Col) Manzana – Postobon Team 0:02:05
140 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 0:02:12
141 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:02:30
142 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:02:34
143 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:51
144 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick Step Floors 0:03:19
145 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida 0:03:29
146 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:03:29
147 Grega Bole (Slo) Bahrain – Merida 0:03:29
148 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:03:29
149 Benoît Jarrier (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:29
150 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:03:29
151 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team 0:03:29
152 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:29
153 James Knox (GBr) Quick Step Floors 0:03:29
154 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:29
155 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:03:29
156 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:03:29
157 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:03:29
158 Jérémy Maison (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:29
159 Philip Deignan (Irl) Team Sky 0:03:29
160 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:04:08
161 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:06:00
162 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe 0:06:22
163 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:25
164 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:06:28
165 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:06:38
166 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:06:42
167 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:06:42
168 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:06:45
169 Stephen Cummings (GBr) Team Dimension Data 0:07:42
170 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:07:48
171 Daniel Teklehaimanot (Eri) Cofidis Solutions Crédits 0:07:49
172 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:09:32
173 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:28