Fot. Team Sunweb

Popularny „Bling” będzie jednym z liderów niemieckiej ekipy Team Sunweb w zbliżających się wielkimi krokami E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem.

Podczas E3 Harelbeke drugim liderem drużyny będzie Duńczyk Soren Kragh Andersen,
a w Gent- Wevelgem rola ta przypadnie Belgowi Edwardowi Theunsowi.

W piątek podczas E3 będziemy jechać bardzo uważnie. W trakcie wspinaczek pod Paterberg, Oude Kwaremont czy Karnemelkbeekstraat musimy być w czubie peletonu. Jesteśmy zobowiązani do tego, żeby nasi liderzy, czyli Michael i Soren byli w grupie, która będzie rywalizować o zwycięstwo

– powiedział trener ekipy Team Sunweb Marc Reef.

Matthews w tym sezonie ukończył tylko jeden wyścig. Podczas lutowego Omloop Het Nieuwsblad zaliczył kraksę, w której nabawił się kontuzji ramienia. Natomiast w Mediolan-San Remo zajął wysokie siódme miejsce. Andersen wraca do ścigania po wycofaniu się z Tirreno-Adriatico, gdzie zachorował. Skład Team Sunweb uzupełnią Phil Bauhaus, Roy Curvers, Lennard Hofstede, Tom Stamsnijder i Mike Teunissen.

Dwa dni później w Gent-Wevelgem, liderem po raz kolejny będzie Matthews, natomiast Duńczyka Andersena, zastąpi w tej roli Theuns. Były zawodnik Trek-Segafredo był szósty w otwierającym sezon klasyków północnych Omloop Het Nieuwsblad.

Składy Team Sunweb na E3 Harelbeke i Gent-Wevelgem:

E3 Harelbeke:

Michael Matthews, Soren Kragh Andersen, Phil Bauhaus, Roy Curvers, Lennard Hofstede, Tom Stamsnijder i Mike Teunissen

Gent – Wevelgem:

Michael Matthews, Edward Theuns, Niklas Arndt, Roy Curvers, Lennard Hofstede, Tom Stamsnijder i Mike Teunissen