Tour de l'Ain

Od kilku lat, wyścig dookoła Katalonii zbiera wiele największych gwiazd światowego peletonu. Na tegoroczną edycję, ekipay Groupama – FDJ oraz UAE Team Emirates wysyłają praktycznie wszystkie największe armaty.

Zdecydowanym liderem zespołu Groupama – FDJ będzie z pewnością Thibaut Pinot. Doświadczony już Francuz to jeden z faworytów do wygrania całego wyścigu, który niewątpliwie będzie głodny sukcesu. Jego głównym przybocznym powinien być za to młody i gniewny David Gaudu, który z miesiąca na miesiąc zaczyna prezentować coraz wyższy poziom. Oprócz niego, niezwykle pomocny dla lidera powinien okazać się niedoceniany Szwajcar Sebastien Reichenbach.

Pozostałych zawodników Groupama – FDJ powinniśmy widzieć w ucieczkach bądź na nieco łatwiejszych odcinkach. W grupowych finiszach niebezpieczny powinien być Artur Vichot, a długie odjazdy będą za to pasować Jeremy’emu Roy, Georgowi Preidlerowi i Williamowi Bonnetowi.

W przypadku UAE Team Emirates, numerem jeden wydaje się być Daniel Martin, który ma na swojej liście sukcesów zwycięstwo w hiszpańskiej etapówce. Oprócz niego, w górach niebezpieczny będzie też Fabio Aru, który jednak ma za sobą dość przeciętny wyścig Tirreno – Adriatico. Ich główym pomocnikiem powinien być też Darwin Atapuma. Skład uzupełnią Vegard Laengen, Roberto Ferrari, Rory Sutherland i Edward Ravasi.

Skład Groupama – FDJ na Volta a Catalunya 2018: Thibaut Pinot, David Gaudu, Sebastien Reichenbach, Artur Vichot, Jeremy Roy, Georg Preidler, William Bonnet.

Skład UAE Team Emirates na Volta a Catalunya 2018: Daniel Martin, Fabio Aru, Darwin Atapuma, Vegard Laengen, Roberto Ferrari, Rory Sutherland, Edward Ravasi.