Fot. Team Sky

Już w poniedziałek wielu znakomitych kolarzy stanie na starcie wyścigu dookoła Katalonii. Dziś swoje mocne składy zaprezentowały ekipy Sky i EF Education First – Drapac.

W przypadku “Niebiańskich” na próżno szukać jednego lidera. O sile zespołu stanowić będzie kolumbijski zaciąg, który z pewnością będzie mógł sporo namieszać w klasyfikacji generalnej. W górach, bardziej doświadczonych Sergio i Sebastiana Henao wspierać będzie bowiem Egal Bernal, który ma za sobą bardzo solidny początek przygody z World Tour.

Oprócz nich, w zestawieniu wybranym przez Dave’a Brailsforda, na próżno szukać zawodników, którzy nie czują się dobrze w trudnym terenie. Za pomoc odpowiedzialni będą bowiem David Lopez, Philip Deignan, Kenny Elissonde oraz Tao Geoghegan Hart.

Jeśli chodzi o zespół EF Education First – Drapac, sytuacja wydaje się być zgoła inna. Absolutnym numerem jeden będzie Rigoberto Uran, który od początku roku pokazuje się z bardzo dobrej strony. Oprócz niego, Jonathan Vaughters z pewnością będzie liczył także na Michaela Woodsa i Pierre’a Rolland, których stać na bardzo dobry wynik. Za pomoc odpowiedzialni będą Nathan Brown, Joe Dombrowski, Hugh Carthy i Alex Howes.

Skład Team Sky na Volta a Catalunya 2018: Egal Bernal, Sergio Henao, Sebastian Henao, David Lopez, Philip Deignan, Kenny Elissonde, Tao Geoghegan Hart.

Skład EF Education First – Drapac na Volta a Catalunya 2018: Rigoberto Uran, Michael Woods, Pierre Rolland, Nathan Drown, Joe Dombrowski, Hugh Carthy, Alex Howes.