Fot. Mediolan-San Remo

Wreszcie jest – La Primavera, pierwszy monument sezonu! Na starcie trzech Polaków, a lista faworytów… długa i szeroka.

Z “1”, w ramach obrony tytułu, wystartuje Michał Kwiatkowski (Team Sky). W swojej ekipie Kwiato może liczyć między innymi na startującego z “7” Łukasza Wiśniowskiego. Trzecim z naszych reprezentantów jest Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) – “63”. Oczy polskich kibiców zwrócą też pewnie uwagę na Cesare Benedettiego (BORA-hansgrohe) – “62” i Jakuba Mareczkę (Wilier Triestina – Selle Italia – 241). Wśród faworytów wymienia się m.in. Petera Sagana (BORA-hansgrohe – 61), Juliana Alaphilippe’a i Philippe’a Gilberta (Quick-Step Floors – 152 i 154) czy Grega Van Avermaeta (BMC Racing Team – 51).

Nie można zapominać o sprinterach, wśród których znaleźli się Alexander Kristoff (UAE Team Emirates – 231), Matteo Trentin (Mitchelton-Scott – 121), Magnus Cort Nielsen (Astana – 25), Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida – 32), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo – 221), Elia Viviani (Quick-Step Floors – 151), Arnaud Demare (Groupama-FDJ – 81) czy Michael Matthews (Team Sunweb – 211).

Oficjalna lista startowa Mediolan-San Remo 2018:

TEAM SKY 
1 KWIATKOWSKI Michał
2 MOSCON Gianni
3 PUCCIO Salvatore
4 ROWE Luke
5 STANNARD Ian
6 VAN BAARLE Dylan
7 WIŚNIOWSKI Łukasz

AG2R LA MONDIALE 
11 GALLOPIN Tony
12 GAUTIER Cyril
13 GOUGEARD Alexis
14 NAESEN Oliver
15 VANDENBERGH Stijn
16 VENTURINI Clement
17 VUILLERMOZ Alexis

ASTANA
21 SANCHEZ Luis Le¢n
22 KORSAETH Truls
23 GATTO Oscar
24 LUTSENKO Alexey
25 NIELSEN Magnus Cort
26 VALGREN ANDERSEN Michael
27 VILLELLA Davide

BAHRAIN – MERIDA 
31 NIBALI Vincenzo
32 COLBRELLI Sonny
33 HAUSSLER Heinrich
34 KOREN Kristijan
35 MOHORIC Matej
36 PELLIZOTTI Franco
37  PIBERNIK Luka

BARDIANI – CSF
41 ANDREETTA Simone
42 BARBIN Enrico
43 CARBONI Giovanni
44 CICCONE Giulio
45 MAESTRI Mirco
46 ROTA Lorenzo
47 TONELLI Alessandro

BMC RACING 
51 VAN AVERMAET Greg
52 BETTIOL Alberto
53 CARUSO Damiano
54 DRUCKER Jean-Pierre
55 VENTOSO Francisco
56 ROELANDTS Jurgen
57 SCHÄR Michael

BORA – HANSGROHE
61 SAGAN Peter
62 BENEDETTI Cesare
63 BODNAR Maciej
64 BURGHARDT Marcus
65 OSS Daniel
66 SAGAN Juraj
67 SCHILLINGER Andreas

COFIDIS
71 LAPORTE Christophe
72 BONNAFOND Guillaume
73 CHETOUT Loic
74 LEMOINE Cyril
75 TEKLEHAIMANOT Daniel
76 TURGIS Anthony
77 VAN LERBERGHE Bert

GROUPAMA – FDJ
81 DEMARE Arnaud
82 LADAGNOUS Matthieu
83 CIMOLAI Davide
84 GUARNIERI Jacopo
85 KONOVALOVAS Ignatas
86 LE GAC Olivier
87 DELAGE Mickael

GAZPROM – RUSVELO
91 FIRSANOV Sergey
92 BOEV Igor
93 CHERKASOV Nikolai
94 KOBERNIAK Evgeny
95 KURIYANOV Stepan
96 NYCH Artem
97 VLASOV Aleksandr

ISRAEL CYCLING ACADEMY
101 SBARAGLI Kristian
102 BOIVIN Guillaume
103 DEMPSTER Zakkari
104 JENSEN August
105 NEILANDS Krists
106 SAGIV Guy
107 VAN WINDEN Dennis

LOTTO SOUDAL 
111 GREIPEL André
112 BAK YTTING Lars
113 DEBUSSCHERE Jens
114 DE BUYST Jasper
115 KEUKELEIRE Jens
116 MAES Nikolas
117 SIEBERG Marcel

MITCHELTON – SCOTT
121 TRENTIN Matteo
122 EWAN Caleb
123 IMPEY Daryl
124 KLUGE Robert
125 BEWLEY Sam
126 JUUL-JENSEN Chris
127 TUFT Sven

MOVISTAR
131 BENNATI Daniele
132 ANACONA Winner Andrew
133 BARBERO Carlos
134 BETANCUR Carlos
135 CARRETERO Hector
136 DE LA PARTE Victor
137 QUINTANA Dayer

NIPPO – FANTINI – EUROPA OVINI 
141 SANTAROMITA Ivan
142 CANOLA Marco
143 CIMA Damiano
144 HATSUYAMA Sho
145 LOBATO Juan Jose
146 PONZI Simone
147 TIZZA Marco

QUICK-STEP FLOORS
151 VIVIANI Elia
152 ALAPHILIPPE Julian
153 DECLERCQ Tim
154 GILBERT Philippe
155 KEISSE Iljo
156 RICHEZE Maximiliano Ariel
157 SABATINI Fabio

DIMENSION DATA
161 BOASSON HAGEN Edvald
162 CAVENDISH Mark
163 CUMMINGS Steve
164 RENSHAW Mark
165 THOMSON Jay Robert
166 THWAITES Scott
167 VERMOTE Julien

EF – DRAPAC 
171 MODOLO Sacha
172 BRESCHEL Matti
173 CLARKE Simon
174 DOCKER Mitch
175 LANGEVELD Sebastian
176 MCLAY Daniel
177 PHINNEY Taylor

KATUSHA – ALPECIN
181 BELKOV Maxim
182 GONÇALVES José
183 HAAS Nathan
184 KITTEL Marcel
185 POLITT Nils
186 SPILAK Simon
187 ZABEL Rick

LOTTONL – JUMBO
191 VAN POPPEL Danny
192 BATTAGLIN Enrico
193 BOUWMAN Koen
194 POWLESS Neilson
195 VAN EMDEN Jos
196 VAN HOECKE Gijs
197 WYNANTS Maarten

TEAM NOVO NORDISK
201 BRAND Sam
202 HENTTALA Joonas
203 LOZANO RIBA David
204 PERON Andrea
205 PLANET Charles
206 POLI Umberto
207 KAMSTRA Brian

TEAM SUNWEB 
211 MATTHEWS Michael
212 ARNDT Nikias
213 CURVERS Roy
214 DUMOULIN Tom
215 KÄMNA Lennard
216 OOMEN Sam
217 THEUNS Edward

TREK – SEGAFREDO
221 STUYVEN Jasper
222 DE KORT Koen
223 FELLINE Fabio
224  MULLEN Ryan
225 VAN POPPEL Boy
226 RAST Gregory
227 REIJNEN Kiel

UAE TEAM EMIRATES
231 KRISTOFF Alexander
232 BONO Matteo
233 BYSTRØM Sven Erik
234 CONSONNI Simone
235 GANNA Filippo
236 SWIFT Ben
237 ULISSI Diego

WILIER – SELLE ITALIA
241 MARECZKO Jakub
242 BERTAZZO Liam
243 BUSATO Matteo
244 COLEDAN Marco
245 MOSCA Jacopo
246 POZZATO Filippo
247 ZARDINI Edoardo