Fot. Szymon Gruchalski / Tour de Pologne

Według informacji portalu bielsko.biala.pl piątego dnia kolarze zafiniszują w mieście, które w zeszłym roku zaimponowało premią lotną pod zamkiem książąt Sułkowskich.

Trasa jubileuszowej edycji Tour de Pologne nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Wiemy już, że ściganie rozpocznie się w Krakowie, a czwarty etap ponownie zakończy się w Szczyrku, gdzie ostatnio sensacyjnie triumfował Dylan Teuns (BMC). Wcześniej kolarze wjadą też na premię górską na Salmopolu.

Jak dowiedział się portal bielsko.biala.pl meta następnego dnia zostanie rozegrana w Bielsku-Białej. W zeszłym roku w tym mieście (pod zamkiem książąt Sułkowskich) rozegrana została premia, na którą wyszły ogromne tłumy kibiców (sprint został uznany “najlepszą premią zeszłorocznego wyścigu”). Rzecznik Urzędu Miasta poinformował, że peleton wjedzie do miasta od strony Międzybrodzia Bialskiego przez Przegibek. Meta zostanie zorganizowana przy Al. Armii Krajowej. U podnóża Skrzycznego zostanie za to zlokalizowany lotny finisz.

75. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia. Wyścig będzie obchodził kilka jubileuszy – poza okrągłą edycją będzie to już 25 lat pod wodzą Czesława Langa oraz 90 lat od startu pierwszego Wyścigu dookoła Polski.