BORA-hansgrohe

Niemiecki zespół wytoczy we Włoszech “najcięższe działa”.

Wyścig dwóch mórz będzie drugą “etapówką” z cyklu WorldTour w Europie, tuż obok Paryż-Nicea. Co roku na Tirreno-Adriatico przyjeżdżają kolarze przygotowujący się do Mediolan-San Remo. Nie inaczej jest tym razem – liderem BORA-hansgrohe na płaskie etapy został Peter Sagan. Trzykrotny mistrz świata będzie mógł skorzystać z bardzo mocnego “pociągu” – znaleźli się w nim Marcus Burghardt, Daniel Oss i Maciej Bodnar. Wszyscy trzej będą też zapewne dużym wsparciem podczas wyścigów klasycznych.

W górach niezłą dyspozycję spróbuje potwierdzić Rafał Majka – były mistrz Polski w tym sezonie dwukrotnie meldował się na piątym miejscu w “generalce” (Vuelta a San Juan i Abu Dhabi Tour). Najważniejszym pomocnikiem Zgreda wydaje się być Davide Formolo, który bardzo dobrze pokazał się w Abu Dhabi. O powrót do dawnej dyspozycji powalczy z kolei Leopold Konig, który cały poprzedni rok stracił na walkę z kontuzjami.

Tirreno-Adriatico odbędzie się w dniach 7-13 marca. Kolarze będą mieli do pokonania etapy w każdej specjalności – od jazdy drużynowej na czas, przez sprinterskie, pagórkowate, górskie po indywidualną “czasówkę”.

Skład BORA-hansgrohe na Tirreno-Adriatico:

Maciej Bodnar, Marcus Burghardt, Davide Formolo, Leopold Konig, Rafał Majka, Daniel Oss, Peter Sagan