fot. sn.dk

Sezon 2018 jest pierwszym dla Caspera Pedersena w zespole drugiej dywizji. Nowy nabytek Aqua Blue Sport jest niesamowicie zadowolony z wyboru ekipy i już nie może się doczekać kolejnych startów.

21-letni Duńczyk, obecny mistrz Europy U23, jest jednym z największych skandynawskich talentów. Jego przejście do ekipy Aqua Blue Sport nie było jednak początkowo odbierane jako wielki sukces, gdyż według nieoficjalnych informacji, zgłaszało się po niego kilka zespołów World Tour. Sam Pedersen jest jednak dumny z dokonanego wyboru, gdyż znakomicie czuje się w nowej ekipie.

Po przejściu do Aqua Blue Sport i przeprowadzce do Girony wszystko w moim życiu zaczęło być tworzone pod kolarstwo. Czuję, że to właśnie tego najbardziej pragnąłem. Latem skończyłem szkołę, więc inne obowiązki już mi odeszły. Teraz czuje się stuprocentowym kolarzem

– powiedział Pedersen.

Choć Duńczyk ma zaledwie 21 lat, wymagania wobec niego są już stosunkowo wygórowane. Sam zawodnik wie jednak, że musi jeszcze wiele pracować, by dojść do swojego najwyższego poziomu.

Myślę, że mam potencjał wygrywać takie wyścigi etapowe jak Tour of Denmark, gdzie już przed rokiem pokazałem się z bardzo dobrej strony. Teraz potrzebuje jak najwięcej startów, by dzięki mocnemu zespołowi wiele się uczyć i nadal odpowiednio rozwijać

– zakończył Duńczyk.

Póki co nie wiadomo na jakich wyścigach w najbliższym czasie pojawi się Pedersen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments